up_icon

Události

facebook twitter mail

Kam zajít v tomto týdnu 5. 8.–9. 8.

02.08.2019 / AUTOR: citydog.cz

Prague Pride 2019, škola vaření Skandinávská kuchyně nebo acro jóga!

Poslední dobou zažívá skandinávská kuchyně renesanci. Skandinávie, to je jednoduchost, spojení s přírodou, návrat ke kořenům a především osobitost. To platí i pro tamní gastronomii. Dnes již čerstvost, lokálnost a zdraví nepůsobí nijak objevně, jelikož si tento přístup našel cestu v moha světových kuchyních, ale pionýrem byli Skandinávci, konkrétně Dánové, kteří v roce 2004 sepsali Manifest nové severské kuchyně, v němž vyzývali k návratu tradičních a regionálních potravin ruku v ruce s řemeslnou výrobou. Odtud také přišla obliba v kvašení, sušení a nakládání, jež je v současné době boomem i u nás. „Nepotřebuješ překročit řeku, abys nalezl to, co ti leží u nohou,“ říká islandský kuchař Gunnar Karl Gíslason. Takže pokud je Vám tento koncept blízký, pak nepropásněte školu vaření ve Vnitroblocku a inspirujte se nejen zajímavými recepty, ale i celkovou myšlenkou k šetrnějšímu a zdravějšímu přístupu ve stravování. Krásný týden s příchutí severu!

Prague Pride 2019

Kdy: 5.-11. 8. 2019

Kde: Praha

Vstup: zdarma

Festival Prague Pride se koná každoročně v srpnu již od roku 2011. Byl to původní důvod založení spolku Prague Pride, u jehož zrodu stáli čeští LGBT aktivisté a expati dlouhodobě žijící v Praze. V současné době patří Prague Pride mezi největší kulturní akce v České republice. Festival trvá týden a pravidelně představuje přes stovku kulturních i společenských událostí, veřejných diskusí a debat, sportovních událostí i duchovních setkání. Do Prahy přiváží významné zahraniční hosty, mezi nimiž byl například LGBT aktivista Omar Sharif Jr., zpěvačka Conchita Wurst, bývalá islandská premiérka Jóhanna Sigurðardóttir nebo předsedkyně nizozemské policejní organizace „Pink in Blue” Ellie Lust.

Vrcholem týdne Prague Pride je sobotní průvod Prahou, jehož se účastní desítky tisíc lidí. Festival se koná pod záštitou pražských primátorů a primátorek, od roku 2015 kráčela primátorka Adriana Krnáčová v čele průvodu. V roce 2018 se do Pride Parade zapojila nizozemská poslankyně Evropského parlamentu Sophie in’t Veld. Průvodu se účastní politici a političky, členové politických stran, zaměstnanci firem, rodiče a přátelé LGBT lidí, kteří tak veřejně vyjadřují podporu rovným právům bez ohledu na sexuální orientaci nebo genderovou identitu.

Více informací: zde

Pop-up škola vaření: Kuchyně Skandinávie

Kdy: 6. 8. 2019

Kde:  VNITROBLOCK

Vstup: 2700 Kč

Skandinávská kuchyně je jednoznačně nejvýznamnější food trend posledních pěti let.

Vnitroblock a pop-up škola vaření Alfresco Academy se spojili a každé prázdninové úterý bude ve Vnitroblocku festival food pairingu a škola vaření. Na 6. 8. je připraven kurz gastronomie ze Skandinávie.

V současných bistrech a kavárnách se s přeškrtnutými Ø roztrhl pytel. Jak by ne, skandinávská kuchyně sklízí po celém západním světě obdiv a jednu michelinskou hvězdu za druhou. Kombinuje totiž klasické západní kulinářské techniky s čerstvostí, šetrností a vzdušností. Na tomhle kurzu se připraví typický gravlax a použije se na ikonický dánský smørrebrød. Za cca 4 hodiny, které akce trvá, se nevynechá ani královna ryb – kambala, topinamburový krém a rozhodně nesmí chybět šťavnaté a křehké masové kuličky. To vše po dvojicích, vlastníma rukama a s vedením a výkladem šéfkuchaře. A co se bude párovat? Gin & tonic.

Více informací: zde

Stalin Stage: Viah + Barbora

Kdy: 7. 8. 2019

Kde: Stalin

Vstup: zdarma

Viah, čerstvá vítězka exportní soutěže Radia Wave Czeching, se 7. srpna ujme podkyvadlového prostoru. Česko-vietnamská zpěvačka kombinuje minimalistickou elektroniku a silné hudební výpovědi. Jemnou taneční choreografií pak vytváří ze svých koncertů až divadelní performanci, po níž všechny „ošlehne“ svým nabušeným setem Viina dvorní DJka Barbora (Tetris).

Více informací: zde

Workshop mozaiky

Kdy: 8. 8. 2019

Kde: Ateliér mozaiky

Vstup: 990 Kč

Budete tvořit mozaikové obrazy, zdobit zahradní nábytek: stolky, židle, pítka, schůdky, sloupy, vytvoříte si mozaiky „na míru“ do interiéru či exteriéru. Můžete zdobit také podnosy, čísla popisná, poštovní schránku nebo hodiny.

KDE: v ateliéru mozaiky – Kapitulní 103/19, Únětice, parkování před/na pozemku.

CENA: 990 Kč – veškeré materiály jsou zahrnuty v ceně.

S SEBOU: pohodlné oblečení, mozaikové náčiní, pokud máte vlastní (není nutné – zapůjčí vám na místě, v případě zájmu lze koupit v ateliéru), míry na zamýšlenou mozaiku nebo drobný nábytek – deska stolu, podnos, židle apod. nebo rozměry zamýšlené mozaiky do prostor vašich domů, zahrad atd.

Více informací: zde

Acro jógové páteční odpoledne

Kdy: 9. 8. 2019

Kde:  Studio Sedmé nebe

Vstup: 450 Kč

Workshop pro všechny, co mají chuť věnovat páteční odpoledne zkoumání radostí acro jógy. Přijďte, pokud jste tuhle disciplínu už někdy zkoušeli, ale nemáte moc času trénovat, i pokud jste úplně noví. Plán je být venku – kousek od studia Sedmé nebe v parčíku u hostivařské přehrady.

Vyzkoušíte si prvky ve stoje i vleže, zaposilujete, protáhnete se a hlavně se dobře pobavíte.

Pojďte zjistit, jak báječné je překonávat výzvy ve dvou a více lidech. Pojďte objevit, že zvládnete mnohem víc, než jste si kdy dokázali představit. Pojďte zkusit létat. Už jste někdy acro jógu zkoušeli, ale nemáte moc času trénovat, tak se vám to už trochu vypařilo? Acro jógu zkoušíte občas z videí, ale některých prvků se bojíte, nebo nevíte jak na ně? Ještě nikdy jste acro jógu nezkoušeli, ale máte chuť zjistit, jaké to je, bezpečně si zalétat? Pak je tohle workshop pro vás!

Více informací: zde

Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose