up_icon

Události

facebook twitter mail

Kam zajít v tomto týdnu 12.–16. 8.

09.08.2019 / AUTOR: citydog.cz

Zeleň ve městě, škola vaření: Itálie nebo provazochodkyně nad Vltavou!

Další srpnový týden posune prázdninový čas do své poslední třetiny. Již 10. rokem Vám zpříjemní poslední týdny prázdnin oblíbený festival Letní Letná. Letos bude jeho zahájení pojato velkolepě. Do Prahy totiž zavítá světoznámá provazochodkyně Tatiana-Mosio Bongonga z francouzského souboru Cie Basinga. Její „procházka v oblacích“ se odehraje ve výšce 35 metrů na laně dlouhém 350 metrů, a to vše za doprovodu živé hudby. Provazochodectví si poslední dobou získalo své nadšence a není už jen disciplínou provozovanou v cirkusových manéžích. Jeho počátky se datují na začátek minulého tisíciletí v oblasti kolem Kazachstánu. Od 18. století bylo provazochodectví doménou cirkusáků a kaskadérů. Zásadní zlom pak přišel v roce 1859, kdy Jean-Francois Gravelet přešel po ocelovém laně nad Niagarskými vodopády. Další z událostí, které v tomto oboru ohromily svět, byl ilegální přechod mezi věžemi World Trade Center v New Yorku v roce 1974. Philippe Petit plánoval tuto akci 6 let tak, aby během ranní špičky, kdy ho uvidí nejvíce lidí přešel mezi věžemi. V současnosti je slackline, moderní provazochodectví, jak se tomuto sportovnímu odvětví říká, poměrně běžnou záležitostí a provazochodcem se může stát téměř každý. Člověk na laně prý získá odstup a chůze mezi nebem a zemí mu může do života přinést novou dimenzi. Tak ať jste tento týden nad věcí. Krásný týden!

Zeleň ve městech – ekonomické benefity

Kdy: 12. 8. 2019

Kde:  Střecha Lucerny

Vstup: zdarma

Jakou ekonomickou hodnotu má park či stromořadí ve veřejném prostoru? Do jaké míry může současné vědecké poznání pomoci (sociálně a ekonomicky optimální) adaptaci měst ke změně klimatu? Jak porovnat investice do „zelené“ oproti „šedivé“ infrastruktury? Tato přednáška se pokusí nastínit, jak věda může pomoci na tyto otázky odpovědět, a specificky se zaměří se na to, jak sociální vědy spolu s vědami přírodními mohou formovat městské plánování a zohlednit v rozhodovacích procesech ekonomické a sociální hodnoty plynoucí z městské zeleně.

S použitím příkladů (včetně nedávné studie z Prahy na toto téma) přednáška předestře, jak fungují ekonomické metody, které umožňují vyčíslení přínosů městské zeleně v monetárních jednotkách a jejich užití pro optimální plánování zohledňující jak lidi, tak přírodu. V poslední řadě přednáška krátce poukáže na současné limity vědy, potenciální překážky a příležitosti pro efektivnější rozhodování v městském prostou či jak může občanská společnost takové rozhodování více podpořit.

Více informací: zde

Pop-up škola vaření: Itálie

 

Kdy: 13. 8. 2019

Kde:  VNITROBLOCK

Vstup: 2 700 Kč

Vnitroblock a pop-up škola vaření Alfresco Academy se spojili a každé prázdninové úterý bude ve Vnitroblocku festival food pairingu a škola vaření. Na 13. 8. je připraven kurz italské gastronomie.

Italská kuchyně nejsou jen dokola se opakující tomatové omáčky s tymiánem. Jsou to rafinované kombinace chutí a vůní, kde hlavní roli hraje minimalismus v množství ingrediencí. K tomu je ale třeba, aby to málo bylo ve skvělé kvalitě. V základech italské kuchyně si hosté po dvojicích a s vedením a výkladem šéfkuchaře uvaří těstoviny Putanesca a Carbonara, naučí se pracovat s mořskými plody, připraví si domácí majonézu a omáčku aioli a nakonec, po asi 4 hodinách, i panna cottu. Vše ale směřuje k tomu, aby byli schopni vymýšlet vlastní kombinace z toho, co doma mají a věděli, po čem se v obchodě dívat. K tomu všemu se bude párovat Aperol Spritz.

Více informací: zde

Provazochodkyně nad Vltavou

Kdy: 14. 8. 2019

Kde: Praha

Vstup: zdarma

Letošní ročník mezinárodního festivalu Letní Letná zahájí unikátní projekt. Do Prahy zavítá světoznámá provazochodkyně Tatiana-Mosio Bongonga z francouzského souboru Cie Basinga.

Zdejšímu publiku se s velkým úspěchem představila již před šesti lety, kdy u příležitosti oslav 10. výročí festivalu vystoupala na vrchol šapitó. Tentokrát je však laťka nastavená mnohem výš – její „procházka v oblacích“ se odehraje ve výšce 35 metrů na laně dlouhém 350 metrů, to vše za doprovodu živé hudby, která provazochodkyni celou dobu hraje do rytmu. Příchodem na Letnou tak Cie Basinga slavnostně zahájí XVI. ročník Letní Letné.

Chůze Tatiany-Mosio Bongonga povede od Právnické fakulty, přes Vltavu až do Letenských sadů.

Více informací: zde

Contagious: Cannes Deconstructed

Kdy: 15. 8. 2019

Kde: VNITROBLOCK

Vstup: 1 990 Kč

Jediný letní marketingový event, na kterém mají návštěvníci možnost spatřit nejlepší práce z mezinárodního festivalu reklamní kreativity Cannes Lions, proběhne ve čtvrtek 15. srpna. Během jednoho odpoledne se návštěvníci seznámí s hlavními Cannes Lions trendy.

Přednášející objektivně zhodnotí vítězné práce a rovnou je doplní o insighty samotných tvůrců, ukážou také rozhovory se členy poroty a vybrané momenty z tiskových konferencí, stejně tak přehled nejdůležitějších momentů festivalu včetně hlavního programu. Všechno zabalené v Contagious perspektivě a souvislostech. A nakonec bude party ve stylu Cannes.

Více informací: zde

Jak designovat „Employee Experience“

Kdy: 16. 8. 2019

Kde:  Prostor 8

Vstup: 333 Kč

Některé firmy loví nové zaměstnance, všemožně je lákají a přitom zapomínají na vlastní zaměstnance. Leckdy tak více zaměstnanců ztratí než získají. Při budování značky zaměstnavatele jsou zaměstnanci vždy na prvním místě – „Employees First, Candidates Second“ – jsou součástí procesu definování a aktivování značky. Protože ústředním cílem „Employer Brandingu“ je větší zapojení (angažovanost) současných zaměstnanců. Některé firmy vytvoří nové „Employer Value Proposition“ společně se zaměstnanci, pak ale neví, jak jej mohou naplňovat a žít uvnitř jejich firmy.

Právě pro zájemce o výše uvedená témata organizátoři připravili letní a hlavně – obsahově vydatnou – snídani s Magdou Hájkovou a Petrem Hovorkou. Snídaně je vymyšlená tak, že nejdříve, ve zhruba půl hodině, budou představeny základní nástroje a poté už budou všichni jen diskutovat a sdílet zkušenosti podle toho, co bude zájemce zajímat nejvíce.

Otázky, kterých se během snídaně zájemci dotknou: Co je to životní cyklus zaměstnance a jak jej zmapovat? Jak vybrat kontaktní místa, ve kterých je možné udělat největší rozdíl? Jak nadesignovat wow zážitek (employee experience) vycházející z EVP? Jak přivést k životu nové firemní hodnoty prostřednictvím zážitku?

Více informací: zde

Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose