up_icon

Události

facebook twitter mail

Kam zajít v tomto týdnu 29. 7.–2. 8.

26.07.2019 / AUTOR: Klára Stuchlá Libertová

Urban Farming, Czechitas Talks & Bazaar nebo Street dance!

Pokud vám termín digitální farmaření připadá jak z budoucnosti, přijďte se hned v pondělí přesvědčit a třeba i inspirovat na Střechu Lucerny, že už se stává realitou současnosti. Městské farmaření má navíc poměrně dost pozitiv – přináší šetrný přístup k životnímu prostředí, jelikož plodiny jsou dostupnější, a tudíž jejich dovoz nezanechává viditelnou uhlíkovou stopu, a také není třeba používat žádnou chemii a při pěstování neplatí nepřízeň počasí či sezóna. A jestliže vás zajímá i téma udržitelnosti, tak ve středu zajděte do Vnitroblocku, protože kromě toho, že si tu budete moci obohatit svůj šatník, můžete obohatit i svou duši, budou tu totiž probíhat přednášky k tématu udržitelnosti módy a vybraná částka pak půjde částečně na nákup IT hraček pro děti na workshopy pro Czechitas Nová Generace a částečně na podporu Přestupní stanice. Mějte inspirativní a pohodový týden!

Rooftop Talks: Urban Farming

Kdy: 29. 7. 2019

Kde: Střecha Lucerny

Vstup: zdarma

Protože se mění naše nároky na stravování, mění se i způsoby, jakými různé plodiny pěstujeme. V poslední době zažívá velký boom farmaření ve městě – především díky nízké uhlíkové stopě a možnosti konzumovat potraviny přímo tam, kde byly vypěstovány. Stále častěji do hry vstupují inovace a technologie, které pěstování potravin ve městech lépe přizpůsobí nárokům zákazníků, aniž by ztratilo na šetrnosti k životnímu prostředí.

HerbaFabrica je městská farma zabývající se hydroponickým pěstováním mikrobylinek. Díky pěstování v kontrolovaném prostředí dokáže rostlinám vytvořit ideální podmínky pro růst. Umí tak ušetřit až 90 % vody oproti konvenčnímu způsobu pěstování. Také není třeba používat žádnou chemii a při pěstování neplatí nepřízeň počasí či sezóna. Farma se nachází v holešovickém Vnitroblocku – díky tomu zelenina necestuje stovky kilometrů, ale jen pár bloků do spřátelených restaurací. Mikrobylinky dostanete na talíř vždy naprosto čerstvé, protože jsou dodávány rostoucí a kuchař je utrhne těsně před servírováním. Můžete je ochutnat hned v několika pražských podnicích, a samozřejmě i na této přednášce.

Přednáškový cyklus Haenke s názvem Rooftop Talks si klade za cíl zvýšit povědomí veřejnosti o klíčových aspektech spojených s budoucností života ve městě a hledat odpovědi na to, jaké funkce by v nich měla plnit příroda a rostliny. Jaká jsou východiska a řešení pro občany Prahy a měst obecně v kontextu klimatických změn, antimikrobiální rezistence, stále méně dostupného bydlení nebo efektu tepelného ostrova? Přednášky probíhají každé pondělí, vždy od 18:00. Vstupné je zdarma.

Více informací: zde

MeetFactory Soirée

Kdy: 30. 7. 2019

Kde:  Kasárna Karlín

Vstup: zdarma

Letní večírek propojující rezidenční a galerijní program MeetFactory nabídne nahlédnutí na to, čím se momentálně zabývá rezidenční dramaturgie MeetFactory. Konkrétně budou moci návštěvníci zažít projekt The New Dictionary of Old Ideas, otevřené ateliéry s komentovanou prohlídkou, nabízející jedinečnou možnost si promluvit s konkrétními umělci o jejich tvorbě, doprovodný program výstavy The Trouble Is Staying, či poslední den výstavy Magdaleny Lazar Laboratoř živých sentimentů.

Více informací: zde

Czechitas Talks & Bazaar

Kdy: 31. 7. 2019

Kde: VNITROBLOCK

Vstup: zdarma

Během Czechitas bazaru budou mít návštěvníci možnost protřídit si svůj šatník a také si poslechnout přednášky na téma udržitelnost. Vybraná částka půjde částečně na nákup IT hraček pro děti na workshopy pro Czechitas Nová Generace a částečně na podporu Přestupní stanice – second handu, který dává druhou šanci nejen věcem, ale i lidem bez domova.

Více informací: zde

#StreetFusionVideo s Yemim

Kdy: 1. 8. 2019

Kde: Dance Academy Prague

Vstup: 300 Kč

Oblíbený formát tanečních lekcí #StreetFusionVideo znovu s Yemi A.D. Yemi A.D. je choreograf, režisér a kreativní producent. Zakladatel Dance Academy Prague by Yemi A.D. a agentury JAD Productions, jehož práce je po mnoho let uznávána na mezinárodní úrovni. Mezi Yemiho klienty patří například americký rapper Kanye West, pro kterého vytvořil choreografii a režii v rámci turné Yeezus.

#StreetFusionVideo je nový styl, o kterém se bude mluvit napříč virálním světem.

Více informací: zde

Stand Up Comedy – Muži o ženách

Kdy: 2. 8. 2019

Kde: Loď Tajemství bratří Formanů

Vstup: 300 Kč

Komici z televizního pořadu Comedy Club, Jiří Jakima a Tigran Hovakimyan, budou bez obalu rozebírat téma Muži vs. Ženy. Vše, co jste chtěli vědět o tom, co si myslí muži o ženách, ale báli jste se zeptat, se dozvíte na Stand Up Comedy Muži o ženách.

Více informací: zde

Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose