up_icon

Události

facebook twitter mail

Kam zajít v tomto týdnu 13.–17. 5.

11.05.2019 / AUTOR: Klára Stuchlá Libertová

Do planetária na Biosphere , párová akrobacie či výroba květináčů z papíru.

V tomto týdnu se vám otevřou okna vesmíru dokořán. Do pražského planetária se totiž vrací film na motivy ambientní hudby od norské legendy Biosphere ve speciální 360° projekci z dílny domácí vizuální skupiny Initi. Máte tak jedinečnou možnost, jak prožít cestu napříč atmosférou a ponořit se do nekonečna vesmíru! A abyste se po tomto zážitku zase vrátili nohama na zem, doporučujeme kurz výroby květináčů z ručního papíru, kdy se můžete připravit na pěstitelskou sezónu a navíc být i šetrní vůči přírodě.  Krásný týden!

Z Krkonoš do Krkonoš

Kdy: 13. 5. 2019

Kde: VNITROBLOCK

Vstup: 100 Kč

Uvolněné vyprávění o lehkovážné cestě za troufalou osobní výzvou – Matěj Švec vyběhl ze Špindlu jen s pěti kily v batůžku a navzdory všem předpokladům se po měsíční cestě vrátil zpátky z opačného směru. Vylíčí svůj příběh o cestě extrémního vyčerpání i nekonečné euforie bez nutnosti opustit rodnou hroudu.

Více informací: zde 

Biosphere & Initi

Kdy: 14. 5. 2019

Kde:  Planetárium

Vstup: 250 Kč

Do pražského planetária se vrací film na motivy ambientní hudby od norské legendy Biosphere ve speciální 360° projekci z dílny domácí vizuální skupiny Initi. V tomto prostoru vznikne možnost, jak prožít cestu napříč atmosférou a ponořit se do nekonečna vesmíru.

„Film na motivy ambientní hudby od norské legendy Biosphere ve speciální 360° projekci.“

Hudebník Geir Jenssen, Biosphere, žije dlouhodobě za polárním kruhem a právě tato zkušenost inspirovala jeho tvorbu. Pro jeho hudbu speciálně vytvořené pohyblivé obrazy promítané na plášť kopule planetária se nejprve drží zemského hlediska, lidského pohledu do otevřeného nočního nebe, zobrazují atmosférické jevy, různé bouře, ale i letadla a rakety startující do vesmíru. Posléze obrazy opouštějí pozemské vidění a dovolují divákovi prolétnout hvězdokupou do kosmu, kde už se perspektiva ztrácí, stejně jako realistická iluze. Symbióza meditativního hudebního ambientu, obrazu na pomezí VJingu (mixování videa, činnost podobná DJingu) do sférické, konkávní projekce ve vysokém rozlišení 8k umožňuje zprostředkovat divákovi fyzický prožitek, který bývá označován jako působivější a odpoutanější než virtuální reality a 3D kino. Tato zkušenost tak nabízí až halucinační zážitek z pohybu abstraktním vesmírným časoprostorem, při kterém návštěvníci zakusí, že co je nahoře, je i dole a ztratí přehled mezi mikro a makro světem.

Více informací: zde 

Workshop párové akrobacie

Kdy: 15. 5. 2019

Kde: prostor39

Vstup: 350 Kč

Dvouhodinový workshop párové akrobacie naučí účastníky základní pozice v leže (L-base) i ve stoje. Poskytne představu o tom, co párová akrobacie je, jestli vás baví, kde se dá v Praze dělat jako zábava i jako sport nebo jako jevištní technika. Není třeba chodit v páru, všechny kombinace jsou přípustné.

Workhop je určen starším 15 let. Registrace: [email protected]

Více informací: zde 

Výroba květináčů z ručního papíru

Kdy: 16. 5. 2019

Kde:  Reformát

Vstup: 272–388 Kč

Kurz je šancí, jak sázet, klíčit, připravovat se na pěstitelskou sezónu, být šetrní vůči přírodě a zároveň si usnadnit práci s přesazováním. Zájemci si vyrobí sadu rozložitelných květináčů z ručního papíru, které mohou i se sazenicí bez dalších úprav zapíchnout přímo do hlíny.

Během kurzu si účastníci vyrobí několik nádob na sazenice z ručního papíru ze sekundárních vláken (druhotný papír, který je 100% kompostovatelný). Vyzkouší si čerpání papíroviny z kádě, kterou budou nalévat přímo do formy a tvarovat do výsledné podoby. Cílem kurzu je, aby každý účastník byl po jeho absolvování schopen samostatné práce a pochopil, jak snadno upcyklovat odpadový papír a zároveň tak eliminovat plasty, ve kterých se sazenice běžně prodávají. Výsledkem kurzu pak bude sada vlastních květináčů, které si odnese domů.

Více informací: zde 

On the Road

Kdy: 17. 5. 2019

Kde: Kino Světozor

Vstup: 150 Kč

Kurátorovaný blok filmů s názvem On the Road bude zasvěcen cestám, objevům a neznámým světům. Tematika vybraných filmů v tomto bloku bloku na první pohled spojuje dva nesourodé světy – cestování a tanec, které až společně daly vzniknout několika neotřelým filmovým zážitkům.

Více informací: zde 

Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose