up_icon

Události

facebook twitter mail

Kam zajít v tomto týdnu 6.–10. 5.

05.05.2019 / AUTOR: Klára Stuchlá Libertová

Veletrh Svět knihy nebo prohlídka prostor České televize.

Druhý květnový týden také slibuje jen čtyři pracovní dny. O státním svátku 8. května se již tradičně otevřou některé běžně nepřístupné prostory Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu České republiky. Zavítat zdarma můžete ale i do prostor České televize na Kavčích horách nebo do všech expozic Národního zemědělského muzea na Letné. Týden nabízí ale třeba i ojedinělou procházku noční Prahou, veletrh Svět knihy nebo třeba možnost zvýšit své kritické myšlení a snadněji rozpoznat Fake news. Mějte krásný týden!

Miss Amerika

Kdy: 6. 5. 2019

Kde: Palác Akropolis

Vstup: 170–250 Kč

Mckenzie Tomski je newyorský misfit, je to nenápadný i přiznaný zírač. Mckenzie je královna virtuální osamělosti, stejně jako Wonder Woman bez kozaček a legálního statusu. Je to bytost tekuté identity, která s ironickým, temným, nekompromisním humorem nabourává americká klišé. Mckenzie je z rodu vyděděnců, ztracenců, těch, kdo stojí ve stínu, v šedé zóně, a sní svůj americký sen o tom, že „to jednou dokážou“.

Multimediální projekt Miřenky Čechové a Martina Tvrdého ukazuje syrový obraz života na Manhattanu skrze koláž hudby, textu, rappu, slamu, stand upu, performance, fotografií Vojtěcha Brtnického a komixu malajského kreslíře Chin Yewa. Symbióza všech složek přináší autentický příběh ženy, která se zamilovala do města, v němž je cizincem.

Více informací: zde 

Město a hvězdy

Kdy: 7. 5. 2019

Kde:  CAMP
Vstup: Zdarma

Akce Město a hvězdy během úterního večera nabídne projekci filmu s debatou a procházku noční Prahou s Hynkem Medřickým.

Mléčnou dráhu dnes už mnoho lidí nezná a většina dětí žijících ve městech nikdy nespatřila nebe ve své plné kráse. Co je světelné znečištění a proč je dobré se jím zabývat? Jaký vliv má světlo na cirkadiánní rytmy člověka, živočichů i rostlin? A proč by se nemělo světlem plýtvat? Odpovědi na zmíněné otázky zprostředkuje dokument The City Dark a světelný technik Hynek Medřický, který po skončení filmu přiblíží, jak světlo působí na lidský organismus. S Hynkem Medřickým budou mít návštěvníci i jedinečnou příležitost vydat se na komentovanou noční procházku, v níž upozorní na nejčastější chyby městského osvětlení v Praze.

Více informací: zde 

Den otevřených dveří České televize

Kdy: 8. 5. 2019

Kde: Česká televize - Kavčí hory

Vstup: Zdarma

Ve středu 8. května máte jedinečnou šanci si prohlédnout, kde a jak pro vás vznikají vaše oblíbené pořady. Kromě příležitosti podívat se do netradičních prostor České televize, kde pro vás chystáme oblíbené televizní pořady, na vás čeká den plný her, soutěží, vystoupení, písniček nebo setkání s vašimi oblíbenými moderátory a herci.

3 prohlídkové trasy + 1 bezbariérová.

Vstup 9:00–18:00 | z důvodu přípravy Událostí je poslední vstup na trasu Zpravodajství v 15.

Více informací: zde 

Svět knihy Praha 2019

Kdy: 9. 5. 2019

Kde:  Výstaviště Holešovice

Vstup: 60-250 Kč

25. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha proběhne letos od 9. do 12. května 2019. Opět přivítá příznivce literatury na výstavišti v Holešovicích, kde je už po pětadvacáté seznámí s literární tvorbou řady zemí, nezapomíná ani na české autory. Hlavní letošní téma se věnuje Paměti a vzpomínkám.

Jako čestného hosta Svět knihy Praha představí Latinskou Ameriku, pestrost této části amerického kontinentu se promítla i do vizuálu 25. ročníku.

Více informací: zde 

Free Solo

Kdy: 10. 5. 2019

Kde: Kino Lucerna

Vstup: 130 Kč

Alex Honnold si v životě neklade malé cíle. Špičkový americký sportovec udivuje svět odvážnými balancováním na hraně života a smrti, když zdolává složité strmé vrcholy sám a bez jakéhokoli jištění. Yosemitský gigant El Capitan ale představuje výzvu, před kterou i chladnokrevný a zdánlivě emocí zbavený lezec zapochybuje. Oscarem ověnčený dokumentární thriller unikátním způsobem kombinuje závrať a euforii.

Více informací: zde 

Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose