up_icon

Události

facebook twitter mail

Letní divadelní scény lákají stále více lidí. Kam vyrazit letos?

30.06.2019 / AUTOR: Kateřina Horáková

Letní scény pro divadelní nadšence.

Další divadelní sezóna je pomalu za námi. Ale nezoufejte! Spousta souborů už pojem divadelní prázdniny považuje za přežitek a pro divadelní nadšence hrají i v létě. Kromě několika zavedených scén přibyly i některé nové. Nechte se inspirovat a vyrazte se bavit.

Divadlo Kalich

Divadlo Kalich se se svými inscenacemi představí na nové letní divadelní scéně, která se nachází na rozhraní Žižkova a Vinohrad a je obklopena rozlehlým parkem, který vytváří jedinečné foyer. Unikátní je taky systém rychlého zastřešení, takže hrát se může i za deště. Celé hlediště má kapacitu bezmála 600 míst. Co se dalšího servisu pro diváky týče, samozřejmostí bude dostatečná kapacita občerstvovacích barů i kultivovaných toalet.

Adresa: Mahlerovy sady 1, Praha 3

Kdy se hraje: v červenci i v srpnu

Program divadla nalezne zde.

Tip redakce: Lady Oscar

Jako předloha pro současnou komedii Lady Oskar, tedy modernizovanou verzi, která tentokrát dává velkou hereckou příležitost v hlavní roli ženě – komičce, posloužila velmi úspěšná francouzská divadelní hra. Po podnikateli Bertrandovi nyní přichází Clara Barnier, stejně rázná podnikatelka, matka, šéfová i manželka, jíž nic na světě nezlomí… kromě její vlastní rodiny!

Letní scéna divadla Ungelt

Letní scéna Divadla Ungelt byla otevřena 19. června 2005. Nachází se ve starobylé malebné části Hradčan pod Loretou na Novém Světě. Jejím smyslem je nabídnout divákům divadelní představení přímo pod širým nebem. Hlediště má kapacitu 227 míst a zachovává si tak komorní atmosféru typickou pro Divadlo Ungelt.

Adresa: Nový Svět, Praha 1

Kdy se hraje: v červenci i v srpnu

Program divadla nalezne zde.

Tip redakce: Kdokoli může dělat cokoli

Dramatizace unikátní humoristické knihy, v níž si autorka dokáže dělat legraci z věcí víc než těžkých. Jak si nezoufat, když kolem vás zuří hospodářská krize, vy nemáte žádnou kvalifikaci, zato povinnost uživit dvě děti? Stačí stejně jako Betty MacDonaldová mít podnikavou sestru, svéráznou maminku, milující rodinu a uvěřit, že když jde do tuhého, může opravdu kdokoli dělat cokoli...

Divadlo Radka Brzobohatého

Divadlo Radka Brzobohatého si už vydobylo své postavení ve velkém množství konkurenčních divadelních souborů a těší se velké divácké oblibě, kterou si buduje už třináctým rokem. V současné době hraje kolem patnácti inscenací, některé z nich se pro velký zájem hrají už několik sezón. V červenci a v srpnu bude na programu Freddie – Concert Show.

Adresa: Opletalova 919/5, Nové Město

Kdy se hraje: v červenci i v srpnu

Program divadla nalezne zde.

Divadlo v Celetné

Divadlo v Celetné je nezávislá divadelní scéna. Najdete ji v srdci historické Prahy, mezi Prašnou bránou a Staroměstským náměstím, v Manhardtském domu v Celetné ulici. Kapacita sálu, který je bezbariérový, je 184 míst. Součástí divadla je i Café Gaspar Kasper. Na repertoáru se podílí domácí soubor Kašpar a hosté – Divadlo Petra Bezruče, Činoherní studio Ústí a další.

Adresa: Celetná 595/17, Staré Město

Kdy se hraje: v červenci i v srpnu

Program divadla nalezne zde.

Tip redakce: Rozmarné léto
Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným..." Kdo by neznal úsměvnou lyrickou novelu Vladislava Vančury. Uprostřed chladného a deštivého léta naruší hašteření tří přátel v říčních lázních mistra Antonína Důry příjezd potulného komedianta Arnoštka a jeho krásné společnice Anny...

Letní scéna Harfa

Letní scéna na střeše obchodního centra Galerie Harfa potěší všechny, kteří milují komedie, populární one man show a pohádky. Výhodou této letní scény je, že za nepříznivého počasí se představení neruší, ale přesouvá se do Divadla Gong vzdáleného asi 200 m od Galerie Harfa.

Adresa: Českomoravská 2420/15a

Kdy se hraje: v červenci i v srpnu

Program divadla nalezne zde.

Tip redakce: Caveman

One man show, kterou režíroval Patrik Hartl, o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a vtipně utajených kvalitách obou pohlaví.

Letní shakespearovské slavnosti 

Letní shakespearovské slavnosti jsou nejstarší a největší divadelní přehlídkou pod širým nebem v Evropě zaměřenou na uvádění děl Williama Shakespeara. Jejich vznik inicioval Václav Havel. Festival trvá od konce června do začátku září a odehrává se na otevřených scénách v Praze, v Brně, v Ostravě a Bratislavě.

Adresa: Mariánské hradby, Praha 1

Kdy se hraje: v červnu, červenci i v srpnu

Program slavností nalezne zde.

Tip redakce: Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete

Orsino miluje Olivii. Pan Ondřej miluje Olivii. Malvolio miluje Olivii. Sebastian miluje Olivii. Skoro každý v této komedii miluje Olivii. Až na jednoho. Ale ten jeden, který Olivii nemiluje, je zároveň ten jediný, kterého Olivie miluje. Ten jeden, kterého Olivie miluje, není ten jeden, ale ta jedna. Viola převlečená za Cesaria...

Divadlo Na Maninách 

Od 12. července se na krásném barokním zámku na Mělníku chystá první ročník Letní scény Zámek Mělník v produkci holešovického Divadla Na Maninách. Nabízí celou škálu komedií a špičkových herců jako např. Otakara Brouska, Janu Janěkovou, Jitku Čvančarovou, Miroslava Táborského a Jitku Ježkovou a mnoho dalších. V případě nepřízně počasí bude na místě možnost zakoupit pláštěnky.

Adresa: Svatováclavská 19/16, Mělník

Kdy se hraje: v červenci

Program divadla nalezne zde.

Tip redakce: Hra se smrtí

Hra se smrtí je černá komedie, ve které jde o spor dvou mužů – manžela (Otakar Brousek) a milence (Pavel Batěk) – o nepřítomnou dámu. Střet dvou světů a dvou inteligencí: kdo a za jakou cenu zvítězí? Detektivní příběh, rafinovanost a humor, to vše definuje Hru se smrtí. Muži stejně jako diváci neví, jak konflikt dopadne, jde v něm o život. Vše je ale postaveno na humoru – reakce Facebookových diváků byly např. následující „Brečela jsem smíchy“ nebo „Úžasné, moc jsme si to s kamarádkou užily. Myslím, že nás bylo nejvíce slyšet.“

Letní scéna Vyšehrad – Studio DVA

Amfiteátr uprostřed hradeb je v provozu od 90. let 20. století. Letos tu proběhne už 16. ročník Metropolitního léta hereckých osobností. Představení se konají i za deště a nepříznivého počasí. Jeviště je vždy kryté a diváci dostávají pláštěnky. V případě chladného počasí je možné si za poplatek 20 Kč zapůjčit deku.

Adresa: Soběslavova, Praha 2

Kdy se hraje: od 21. června, dále v červenci i v srpnu

Program divadla naleznete zde.

Tip redakce: Brouk v hlavě

Nejhranější dílo francouzského dramatika s proslulou hlavní dvojrolí, které patří mezi nejslavnější situační komedie všech dob. Co mají společného téměř dokonalý manžel pan Champboisy s poněkud slaboduchým hotelovým sluhou Boutonem? Jak dopadnou záletníci a čím budou potrestáni? A kdo vlastně nasadil paní Marcele brouka do hlavy...?

A jakou letní divadelní scénu máte nejraději vy? Napište nám do komentářů.

 

Fotografie: Facebook, unsplash.com

commentkomentáře
Přestat odpovídat
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose