up_icon

Místa

facebook twitter mail

Mužům vstup zakázán. Ukážeme vám čtyři hotely, kam smí pouze ženy.

13.11.2019 / AUTOR: Petra Jaroměřská

Sólo cestování narůstá na popularitě. Zájem o women only hotely roste

Je to diskriminace, nebo ne? Začalo to před lety tak trochu jako marketingový výstřelek. Jenže zájem rostl a hotely, kam smí pouze ženy, začaly přibývat. My vám ukážeme čtyři hotely, vybrali byste si?

Sólo cestování narůstá na popularitě. Po celém světě sice už bežně najdete hotely, které vyhrazují ženám celá patra. Třeba v hotelu Georgean Court v kanadském Vancouveru bylo rozhodnutí, vyčlenit ženám jedno podlaží, tak populární, že hotel musel zdvojnásobit počet pokojů určené výhradně ženám. Prý se zde cítí více v bezpečí, mohou se oddávat úplné relaxací a stoprocentnímu odpočinku, hlasí hoteloví manažeři. My jsme se ale zaměřili na takzvané women only hotely a našli pro vás několik hotelů, které se pro muže uzavřely úplně. Ty totiž ještě nedávno úplně běžné nebyly.

Server WeGoPlaces nedávno udělal průzkum založený na datech Světového indexu míru a analytické společnosti Gallup. Z něj vyplývá, že existují destinace, které jsou svou pověstí vyloženě rájem turistů bez doprovodu. Nejbezpečnější zemí je prý v tomto ohledu Singapur, za ním jsou například Norsko, Island či Finsko.

SuperShe Island, Finsko

Právě do Finska zamíří náš první tip, milé dámy. Chcete se probudit na ostrově s nádherným výhledem na Baltské moře? A začít den meditací? Vyzkoušejte SuperShe Island, to je malý ostrůvek ve Finsku. Administrativně patří k finskému městu Raseborg a nachází se jeden a půl hodiny od letiště v Helsinkách.

Prostor o velikosti 8,4 akrů nabízí čtyři vilky a ženské veřejnosti se otevřel loni. Stal se doslova oázou pro ženy. Na první pohled vypadá SuperShe Island jako další z míst, kam lze utéct před civilizací. Nabízí relaxační programy čítající společná cvičení jógy, meditaci nebo wellness. Ostrov před lety koupila a vybudovala na něm útočiště výhradně pro ženy Kristina Rothová, bývalá vysoce postavená manažerka poradenské společnosti Matisia Consultants ve Washingtonu.

„Žila jsem, pracovala a dýchala ve světě, kde dominovali muži,” uvedla pro CNN Kristina. „Pak jsem začala hodně cestovat a potkávala jsem úžasné ženy. Mou filozofií je obklopovat se jimi nadále.” Žádný ortodoxní feminismus či odpor k mužům zde ale nehledejte, varuje majitelka. Jde pouze o relaxaci a odpočinek.

Som Doma, Mallorca

Španělský hotelový řetězec Som Hotels otevřel na Mallorca vůbec první hotel pro ženy teprve nedávno. Som Doma hotel se nachází v Porto Cristo, tedy na východním pobřeží Mallorky. Na první pohled nepoznáte nic, ale je určen ženám a dívkám starším čtrnácti let, prý nehledě na jejich sexuální orientaci, zdůrazňuje vedení hotelu.

Navštívit toto místo mohou sólo cestovatelky, matky s dcerami, ale i větší skupiny. V zázemí najdou vše pro parádní relaxaci, ať už je to bazén střešní terasy, knihovna či prostor pro odpočinek. Interiér má laděný do bílé a růžové barvy. Návštěvnice se mohou také zúčastnit skupinových exkurzí po ostrově nebo různých kulturních aktivit. K moři to máte 250 metrů od písečné pláže a hotel je jen kousek od jeskyní Cuevas del Drach, ty určitě stojí za to vidět!

Josephine’s Guesthouse, Curych

Josephine’s Guesthouse byl první penzion ve švýcarském Curychu určený výhradně ženám. Otevřela ho společnost Sinn & Gewinn Hotels, což je neziskovka, která provozuje několik dalších hotelů ve Vídni nebo Lausanne. Například ve Vídni se orientuje na to, že v hotelu zaměstnává imigranty.

Ne serveru Booking má Josephine’s vysoké hodnocení. Od hlavního nádraží je penzion vzdálený 800 metrů, tramvají se sem dostanete za pět minut. Dvacet minus pětky to máte do centra Curychu. Útulné minimalistické pokoje se vám určitě budou líbit, budete se tu cítit jako doma. Pokoj si zde ale můžete pronajmout dlouhodobě a to maximálně na šest měsíců.

Luthan hotel and spa, Ryjád

Absolutně bezkonkurenčním wellness and spa vybavením se může pochlubit hotel pouze pro ženy v Ryjádu v Saudské Arábii. Otevřeným byl teprve nedávno. Je prvním svého druhu v tomto regionu. Majitelé hotelu označují tohle místo jako Svatyně, jak si lze přečíst na stránkách hotelu.

Ačkoli se jedná o luxusní hotel cílený spíše na movitější klientelu, ceny za pokoj začínají na 3,5 tisících korunách. Najdete zde vše, co si představujete pod pojmem wellness and spa. Dokonalé zázemí pro fyzický a duchovní odpočinek. Vybrali byste si, milé dámy?

 

Fotografie: Unsplash.com

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose