up_icon

Události

facebook twitter mail

Kam zajít v tomto týdnu 22.–26. 7.

19.07.2019 / AUTOR: Klára Stuchlá Libertová

Cesty kolem světa, kurz freedivingu nebo argentinského tanga!

Tento týden vypadá, že i když zůstanete v Praze, dobrodružství vás nemine! Hned zkraje týdne zajděte na stand-up cestovatelskou projekci s Tomášem Vejmolou, který vyrazil s tuktukem z Thajska na cestu přes půl světa a strávil sám na dobrodružné cestě celý rok. Přijďte si poslechnout, co všechno tento mladý dobrodruh během té doby zažil, jaké krizové situace musel zdolat a taky o tom, že všechno jde, když se chce. Takže pro všechny pesimisty do jisté míry i lehká terapie. A pokud vám tato akce rozproudí krev v žilách a nebudete chtít zůstat jen u představ, zkuste ve středu na vlastní kůži jednodenní kurz freedivingu. Potápění na jeden nádech vám umožní užít si podmořský svět a dostat se i do překvapivých hloubek. Mějte pestrý týden!

Kolem světa

Kdy: 22. 7. 2019

Kde: Žluté lázně

Vstup: 100 Kč

Stand-up cestovatelské projekce s moderními dobrodruhy, kteří se nebojí vyrazit za obzor. Určeno pro všechny, kteří se rádi zasmějí, rádi se inspirují či se chtějí dozvědět něco nového o cestování a daných zemích. Tomáš Vejmola alias Tomík na cestách se vydal na další neskutečnou cestu. Tentokrát vyrazil s tuktukem z Thajska přes půl světa až na Moravu a vy si můžete poslechnout jeho příběh.

Tuktuk je thajská tříkolka, kterou si Tomík pořídil v Thajsku a bez jakýchkoli zkušenosti se úplně sám vydal s tímto 35 let starým vozem na roční cestu přes půl světa. Projel tak 13000 km přes Thajsko, Myanmar, Indii, Nepál, Írán, Turecko, Bulharsko, Srbsko, Maďarsko a Slovensko, až jej přesně do roka a do dne dotlačil na Moravu.

O tom, že to jde, když se chce, jak zvládnout těžké situace, nebo jaký to je být sám jeden rok na dobrodružné cestě, mnoho barvitých historek plných neskutečných situací, nabídek k sňatku, útěků před slonem, příšerných Indů ale i nádherného Íránu, to vše vám Tomík s humorem a jistou nadsázkou milerád poví za doprovodu fotografií a videí promítaných na plátně.

Více informací: zde

Bouřlivé výšiny

Kdy: 23. 7. 2019

Kde:  Edison Filmhub

Vstup: 150 Kč

Mladý chlapec neznámého původu je zachráněn před chudobou. V nové rodině se brzy projeví silné pouto mezi ním a nevlastní sestrou Cathy. Román Na větrné hůrce Emily Brontëové se dočkal nespočtu adaptací. Po klasických verzích Buñuelových, Rivettových či Wylerových se do osudového příběhu pustila britská režisérka Andrea Arnold. Citlivá pozorovatelka ve svém naturalistickém čtení předlohy odmítá konvence většiny literárních adaptací, nesoustředí se na dialogy, ale spíše na vyprávění pomocí strohých, přesto podmanivých obrazů, v nichž se odráží jak gotické tóny knihy, tak jemné pohnutky v chování hrdinů.

Hrají: James Howson, Kaya Scodelario, Nichola Burley, Oliver Milburn, Paul Hilton, Steve Evets, Solomon Glave, Shannon Beer, Lee Shaw, Amy Wren

Více informací: zde

Jednodenní kurz freedivingu

Kdy: 24. 7. 2019

Kde: Potápěčská jáma Divers Direct

Vstup: 2700 Kč

Freediving je potápění na nádech, které vám umožní užít si podmořský svět a dostat se i do překvapivých hloubek. Na kurzu se naučíte správně dýchat, zapracujete na vyrovnávání tlaku, aby vás při potápění nebolely uši a dozvíte se, jak prodloužit dobu strávenou pod vodou. Instruktor vám taky vysvětlí jak správně používat masku a šnorchl a jak plavat s ploutvemi i bez nich. Kurz je určen pro úplné začátečníky, kteří chtějí šnorchlovat lépe. Mnohem lépe.

Naučíte se, jak se bezpečně a snadno potopit do 8–10 m, a jak tam mít navíc i dost času.

Více informací: zde

Tango Argentino

Kdy: 25. 7. 2019

Kde: Loď Tajemství

Vstup: 150–200 Kč

Ponořte se do světa argentinského tanga, kdy objetí, komunikace, souhra volnosti a intimity, vroucnosti a intenzity mezi dvěma vytváří jedinečný prostor nejen pro tanec.

Lekce a následná tančírna argentinského tanga, tedy příležitost se naučit argentinské tango a následně ozkoušet své nově nabyté dovednosti v praxi. Lekci povedou Patricie Poráková a Javier Antar z Tangonexion.

Harmonogram:

19:00–20:00 Výuková lekce určená jak pro začátečníky, tak i pro zkušené

20:00–00:00 Tančírna

Více informací: zde

Swap Prague! V Pokojích i pod širým nebem

Kdy: 26. 7. 2019

Kde: Z pokoje do pokoje

Vstup: zdarma

Výměna DOBRÉHO oblečení, knih, potřeb do domácnosti a šperků je opět tady! Tentokrát budeme měnit v Pokojích, v chladné karlínské dílně s rozlehlým krásným vnitroblokem! Nenechte si ujít tuto letní edici.

JAK SWAP FUNGUJE: Přinesete (ale není to podmínkou) oblečení, doplňky, bižuterii, menší potřeby a předměty do domácnosti, můžete i pokojové rostliny) a odnést (také není podmínkou) si můžete cokoliv, co potřebujete či se vám líbí. Prosím, přineste jen co unesete, max 2 tašky. Dbejte na výběr věcí, spíše přineste méně v lepší kvalitě. Přineste pouze věci, které nepotřebují zásadní opravu a jsou kompletní, vyprané či umyté. Tímto společně zajistíme dobrou kvalitu věcí na swapu a příjemnější swapování. Swap alias výměna věcí je narůstajícím trendem a alternativou k nákupu. Způsob, který jednou okusíte a dostane se vám pod kůži.

POZOR: „swapovat“ se bude i na dvoře pod širým nebem, akce potrvá 2 dny!! Nezapomeňte si registrovat své místo!

Více informací: zde

Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose