up_icon

Události

facebook twitter mail

Kam zajít v tomto týdnu 4.–8. 3.

03.03.2019 / AUTOR: Veronika Foltová

Povídání o Bretani nebo bojovka ve Stromovce.

Také jste jako malí milovali bojovky? To napětí, když člověk jako mrně chodil sám po lese, hledal úkoly a nakoncen na něj čekal nějaký ten poklad – většinou ve sladké podobě. Jestli si chcete tyto bezstarostné dny připomenout, rozhodně si nenechte ujít páteční bojovku ve Stromovce! A aby vám to do pátku uteklo, zajděte si třeba na přednášku o Bretani nebo na pop-up čínské kuchyně. Krásný a pohodový týden!

Posedlost

Kdy: 4. 3. 2019

Kde: Divadlo Na zábradlí

Vstup: 150–350 Kč

Po inscenacích o smrti (Požitkáři) a o divadle a hercích (Hamleti) vytvořil autorským tým Mikulášek – Víceníková inscenaci o lásce a jejích různých podobách. Nahlížíme do soukromí několika postav, které se vášnivě potkávají či míjejí, marně hledají štěstí ve vztahu nebo v samotě, a tak pořád dokola. Pravděpodobné situace a uvěřitelné příběhy doplňují fantazijní výjevy a komentáře, humorné scény zase hororové výjevy. Drobné příběhy tohoto několikapatrového domu se volně proplétají, sousedé se střídají a stěny jsou svědky domácích dramat.

Mikuláškův jazyk je zkratkovitý, do několikaminutových scén zhušťuje obsáhlé příběhy, které tušíme v pozadí – jeptiška potetovaná mužskými jmény. Motivace postav, konkrétní pohnutky jsou nám vesměs zatajeny a přihlížíme „jen“ střetům postav ztracených v sobě a nenalézajících útěchu ani ve svém okolí. Místo melancholie a smutku však vítězí nadsázka, groteska a ironie. Dvoupodlažní řešení scény rytmizuje sled obrazů a vytváří vzájemné paralely a komentáře. Pastelové barvy, které scéně i kostýmům dominují, retrostyl i drobné detaily vybočující z reality (elegantní zjev postavy doplněný o vlasy rozcuchané větrem) posouvají drobné příběhy mimo konkrétní čas a prostor.

Více informací: zde 

Chtěj Bretaň

Kdy: 5. 3. 2019

Kde: Kino 35

Vstup: zdarma
  • Quimper, Cornouailles, Morbihanský záliv, Saint-Malo… Lákají vás tyto destinace? Přijďte si o Bretani popovídat, dozvědět se, jak se tam žije, kam na výlet a na dobré jídlo, a následně i něco z regionu ochutnat.
  • promítání dílu věnovanému Bretani ze série pořadů Bedekr
  • diskuze s Hanou Remenárovou, průvodkyní, jež se specializuje na oblast Bretaně a s Marcem Le Bretonem, cukrářem v pražském Saint-Tropez, původem z Bretaně
  • setkání s Ericem Vighetti, ředitelem turistické kanceláře v Quimper Cornouaille
  • ochutnávka regionálních specialit

Více informací: zde 

EduFórum: Učíme (se) v digitálním světě

Kdy: 6. 3. 2019

Kde:  Kampus Hybernská

Vstup: zdarma

Pravidelné setkání všech, které zajímají inovace ve vzdělávání. Na každém setkání je představeno 5 zajímavých projektů na dané téma. Projekty se představují ve formátu 5 minut prezentace a 5 minut dotazy z publika. Po skončení následuje volný networking. Pro další inspiraci je součástí setkání též „EduTrh“, kde se před začátkem hlavního programu prezentuje dalších 8 organizací či projektů.

Projekty představí: Khanova škola, Techambition, Slideslive, Centrum pro talentovanou mládeš a digikolaudace. Další informace na Facebooku EduFóra.

Cílem setkávání je tvořit prostor pro sdílení inspirace, know-how i kontaktů. Organizátoři akce chtějí více úspěšných hybatelů změn ve vzdělávání v ČR a jejich propojování. Věří, že společná setkávání nad daným tématem, objevování nových pohledů i názorů pomáhá „propichovat“ a propojovat bubliny, ve kterých žijeme. Vzdělávání je velmi pestré a zajímá je ve všech podobách – formálních, neformálních, firemních i zájmových. Nebojí se ukazovat ani nové a začínající projekty, které za sebou mají alespoň jednu úspěšnou realizaci svého nápadu.

Setkání jsou zdarma a otevřená všem, kdo chtějí v oblasti vzdělávání poznat něco či někoho nového.

Více informací: zde 

Hot Pot Opening Pop-up

Kdy: 7. 3. 2019

Kde: Hoja

Vstup: zdarma

Asijský „Hot Pot“ je tradiční čínský způsob hodování, při kterém si hosté společně u jednoho velkého stolu s vařícím hrncem vývaru uprostřed připravují různé suroviny – tenké plátky masa, zelenina, knedlíčky, tofu, mořské plody a mnoho dalšího. Bistro Hoja pro své hosty na zaážitkovém večeru připraví přesně takovou hostinu.

Více informací: zde 

Bo!ovka

Kdy: 8. 3. 2019

Kde: Stromovka

Vstup: 50 Kč

Když se zešeří, jen na několika místech na světě se mohou objevovat draci, přes den takřka neviditelní. Rozvoj civilizace draky téměř vyhubil, jejich populace není početná. Dračí matky se nedokáží v dnešní době o všechna svá mláďata řádně postarat. A že si dráče musí osvojit velké množství dovedností, od létání přes chrlení ohně, známe alespoň z pohádek.

Proslýchá se, že Stromovka je jedním z míst, kde jsou draci za správné konstelace hvězd a měsíce k vidění. V pátek 8. března by takový podvečer měl podle odborníků na draky nastat. Buďte s námi u toho – budete mít možnost se o těchto bytostech dozvědět víc.

Dejte dohromady rodinný tým nebo partu přátel (2–5 osob) a přihlaste se do Bo!ovky. Registrace probíhá na adrese: https://1url.cz/@bojovka a ve vámi zvolený čas se dostavte na místo startu. S sebou si vezměte baterky, do týmu alespoň jeden hrneček a startovné padesát korun za tým. Přesné místo srazu bude přihlášeným účastníkům zasláno ve středu 6. března.

Více informací: zde 

Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose