up_icon

Události

facebook twitter mail

Kam zajít v tomto týdnu 15.–19. 7.

04.07.2019 / AUTOR: Klára Stuchlá Libertová

Rooftop Talks, Festival pouličního divadla nebo divadelní bojovka?

Tento týden Praha ožije na čtyři dny pouličním divadlem v rámci festivalu Za dveřmi. Čekají na Vás průvody artistů, loutek či divadelních hybostrojů. Můžete zažít v otevřeném prostoru akrobacii v desetimetrové výšce, žonglování na běžkách uprostřed parného léta a pro odvážnější je připravena samizdatová bojovka na Starém Městě. Před Průmyslovým palácem se bude dokonce na jeden den vznášet i městský astronaut v podání Highly Sprung z Velké Británie a kolem konstrukce v šestimetrové výšce se odehraje příběh nejen o městech a planetě Zemi. A pokud Vás tematika astronautů a budoucího života ve městech, potažmo i jiných planetách zajímá, tak hned v pondělí určitě zajděte na přednášku prázdninového dílu Rooftop Talks, kde bude mladý vědec Jan Lukačevič mluvit o pěstování rostlin ve vesmíru a taky o tom, jak by se lidstvo stravovalo na Marsu a z čeho by na rudé planetě čerpalo zdroje. Mějte pohodový týden!

Rooftop Talks

Kdy: 15. 7. 2019

Kde: Střecha Lucerny

Vstup: zdarma

Hostem prvního prázdninového dílu Rooftop Talks bude Jan Lukačevič, jeden z nejznámějších vědců mladé generace. Kromě práce na Oddělení kosmické fyziky ÚFA AV ČR a doktorandského studia na MFF UK je taktéž ambasadorem projektu #jetovtobě nazvaném Marsonaut – laboratoře pro pěstování rostlin v podmínkách jako na Marsu. Zde spolu se svým týmem zdokonalují technologii, která umožní pěstovat rostliny v kosmickém prostoru i na Rudé planetě.

Přednáškový cyklus Haenke si klade za důraz zvýšit povědomí veřejnosti o klíčových aspektech spojených s budoucností života ve městě a hledat odpovědi na to, jaké funkce by v nich měla plnit příroda a rostliny. Jaká jsou východiska a řešení pro občany Prahy a měst obecně v kontextu klimatických změn, antimikrobiáĺní rezistence, stále méně dostupného bydlení nebo efektu tepelného ostrova? Přednášky probíhají každé pondělí, vždy od 18:00.

Registrace na akci nezahrnuje vstupné na Střechu Lucerny.

Více informací: zde

Festival pouličního divadla Za dveřmi!

Kdy: 15.-18. 7. 2019

Kde:  Praha

Vstup: zdarma

Průvody artistů, loutek, divadelních hybostrojů, akrobacie v 10 metrové výšce, žonglování na běžkách uprostřed parného léta, samizdatová bojovka na Starém Městě. Pražský festival pouličního divadla Za dveřmi rozjasní Prahu. Přijďte od pondělí 15. července do čtvrtka 18. července do centra Prahy a na Výstaviště Praha v Holešovicích.

Více informací: zde

Divadelní bojovka

Kdy: 17. 7. 2019

Kde: Staré město

Vstup: 2000 Kč

Dobrodružně-divadelní projekt Expedice vzdává hold všem, kteří se podíleli na vzniku a šíření samizdatu v Československu, včetně samizdatové edice Expedice. V roce 1975 ji spoluzakládal Václav Havel a i přes nástrahy režimu se jí do sametové revoluce podařilo vydat na tři stovky svazků. Mezi nimi například Bondyho, Jirouse, Topola, Hrabala, Lopatku, Bělohradského, ale třeba i Orwella nebo Solženicyna. Expedice probíhá převážně venku a to za každého počasí.

Podrobnější zadání týkající se startu i přípravy Vám přijde po zaplacení lístků na email. Skupinová cena je 2000 Kč/ 3-5 hráčů. Část vstupného jde na fungování Libri prohibiti – knihovny československé exilové a samizdatové literatury.

Více informací: zde

Slečna Julie

Kdy: 18. 7. 2019

Kde: Letní scéna zámek Mělník

Vstup: 340-590 Kč

August Strindberg - ve své době kontroverzní spisovatel a dramatik ve svém nejznámějším dramatu Slečna Julie vypráví hluboce intimní příběh hlavní představitelky. Naturalisticky proniká do citového rozpoložení hrdinů, tragicky narážejících na společenské bariéry. Třídní propast je nemožné překlenout, proto nakonec sejde i z možnosti společného útěku. Julie v hypnotickém transu instruována Jeanem odchází....

Hrají: Jan Révai, Lucia Jagerčíková a Františka Stropnická

Více informací: zde

Stand-up show s UGC

Kdy: 19. 7. 2019

Kde: (A)VOID Floating Gallery

Vstup: zdarma

Znáte je z Comedy Clubu, znáte je z pořadu na Stream.cz a teď se s nimi můžete slunit na náplavce! Veřejné grilování na rozpáleném humoru od skupiny komiků z Underground Comedy proběhne ve pátek 19. července na palubě lodi (A)VOID Floating Gallery.

Přijďte si dát drink a bavit se!

Více informací: zde

Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose