up_icon

Události

facebook twitter mail

Kam zajít v tomto týdnu 24.–28. 6.

20.06.2019 / AUTOR: Klára Stuchlá Libertová

Městské včelaření, beseda s A. Gebrianem či piknik na netradičních místech?

Albert Einstein prý řekl, že až zahyne poslední včela, tak máme čtyři roky na to, abychom přežili jako lidstvo. Naštěstí se poslední dobou včelaření ve městech stává módou a o včelaření se zajímá čím dál více mladých lidí. Přijďte si tedy hned zkraje týdne poslechnout přednášku Anny Vodrážkové, která se o městské včely stará. Dozvíte se třeba, jaký je med z městských úlů v porovnání s tím z tradičních včelařských chovů nebo co lze udělat pro pohodu včel ve městě. I pro člověka 21. století je důležité mít včely nablízku, tak se vydejte na střechu Lucerny a třeba budete mít šanci ochutnat pravý pražský med, který se prý vyznačuje dobrou chutí. Mějte pohodový týden!

Rooftop Talks: Městské včelaření s Annou Vodrážkovou

Kdy: 24. 6. 2019

Kde: Střecha Lucerny

Vstup: zdarma

Fenomén městského včelaření je poslední dobou na vzestupu – nové úly vznikají na střechách operních domů i nákupních center napříč světovými metropolemi. O úly na balkoně Národního divadla v Praze se již několikátou sezónu stará Anna Vodrážková, cenami ověnčená copywriterka, djka a blogerka, a především včelařka, která se stará o úly po celé Praze, a svoje povolání představuje i v rámci ukázkových workshopů.

Jaký je med z městských úlů v porovnání s tím z tradičních včelařských chovů? Co lze udělat pro pohodu včel ve městě? Na tyto a další otázky o městském včelaření odpoví tato přednáška.

Více informací: zde

Adam Gebrian: Lisabon

Kdy: 25. 6. 2019

Kde:  CAMP

Vstup: zdarma

O tom, jaké to je žít tři měsíce v Barceloně, mohli posluchači v CAMPu slyšet minulý rok. Tentokrát Adam Gebrian s rodinou navštívil hlavní a největší město Portugalska. Které architektonické skvosty v Lisabonu viděl? Jaká místa tam objevil? A co rozhodně nesmíte vynechat?

Beseda s architektem Adamem Gebrianem o jeho zážitcích z posledních dvou měsíců.

Více informací: zde

Piknikon

Kdy: 26. 6. 2019

Kde: Praha

Vstup: 1 450–3 800 Kč

Na jedné straně 40 gurmánů… na druhé straně tým šéfkuchaře a sommeliéra, kteří s dalšími kreativci připravili interaktivní piknikový zážitek v podobě 4 chodového degustačního menu.

Co hosty čeká?

interaktivní 4chodové menu

vinné párování / neobyčejné nealko nápoje

usazení v piknikovém stylu

přístup na exkluzivní lokalitu a skvostný výhled

Piknik v tropickém prostředí Fata Morgany Botanické zahrady, na nejkrásnější pražské terase, nebo v utajené zahradě pod Pražským hradem? Piknikon exkluzivně zpřístupňuje ty nejzajímavější, běžně nedostupné nebo neznámé lokality a dech beroucí výhledy, vždy ve spojení s fine dining. Menu je vždy připraveno jiným šéfkuchařem.

Více informací: zde

Boys in Love

Kdy: 27. 6. 2019

Kde: Containall

Vstup: zdarma

Boys in Love Je dokumentární snímek z produkce Martin Loužecký, který vznikal zhruba rok a půl v Praze, Paříži, Lyonu, Antwerpách, Lisabonu a Kodani. Snímek je tak rozdělen do kapitol, které zaznamenávají skateboarding na dílčích spotech Evropy, a především tamní komunity, které jsou „in love“ s místem, na kterém jezdí. Snímek se věnuje rozdílnostem ve stylu, v přístupu ke skejtování, a především v životech skejtrů napříč Evropou. Po projekci videa si budete moct prohlédnout tematickou výstavu fotografií a následovat bude afterparty až do půlnoci.

Více informací: zde

Orten 100: Ohnice

Kdy: 28. 6. 2019

Kde: Werichova vila

Vstup: 280 Kč

Multižánrový scénický projekt, věnovaný osobnosti a dílu spisovatele a básníka Jiřího Ortena (1919–1941), jenž byl pro svůj židovský původ pronásledován a za nejasných okolností přišel o život při automobilové nehodě ve svých dvaadvaceti letech.

Více informací: zde

Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
Přestat odpovídat
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose