up_icon

Události

facebook twitter mail

Kam zajít v tomto týdnu 30. 7. - 3. 8.

29.07.2018 / AUTOR: Veronika Foltová

Začátek srpna ve znamení anime.

Máte rádi japonské mangy, anime či videohry? Pak byste v pátek neměli rozhodně chybět na party v Insomnia music klubu. Přesně tady se totiž bude konat další Anime Dance Party zaměřená na otaku komunitu a cosplayery, kteří se po dlouhé době zase všichni sejdou v Praze! Pokud to není tak úplně váš šálek kávy, můžete zkusit jógu na střeše Lucerny nebo se můžete něco dozvědět o československých přízích a tkaninách! Tak krásný týden a neupečte se!

Hotel Blackout v PRAZE

Kdy: 30. 7. 2018

Kde: Studio DVA

Vstup: 99 Kč

Třeskutá komedie o mužích a ženách na síti i bez ní. Mojžíš, Izák, Eliáš, Ráchel a Ester žijí ve světě „nových zákonů“. Na začátku byla přeci jen temnota. Tak proč to zase jednou nezkusit?! I Bůh řekl: „BUDIŽ TMA!“ Padá Vám síť? Tak si něco přejte!

Komedie je mimo jiné o svobodě, manipulaci, lásce, osamělosti, opravdovém sdílení, pravdě i řízené lži. To vše je zabaleno do úhledně a příjemně laděného balíčku, který ctí žánr komedie, řekněme s jistým dobře nabroušeným a něžně divákovi přiloženým existenciálním ostřím.

Autor a režie: Jaromír Hruška
Hrají: Miroslav Fuchs, Kamil Štěpán, Miroslav Gros, Lucie Kuttenbergová, Kateřina Pechová

Délka představení: 1 hod. a 30 min. bez přestávky

Více informací: zde 

 

Bach a jóga na střeše Lucerny

Kdy: 31. 7. 2018

Kde: Střecha Lucerny

Vstup: 300 Kč

Poslední červencové úterý bude na střeše Lucerny den plný jógy vedený lektory, které pomohla vybrat Klára Pokorná. Vybrané lekce budou probíhat za živého doprovodu Bachových suit v podání violoncellisty Viléma Vlčka. 

Čeká vás 8 lekcí s různými lektory, viz harmonogram níže. Lekce jsou určeny pro širokou veřejnost a míst by měl být dostatek. Pokud ale chcete mít rezervaci jistou, můžete se přihlásit na konkrétní lekci či lekce na [email protected] – a vyčkejte na potvrzení. Vstupné 300,- Kč zaplatíte před lekcí.

Vstup ze Štěpánské naproti vstupu do Velkého sálu, zvonek Střecha Lucerny. Páternosterem do 4. patra a do 5. pěšky. Podložky s sebou. Lekce jsou English friendly.

Více informací: zde

 

Wnoozow ft. Montanina

Kdy: 1. 8. 2018

Kde: CZECH FASHION COUNCIL

Vstup: zdarma

1. 8. 2018 se v Czech Fashion Council uskuteční prezentace první textilní stopy ručně předených přízí a tkanin, které dohromady vznikaly pod rukama dvou textilních ateliérů. 
Tato kooperace pracuje pod názvem Manufaktura WNOOZOW ft. MOTANINA.

Oba ateliéry mají za sebou zahraniční spolupráci a jsou důkazem, že v československých podmínkách, jsme schopni dosahovat co nejvyšší úrovně v textilním tradičním řemesle. Pracují na lokální materiálové úrovni z 50%, jejich cílem je zvyšovat nárůst spotřeby československých materiálů. Kvalitu, ale udržují taky dovozním materiálem, bavlnou a hedvábím.

Manufaktura, se pokouší vytvořit nový vztah, mezi designéry a řemeslníky. Nepracuje na současném rozdělení collection by season. Každý výrobek nabízí jako “libreto” možnost, použít příze a látky jako nekonečnou inspiraci.

Ateliér WNOOZOW, od roku 2017 vyrábí látky nebo aplikace pro značky, jako je NEHERA a věnuje se výrobě koberců a gobelínů, čímž udržuje mladou generaci tkalců.

Ateliér MOTANINA se od roku 2015 věnuje ručnímu zpracovaní vlny tradičním spůsobem. Od praní, česání, spřádání na kolovrátku, až po výsledný kus oděvu, ať už pletený, nebo tkaný. Snaží se pracovat hlavně s lokální vlnou, od malých chovatelů a podporovat opětovný vznik vlnařského průmyslu v Čechách a na Slovensku.

Více informací: zde

 

Posvátné písně z ostrova Želvy (Xolotl Q., Mexiko)

Kdy: 2. 8. 2018

Kde: Živá kavárna


Vstup: 300 Kč

Různé kmeny na světě mají neocenitelné a nedotknutelné bohatství v podobě hudby, písní, rytmů, zvuků, jazyků a mistrovské kvality symbolů.

Společně budeme sdílet jedno z nejstarších umění, které si kmeny uchovaly navzdory času. Ostrov Želvy je starodávný a symbolický název, pod kterým je mnoha původními kulturami znám americký kontinent.

Písně a rytmy kmenů Lakotů, Diné, Mayů, Aztéků atd.
Můžete si přinést svůj buben, chrastítko nebo hudební nástroj, abyste mohli začlenit svou hudbu a tradici do tohoto živého hudebního proudu.

Vítány jsou i děti v doprovodu svých rodičů.

Večerem provází XOLOTL Q., aztécký strážce moudrosti a náčelník posvátných obřadů. Je učitelem posvátných tanců, průvodcem očistných potních rituálů Temazcalli a expertem na aztéckou kosmologii, stejně jako šamanské léčivé techniky.

Více informací: zde 

 

Anime Dance Party - ADP Production

Kdy: 3. 8. 2018

Kde:  Insomnia music klub

Vstup: 100 Kč

Máte rádi japonské mangy, anime či videohry? Pak byste na této party neměli rozhodně chybět! Neboť přichází další Anime Dance Party zaměřená pro otaku komunitu a cosplayery, kteří se po dlouhé době zase všichni sejdou v Praze! 

Připraveny jsou pro vás akční drinky, zajímavý program a malý dárek pro každého, kdo bude mít na sobě cosplay! 

Napište zde do odkazu: "https://tinyurl.com/y9lrdu5a" Přijdu na Anime Dance Party!" (+ jméno na dokladu totožnosti) + dejte zúčastním se na eventu a vstupné máte jenom za 70 Kč! (uzavírka 1. 08. 2018 - 20:00). Je nutné k popisku přidat své jméno, které máte na dokladu totožnosti (Jestli bude něco z výše uvedených věcí chybět, akce neplatí).

Více informací: zde 

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose