up_icon

Události

facebook twitter mail

Kam zajít v tomto týdnu 19.–23. 8.

16.08.2019 / AUTOR: citydog.cz

Mexická kuchyně, tříletá cesta kolem světa nebo Kouzelný cirkus!

Máte rádi mexickou kuchyni? A víte, co všechno pochází z Mexika? Kromě obecně známých věcí jako jsou dýně, cuketa, kukuřice nebo vanilka, taky nápoj bohů – kakao, slunečnice a samozřejmě chilli! Mexiko je mimo to zemí, kde rostou stromy, z jejichž mízy se vyráběly první žvýkačky, tzv. chicle. Indiáni žvýkající kaučuk inspirovali jednoho amerického zubaře v 19. století a ten z něho pak vytvořil hmotu, ze které se staly pozdější žvýkačky. Krásný týden s příchutí dálek!

Rooftop Talks: Jediný udržitelný shopping je swap

Kdy: 19. 8. 2019

Kde:  Střecha Lucerny

Vstup: zdarma

Swap je udržitelný a zábavný způsob získávání věcí, kterých je všude dost na to, abychom se v nich utopili. Místo produkce nových věcí a vytváření dalšího odpadu můžeme sdílet a vyměnit si vše, co jde. Ušetříme tak přírodní zdroje i vlastní peníze na nákup kvalitních produktů šetrných ke klimatu i prostředí. Swap je princip přímé výměny, která tu vždy byla. V městském prostředí ji holky ze Swap Prague znovu oživují a připomínají, spojují se s experty z oblasti cirkulárních ekonomik a vzdělávají sebe i návštěvníky swapů.

Lucie Poubová a Kristýna Holubová představí swap jako alternativu k nákupu. Lucie už několik let řeší udržitelný šatník a upcycling a s Kristýnou založily Swap Prague, pod kterým organizují swapy nejen v Praze. Lektorují a školí zájemce o cirkulární ekonomiku v regionech i na Slovensku.

SWAP LIVE! Zapojte se na místě. Přineste s sebou až tři krásné kusy letního oblečení. Na místě proběhne mini swap, ze kterého si budete moc odnést tři jiné kusy, pokud se vám hodí a potřebujete je. Tak nejlépe nasajete atmosféru a princip swapu.

Více informací: zde

Pop-up škola vaření: Mexiko

 

Kdy: 20. 8. 2019

Kde: VNITROBLOCK

Vstup: 2700 Kč

Mexická kuchyně je zapsána na seznam UNESCO. Kdo neví proč, určitě to brzy zjistí. Vnitroblock a pop-up škola vaření Alfresco Academy se spojili a každé prázdninové úterý bude ve Vnitroblocku festival food pairingu a škola vaření. 20. 8. je téma Corona & Mexiko.

Pokud jí někdo ještě nepropadl, brzy se tak stane. Mexická kuchyně – to je římský kmín, chilli, fazole, placky, avokádo, limety, čerstvé bylinky atd. Mnoho ingrediencí a ještě víc rozmanitých chutí a vůní. V tomto autentickém kurzu mexické kulinařiny se učí mísit a připravit něco opravdu skvělého. Začíná se smažením chimichangas s panenkou, nesmí chybět ani typické burrito grande s hovězím a při přípravě svěžích letních tacos se bude pošírovat a pracovat s kuřetem. A na závěr, po cca 4 hodinách si hosté usmaží legendární churros. Mimo to se bude míchat guacamole, fazolová pasta a salsa pico de gallo. To vše po dvojicích, vlastníma rukama a s vedením a výkladem šéfkuchaře. A pairing? Mexický ležák Corona.

 

Více informací: zde

Tříletá cesta za láskou kolem celé planety

Kdy: 21. 8. 2019

Kde:  Žluté lázně

Vstup: 100–120 Kč

Na začátku byla jedna dívka, zlomené srdce, vážná nemoc a kolo z bazaru. Psal se říjen 2014, když Matěj Balga vybral osm set dolarů a vydal se hledat ztracenou lásku a léčit své rány tam, kde ožívají romány Jacka Kerouaca a dny začínají dříve. Hedvábnou stezkou projel Evropou a Asií, pracoval v čínském baru, projel pod polární září Aljašky a Yukonu, stal se bezdomovcem v San Franciscu, vyzval neprostupnou džungli Darién, na nafukovacím člunu přeplul Karibské moře z Panamy do Kolumbie, ztroskotal a přišel o všechno, aby začal zase znovu a proplul Amazonskou džunglí od Pacifiku až k Atlantiku a nakonec projel Saharou až zpět k břehům Evropy. To je tříletá filosofická cesta nejen kolem světa, ale především do nitra duše Matěje Balgy za poetikou a smyslem života.

Více informací: zde

První sklizeň z Paralelní hydroponie

Kdy: 22. 8. 2019

Kde: Bistro 8

Vstup: zdarma

Akce je příležitostí dozvědět se něco více o fenoménu hydroponického pěstování a ochutnat i první sklizeň.

Paralelní hydroponie v Bistru 8 nabídne první sklizeň – salátky s bazalkou. Sklizení první úrody je speciální zážitek a vždy je ve vzduchu napětí, jak úroda pěstovaná bez půdy bude vlastně chutnat. Bistro 8 připraví menu vytvořené výhradně ze sklizených salátků a bazalek. Členi z Parallel Garden navíc promluví o podstatě jejich hydroponií, o zkušenostech s hydroponickým pěstováním a o jejich vizi do budoucna. Z Paralelní Polis dorazí produkční tým, který zařídí live stream a dosah pro mimopražské zájemce.

Více informací: zde

Kouzelný cirkus

Kdy: 23. 8. 2019

Kde:  Nová scéna Národního divadla

Vstup:  550–690 Kč

Vstupte do zázračného cirkusu, v němž můžete spolu se dvěma klauny putovat za tajemnou krásou Venuše a prožít přitom spoustu dobrodružství.

Představení plné iluzí, které tvoří perfektně sladěné scény tance, pantomimy a černého divadla. Mimořádně úspěšná inscenace, kterou před třiceti lety vytvořila skupina výrazných uměleckých osobností – Evald Schorm, Jan Švankmajer, Jiří Srnec a Josef Svoboda – dosáhla na repertoáru Laterny magiky již více než 6000 repríz.

Více informací: zde

Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose