up_icon

Události

facebook twitter mail

Kam zajít v tomto týdnu 17.–21. 6.

16.06.2019 / AUTOR: Klára Stuchlá Libertová

Ájurvédská večeře, open air koncert nebo PragoVespa!

Poslední týden před letním slunovratem zkuste zahájit v trošku filozofickém duchu, zajděte si na netradiční večeři, kde se dozvíte něco o životě skrze ájurvédskou kuchyni, a pak třeba na přednášku věnovanou zodpovědnému turismu. Co zkusit tohle léto cestovat zodpovědně, tedy tak, abychom vytvářeli pozitivní změnu v životech lidí, konkrétního prostředí nebo celé země. Druhou půlku týdne pak můžete pojmout více ralaxačně, zajděte si třeba na koncert pod širým nebem pod taktovkou České filharmonie, kdy zazní známé filmové melodie, například téma ze Schindlerova seznamu, Star Wars nebo Indiana Jonese. Pro všechny milovníky italského plechu v pátek přichází zásadní událost roku, a to další ročník PragoVespa! Staňte se vosou na spanilé jízdě Prahou a přivítejte léto v pravém italském stylu! Krásný týden!

Ájurvédská večeře s přednáškou

Kdy: 17. 6. 2019

Kde: Černá labuť Art & Event Gallery

Vstup: 750 Kč

V pondělí 17. června od 17 hodin proběhne v pražské Art & Event Gallery v Černé labuti tradiční ájurvédská večeře s přednáškou. Tentokrát se akce ponese v „riskantním“ duchu. Hlavní roli totiž budou hrát muži, kteří se nebojí experimentovat! Jako obvykle bude večer provoněný ájurvédskou kuchyní pod taktovkou Garyho Wrighta. Jeho hostem se tentokrát stane Jiří Štift. Chef, který je spojený s odvážným krokem – se vstupem molekulární kuchyně na tuzemskou kulinární scénu. Štift je bývalý porotce celosvětově známého televizního pořadu MasterChef a současný spolumajitel a šéfkuchař atraktivní restaurace Sia — několikapatrového podniku v asijském duchu.

V 17 hodin kulinární mistři společně naservírují předkrm a postupně celé asijské menu v duchu jara.

Více informací: zde

Zodpovědný turismus – Jak na to?

Kdy: 18. 6. 2019

Kde:  Hubhub Palác ARA

Vstup: 100 Kč

Začíná léto a s ním i chuť objevovat nová místa. Proto se organizátoři i vzdělávací série #hubhubsolved rozhodli věnovat tématu udržitelného turismu – tedy jak cestovat tak, abychom vytvářeli pozitivní změnu v životech lidí, konkrétního prostředí nebo celé země. O svoje zkušenosti se podělí lidé přímo z oboru, kteří se v této oblasti aktivně angažují.

Více informací: zde

Česká filharmonie – Open air koncert 2019

Kdy: 19. 6. 2019

Kde: Hradčanské náměstí

Vstup: zdarma

Koncert pod širým nebem na Hradčanském náměstí na konci sezóny se již u České filharmonie stal tradicí. V roce 2019 se uskuteční 19. června se skupinou Time for Three.

Více informací: zde

Chanel

Kdy: 20. 6. 2019

Kde: Kino 35

Vstup: zdarma

Přednáška „Chanel“ se uskuteční v rámci cyklu „Paříž – Praha: módní tvůrci, kteří se dotkli věčnosti“. Přednáší Serge Carreira, hlavní manager módní návrhářky Mary Katrantzou a pedagog na Sciences Po Paris. Po přednášce bude následovat film.

Více informací: zde

PragoVespa 2019

Kdy: 21.–23. 6. 2019

Kde: Camp Džbán

Vstup: 250 Kč

Pražský svátek milovníků italského plechu tentokrát připadne už na červen, konkrétně na víkend 21.–23. 6. Kromě toho, že v pátek oslavíme letní slunovrat (to je ten den, kdy můžeme projezdit celých 16 hodin a 21 minut za světla), vychází posunutí termínu vstříc i těm, kteří se už nemohou dočkat.

I tentokrát se můžete těšit na to, co vás baví: večerní vyjížďky, spanilou jízdu Prahou a spoustu zábavy (nejen) s vespami.

Více informací: zde

Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
Přestat odpovídat
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose