up_icon

Lifestyle

facebook twitter mail

Toužíte po vlastní oáze v centru Prahy? Vyšperkujte si balkón k dokonalosti

15.06.2018 / AUTOR: Veronika Foltová

Jak vytvořit nejkrásnější balkón v ulici?

Nezáleží na tom, jestli máte mini balkón, lodžii, obří terasu nebo předzahrádku o pár metrech. Každý venkovní prostor, který patří k bytu, je jedna velká senzace. Proto bychom mu měli věnovat minimálně stejnou pozornost jako interiéru. Co může být lepší, než si sednout na balkón s knihou a se sklenkou něčeho osvěžujícího? Pokud váš balkón stále čeká na svoji chvíli, možná po přečtení dalších řádků pojedete ihned o víkendu na nákupy.

Posezení

To nejdůležitější, co ve vaší venkovní oáze potřebujete. Musíte si zkrátka mít na co sednout. Že má váš balkón jen 2 metry čtvereční. Pokaždé se dá vytvořit pohodlný koutek, ze kterého se vám nebude chtít dovnitř. Můžete zkusit závěsné hamaky, sedačky z palet obložené polštáři nebo třeba jen samotné masivní křeslo.

Zastínění

Slunce je super, ale v parných letních dnech se každý rád schová do příjemného stínu. Způsobů, jak zastínit balkón, je celá řada. Můžete samozřejmě vsadit na klasický slunečník. Pokud vám ale prostor příliš nehraje do karet, zkuste spíše něco závěsného. Rákosí připevněné na konstrukci je asi nejideálnější. Pokud vám stačí zastínit jen vaše nejoblíbenější křeslo, můžete si vytvořit stinné místo třeba pomocí závěsů z látek. V případě lodžií je asi nejlepší zvolit stahovací rolety, které můžete přizpůsobit podle toho, kam zrovna slunce dopadá.

Dlažba

Ani podlahu byste na svém balkónu neměli opomíjet. Vždyť je tolik krásných dlaždiček, stačí si jen vybrat. Při výběru jen dejte pozor, aby dlažba byla vhodná k venkovnímu použití. Přece byste nechtěli, aby vám zima a mráz vaši vysněnou podlahu zničily.

Osvětlení

Kdo by nemiloval horké letní večery. A co vám pomůže vykouzlit nezapomenutelnou atmosféru? No přece vhodně zvolené osvětlení. Samozřejmě můžete zůstat u klasických svíček a lucerniček. Moc pěkné jsou také papírové svítící koule, které se dají sehnat v mnoha barevných variantách. Krásný efekt získáte díky proutěným lustrům. Pokud chcete jen něco jednoduššího, takový světelný řetěz podobný tomu, co dáváte na vánoční stromeček, je k nezaplacení. Případně můžete zvolit variantu s většími žárovkami.

Koberce

Možná vám to bude připadat jako podivný nápad, dávat na balkón koberce, ale třeba v případě lodžie je to nápad přímo báječný. V podstatě tak vytvoříte další obývák. Díky kobercům celý prostor zútulníte a jestli nemáte místa nazbyt, můžou si vaši hosté posedat na zem. Koberec samozřejmě můžete dát i na klasický balkón nebo klidně na předzahrádku. Výsledek je vždycky stejný. Vytvoříte útulné místo, které bude volat po tom, abyste se natáhli a relaxovali. Jen hlídejte počasí. Pokud by vám koberec zmoknul, mohl by vám také hodně rychle shnít. A to přece nechcete.

Polštáře

S polštáři je to trochu podobné jako s tím kobercem. Nicméně kdo by se nechtěl rozvalit do hromady měkkých polštářků? Pokud jste ještě nestihli nakoupit sezení, budou vaším nejlepším kamarádem. Rozložíte je po zemi a sezení je hotové! Máte jen nepohodlnou dřevěnou lavici? Obložte ji polštáři! Fantazii se meze nekladou...

Stolky

Ve vaší oáze se vám bude rozhodně hodit alespoň menší stolek. Kam byste si jinak odkládali skleničku s vínem? Pokud máte minimum místa, můžete zvolit třeba závěsný do rohu nebo skládací. Pokud máte prostoru více, nic vám nebrání se trochu odvázat. Jako stolek můžete zvolit i různé taburetky, které se v případě potřeby rázem promění na sezení.

Zeleň

Balkón bez květin? To přece nejde! Můžete se držet starých dobrých muškátů, ale ruku na srdce, není to už trochu nuda? Navíc květiny fungují jako skvělá zástěna, a vy se tak zbavíte zvědavých očí sousedů. Můžete zvolit závěsné truhlíky na zábradlí, masivní květináče s kvetoucími rostlinami nebo třeba i kaktusy. Na škodu není využít prostor i pro pěstování bylinek, které potom využijete při vaření v kuchyni.

Jaký balkón by se vám líbil nejvíce? Napište nám do komentářů.

 

Fotografie: Pinterest.com

commentkomentáře
Přestat odpovídat
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose