up_icon

Místa

facebook twitter mail

V Praze je celkem 322 lékáren, ale jen 9 z nich je otevřených nonstop. Kde je najdete?

15.01.2018 / AUTOR: Vlaďka Hyláková

Tento seznam si určitě uložte, bude se vám hodit!

Ne všichni máme doma perfektně vybavenou lékárničku a někdy se stane, že potřebujeme pomoc uprostřed noci a lékárna přes ulici je už dávno zavřená. Co s tím? Nemusíte čekat do rána, stačí zajít do nonstop lékárny. Kde je ta nejbližší? Podívejte se na seznam, který jsme pro vás vytvořili.

Jaký je vlastně provoz nonstop lékárny? Zeptali jsme se Terezy, která v jedné pracuje.

tereza

lékárnice

V pohotovostní lékárně pracuji asi 3 roky. První rok byl aktivnější a ty zbylé dva pouze nárazové. V lékárně měli málo magister na výpomoc při pohotovostní službě a já jsem si řekla, proč do toho nejít?! Je to zase nová pracovní výzva a zkušenost. Navíc i po finanční stránce je to příjemné „zpestření“.

Jaké jsou výhody práce v nonstop lékárně? Ač se to nemusí zdát, tak je to celková nenáročnost večerních, respektive nočních směn. Směna bývá zpravidla příjemná a pohodlná. Zaměstnanec si v průběhu ní může dělat cokoliv soukromého, jen musí být neustále na pozoru, když zákazník zazvoní.

Samozřejmě, nevýhodou je, že se člověk moc nevyspí. Občasné buzení ze spánku, někdy i několikrát za noc, k téhle práci prostě patří. Někdy se taky stane, že v rozmezí od půlnoci do 6 hodin nezazvoní nikdo. Pokaždé je to trošku jinak. Nejnáročnější je se vzpamatovat se z náhlého probuzení. Magistr musí i v rozespalosti pohotově „pomoci“.

Noční zákazníci si často vyzvedávají léky na předpis po návštěvě pohotovosti. Většinou si ale rovnou chtějí pořídit i klasické přípravky z volného prodeje. Pravdou je, že často nejde jen o nezbytné léky, bez kterých pacient nemůže být. Párkrát jsem zažila i situaci, kdy mě zákazníci v hluboké noci probudili kvůli náplasti nebo těhotenskému testu (což pochopitelně do rána vždy počká).

Za celou tu dobu ale nemám vyloženě negativni zkušenost. Párkrát jsem zažila výstup narkomanů nebo bezdomovců, kteří zpravidla bývají neškodní. Velmi často mají pacienti naopak pochopení, někdy bych to nazvala až slitování. Pak mi odpustí, že třeba nejsem v rozespalosti tak vlídná a usměvavá jako za normálních okolností.

Kde vám pomůžou kdykoliv, když vám není dobře?

Ještě donedávna jste se mohli dočíst, že v Praze najdete jen 8 nonstop lékáren. My ale přicházíme s nejnovější informací. Máme totiž ověřeno, že lékáren s pohotovostním režimem je v Praze devět. Která je tou devátou se dozvíte níže.

 

1Pohotovostní lékárna Palackého

Adresa: Palackého 720/5, Praha 1
Kontakt: 224 946 982
 V nonstop lékárně na Praze 1 funguje výdej léků v nočních hodinách přes pohotovostní okénko. Stačí jen zazvonit na zvonek. 

2Pohotovostní lékárna U Svaté Ludmily

Adresa: Belgická 238/37, Praha 2 - Vinohrady
Kontakt: 222 513 396, 222 519 731
V pohotovostní lékárně U Svaté Ludmily na Praze 2 mají otevřeno nepřetržitě. 
 

3Lékárna Thomayerovy nemocnice

Adresa: Vídeňská 800, Praha 4 - Krč
Kontakt: 261 084 019
V Praze 4 najdete pohotovostní lékárnu v Thomayerově nemocnici. Ve všedních dnech tu mají otevřeno od 7:15 do 18:30. V sobotu od 8:00 do 18:30. Neděle a svátky je otevírací doba od 9:00 do 18:30. V ostatní dobu tu však funguje pohotovostní služba na zazvonění (dveře vlevo).

4 Pohotovostní lékárna Fakultní nemocnice v Motole

Adresa: V Úvalu 84, Praha 5
Kontakt: 224 435 736, 224 435 713
Pohotovostní lékárnu pro Prahu 5 najdete ve Fakultní nemocnici v Motole. Otevřeno pro mají od pondělí do neděle nepřetržitě.

5Pohotovostní lékárna BENU 

Adresa: Františka Křížka 683/22, Praha 7-Holešovice
Kontakt: 731 638 010 
Také v Praze 7 můžete zajít do nonstop lékárny, a to v ulice Františka Křížka. Otevírací doba je zde každý den od 6:00 do 24:00, ale funguje zde také pohotovostní režim 24/7. V nočních hodinách probíhá výdej léků přes pohotovostní okénko na zvonek. 

6Ústavní lékárna Na Bulovce

Adresa: Budínova 67/2, Praha 8 - Libeň
Kontakt: 266 082 017
V areálu nemocnice Na Bulovce je také lékárna s pohotovostním režimem. Ve všedních dnech je otevřeno od 7:00 - 20:00, o víkendech a státních svátcích pak od 8:00 - 20:00. Mimo tuto dobu funguje výdej léků přes okénko po zazvonění. 

7Medifin lékárna - Poliklinika Malešice

Adresa: Plaňanská 573/1, Praha 10 - Malešice
Kontakt: 281 019 258
Pohotovostní lékárnu najdete také na Poliklinice Malešice v Praze 10. Běžná otevírací doba je pondělí - čtvrtek od 7:00 do 18:00 a v pátek od 8:00 do 17:00. O víkendech a v nočních hodinách pak výdej léků probíhá přes pohotovostní okénko na zvonek.

8Medifin lékárna Šustova

Adresa: Šustova 1930/2, Praha 11 - Chodov
Kontakt: 271 913 307, 296 506 128
Poliklinika Šustova na Chodově má také lékárnu, která funguje nonstop. Klasická otevírací doba je sice uvedena ve všedních dnech od 7:30 do 18:30, ale v ostatních hodinách i o víkendu léky dostanete v pohotovostním okénku. 

9Lékárna Dr. Max Praha 6

Adresa: Vítězné nám. 997/13, Praha 6 - Bubeneč
Kontakt: 224 325 520
Devátá pohotovostní lékárna, o které se zatím moc nevědělo! Je to lékárna Dr. Max na Vítězném náměstí v Dejvicích. Také zde mají klasicky danou otevírací dobu od 8:00 do 20:00, ale jinak funguje výdej léků přes pohotovostní okénko. 

 

Máte nějaké zkušenosti s nonstop lékárnou?

eva liliana

překladatelka

Naštěstí jsem se ještě neocitla v situaci, kdy bych akutně potřebovala něco ze sortimentu lékárny mimo běžnou otvírací dobu. Částečně to připisuji naší skvěle zásobené domácí lékárničce, ale taky skutečnosti, že bydlím nedaleko obchodních center, ve kterých jsou lékárny otevřené i v neděli. V případě předepsaných léků z lékařské pohotovosti jsem je vždy obdržela přímo na místě, u lékaře.

Kateřina

administrativa

Zatím jsem nonstop lékárnu využila jen jednou. Bydlela jsem tehdy na Smíchově a díky nočním spojům jsem našla tu, která byla v danou chvíli nejdostupnější. Pro lidi z okrajových částí Prahy to je možná komplikovanější. Tam není síť nonstop lékáren tak hustá a řešení akutních stavů je asi složité.

honza

kameraman 

Když jsem nutně potřeboval něco z lékarny, od antibiotik po zdravotnické potřeby, vždy jsem jel do lékarny, která je v Thomayerově nemocnici. Ve většině případů to bylo hlavně z důvodu, že jsem předtím byl v Krči na pohotovosti a byla to nejbližší lékárna. Nikdy se mi nestalo, že by neměli, co jsem potřeboval. Za mě spokojenost i s milým personálem.

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

Fotografie: Unsplash.com.

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose