up_icon

Události

facebook twitter mail

Kam zajít v tomto týdnu 19.–23. 11.

18.11.2018 / AUTOR: Veronika Foltová

Koncerty nebo výhodné nákupy?

Týden plný koncertů. Tak bychom následujících pět pracovních dní mohli v klidu pojmenovat. My jsme tedy vybrali jen koncerty dva, ale pokud byste zatoužili po nějakých dalších, mrkněte k nám do kalendáře. Kromě koncertů si třeba hned v pondělí můžete ve Wooxusní šatně nakoupit nové kousky na zimu a v pátek zajít na pořádný no-gi zápas. Tak co vyberete? Přejeme úspěšný pracovní týden.

BLACK birthday – 60 % sleva na celý wooxus

Kdy: 19. 11. 2018

Kde: Wooxusní šatna

Vstup: zdarma

Wooxusní šatna má tři roky! Je vám kosa? Šála, svetry a kabát z loňska už nehřejí? Přijďte na kafe a 60% slevu úplně na všechno. V pondělí od desíti do osmi na Rašínově nábřeží.

Více informací: zde 

Emma Smetana + Emma Drobná

Kdy: 20. 11. 2018

Kde: Roxy Prague

Vstup: 320 Kč

Emma a Emma. Smetana a Drobná. Čecho-Francouzka jednou nohou v Paříži a Slovenka, která své hudební inspirace našla v Londýně. Obě poslouchají současný světový pop a obě ho dělají v zemích, kde tenhle žánr občas nese nespravedlivou nálepku „alternativní”. I tak mají jejich hity No Fire (Smetana) nebo Words (Drobná) sedmimístná čísla zhlédnutí na YouTube. 

Jejich fanoušci se mohou těšit na dva samostatné koncerty, během kterých samozřejmě zazní i nové singly obou zpěvaček, Lost and Found (Emma Smetana & Jordan Haj) a Try (Emma Drobná).

Více informací: zde 

Vesna Show

Kdy: 21. 11. 2018

Kde: Obecní dům

Vstup: 750–3 500 Kč

Výpravný koncert dívčí kapely Vesna doprovázený orchestrem a taneční performance týmu diVize představuje show o zrození bohyně. Show inspirovaná mystériem Alfonse Muchy. Jako hudební hosté vystoupí: multižánrový zpěvák a herec Vojtěch Dyk, houslista Casey Driessen (nominovaný na Grammy roku 2007), violoncellistka Terezie Kovalová, zpěvačka Věra Martinová a mnoho dalších. V rámci večera proběhne křest CD a knihy Pátá bohyně a zahájení projektu Jsem žena #jsembohyne.

Během večera nabitého explozí prožitků a rozbití zrcadel, které nám zabraňují spatřit vlastní tvář, ožijí slovanské příběhy a mýty, které nám od dávnověku kolují v krvi.

To vše bude během show okořeněno křtem knihy a CD se stejným titulem – Pátá bohyně. Debutové album skupiny Vesna obsahuje mimo jiné duety talentované frontmanky kapely Patricie a multižánrového herce a zpěváka Vojtěcha Dyka.

Písně, které během večera zazní, budou plné obrazů přírody, slovanských motivů a ženství. Písně vycházející z folklóru propojené s klasickou hudbou a elektronikou nabízí paletu prožitků reflektující naše kořeny.

Více informací: zde 

Psychedelika a jejich potenciál v terapii a osobním rozvoji

Kdy: 22. 11. 2018

Kde: prostor39

Vstup: 111–188 Kč

Přednáška seznámí návštěvníky s neurobiologickými a psychologickými mechanismy účinku psychedelik, s výsledky historických i současných výzkumů a s terapeutickým a osobnostně transformačním potenciálem mimořádných stavů vědomí vyvolaných těmito látkami. Poukáže také na možná rizika nezodpovědného užívání psychedelik, či současného rozrůstajícího se fenomému víkendových šamanských ceremonií s využitím těchto látek (např. ayahuascy či Bufo Alvarius). Představí také praktické principy první pomoci při zvládání náročné psychedelické zkušenosti a možnosti její následné integrace.

Více informací: zde 

Choketopus Grappling Challenge vol. 5

Kdy: 23. 11. 2018

Kde: Divadlo Ponec

Vstup:  250 Kč

Grappling, submission wrestling, někdy Brazilské Jiu Jitsu a zkráceně no-gi. To vše označuje mladý bojový sport zaměřený na boj na blízkou vzdálenost ať už v postoji či na žíněnce. Zdánlivě může připomínat judo nebo volný zápasnický styl, ale odlišuje ho hlavně propracovanost bezpočtu pozic, škrcení a manipulací s končetinami, pomocí kterých se snaží zápasníci donutit soupeře utkání vzdát.

V pořadí pátém ze série turnajů pouze pro zvané atlety tentokrát uvidíte pány ve váhové kategorie do 66 kg. Chybět nebudou ani dámy, které se postarají o tzv. superfighty a představí se také budoucnost tohoto sportu – junioři.

Více informací: zde 

Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
Этоэлементарно
19.11.2018 07:46
Этоэлементарно
20.02 09:20
Жаль, что в пражской версии еще не сформировалось сообщество комментаторов, как в Минске

Přestat odpovídat
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose