up_icon

Místa

facebook twitter mail

Knihomolské kavárny v Praze. Najděte svůj vysněný čtecí koutek

03.03.2019 / AUTOR: Vlaďka Hyláková

Kde si v Praze můžete číst, i když jste si zapomněli knížku doma?

Knihy, knihy, knihy! To je láska, která nemá mezí a potrvá navěky. Tak to alespoň vidí praví knihomolové, kteří neudělají ani krok bez toho, aniž by měli v batohu minimálně jeden svazek. Co když ale sáhnete po jiné tašce a zapomenete si přibalit čtivo? Už se vám to někdy stalo? Právě z toho důvodu je dobré vědět, kde najdete záchranu a zároveň útočiště. Z těchto míst si vyberete, ať už dáváte přednost klasickým literárním kavárnám, nebo kouzelným knihomolským koutkům. 

Cafe Letka

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Baru Votavová (@baruvotavova) on

Proč právě sem: Cafe Letka patří mezi kavárny, kvůli kterým stojí za to jet klidně přes celou Prahu, jen abyste mohli s knížkou posedět v překrásném okenním výklenku nad šálkem kávy, spolu s domácím koláčem a se skleničkou limonády. V případě, že jste si vlastní čtivo zapomněli, vás zachrání jejich knihovna, kterou najdete hned vedle vstupních dveří. 

Adresa: Letohradská 44, Praha 7-Letná

Skautský institut

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Leonard Yu (@leouseeek) on

Proč právě sem: Kdo by nemiloval Skautský institut? Kreativní centrum s kavárnou v historickém centru Prahy, které je přitom tak krásně ukryté před zraky turistů. Sezení na pavlačových ochozech, koláče servírované v ešusech a knížky z boudy k zapůjčení jen pro vás. Kavárna právě prošla rekonstrukcí, tak se zajděte podívat, jaký je výsledek. 

Adresa: Staroměstské náměstí 1/4, Praha 1-Staré Město

TRICAFE

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Emilie Coalson (@clubofexplorers) on

Proč právě sem: Jen kousek od Karlova mostu na vás čeká útulná kavárna s retro nábytkem, červeným houpacím křeslem, tyrkysovými šálky na kávu a mini dortíky Pavlova. Právě tady najdete klid pro to, abyste se ponořili do jiných světů a na chvíli utekli z reality všedního dne. Pořád váháte? Jsou tu vybaveni také vlastní knihovnou a pohodlnými křesílky, ze kterých se vám nebude chtít vylézt.

Adresa: Anenská 3, Praha 1-Staré Město

Tvoje máma

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lucie (@sykorka_lu) on

Proč právě sem: Tvoje máma je vršovická srdcovka. Nejenže se sem knihomolové sjíždějí z ostatních koutů Prahy, aby tu mohli pokračovat v právě rozečteném příběhu, ale taky tu diskutují o svých knižních oblíbencích a u toho se báječně posilní domácími koláči, skvělou kávou nebo famózní snídaní. V horní části kavárny najdete kromě většího soukromí také poličku plnou knih pro vaše potěšení. 

Adresa: Holandská 1052/52, Praha 10-Vršovice

Cafedu

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by mariia (@marie.feeld) on

Proč právě sem: Kavárnu Cafedu najdete jen kousek od zastávky Muzeum. Je to ideální místo, pokud potřebujete dodělat nějakou práci na počítači, nebo si chcete jen tak chvilku číst. Cafedu je totiž také studovnou a kromě spodní části, kde je bistro, nahoře najdete klidný prostor se spoustou knih.

Adresa: Škrétova 490/12, Praha 2-Vinohrady

Kavárna co hledá jméno

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Baru Votavová (@baruvotavova) on

Proč právě sem: Pokud milujete čtení, Kavárna co hledá jméno by na vašem seznamu pražských čtecích míst neměla chybět. Pohodlná křesílka, na která se vyplatí chvilku počkat, skvělé občerstvení, krásný interiér a v neposlední řadě také řada knih, kterou najdete u okna přímo proti masivnímu baru. 

Adresa: Stroupežnického 493/10, Praha 5-Smíchov

Vnitroblock

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dominika R (@dominikarusova) on

Proč právě sem: Pohybujete se v Holešovicích? Vnitroblock je jako stvořený pro to, abyste se schovali v některém z křesílek a na chvíli se začetli. Hned vedle baru najdete také jejich polici s knihami. Až půjdete okouknout, jaké sendviče a dortíky dnes servírují, prozkoumejte také zdejší knihovnu. 

Adresa: Tusarova 791/31, Praha 7-Holešovice

Knihkupectví Academia

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Prague TIPS&TRICKS (@olli_zelikova) on

Proč právě sem: Knihkupectví Academia je jedním z míst, kde se můžete okamžitě začíst do právě pořízené knihy a vychutnat si u toho nádherný pohled na Václavské náměstí. Součástí prodejny s knihami je také kavárna, kterou najdete v patře. Svou kávu a nový knižní úlovek si můžete vychutnat i na balkoně. 

Adresa: Václavské náměstí 34, Praha 1

Café Fra

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by N A T H A L I E (@nathaliepatalie) on

Proč právě sem: Kavárna, která nabízí kromě sladkostí z cukrárny U Veletrhů a kávy od CoffeeSource také tituly z nakladatelství Fra. Uvádí na českou literární scénu zajímavé objevy jak z oblasti původní české tvorby, tak i z té zahraniční. Ochutnejte jejich Orleánskou limonádu nebo Lásku. 

Adresa: Šafaříkova 15, Praha 2

Kavárna Pražírna

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Maggie (@magyou) on

Proč právě sem: Kavárna Pražírna je perfektní pro všechny, kdo při čtení milují vůni čerstvě pražené výběrové kávy. Ráno sem můžete zajít na snídani a svou oblíbenou kávu si můžete odnést i domů, kde si ji sami připravíte. Prostor kavárny je rozdělený policemi s knihami, do kterých se rozhodně můžete začíst. 

Adresa: Lublaňská 676/50, Praha 2 - Vinohrady

Kavárna Alibi

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Petra Uríčková (@petraurickova) on

Proč právě sem: Kavárna Alibi ví, že knih není nikdy dost. Proto si s nimi obložili celý bar. Pro jistotu, kdybyste si zrovna nemohli vybrat. Jestli Alibi neznáte, měli byste vědět, že tu pořádají také nejrůznější akce, jako jsou výstavy, přednášky, povídání se zajímavými lidmi nebo bleší trhy. 

Adresa: Svatovítska 6, Praha 6-Dejvice

Literární kavárna Řetězová

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ká. (@sojka_tka) on

Proč právě sem: Hledáte klasickou literární kavárnu, kde se pořádají také koncerty nebo divadelní přestavení? Pak je ta v ulici Řetězová správnou volbou. V předchozích dvou měsících prošla rekonstrukcí, ale v březnu už sem opět můžete zajít na točeného Bernarda. 

Adresa: Řetězová 244/10, Praha 1 - Staré Město

 

Máte svoji oblíbenou literární kavárnu? Napište nám, kde si nejradši čtete.

 

 

 Fotografie: Instagram

commentkomentáře
05.03.2019 21:14
Dominika Bavorova
20.02 09:20
Doporučuji Café v zahradě na Nám.Bří.Synku

Přestat odpovídat
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose