up_icon

Události

facebook twitter mail

Kam zajít v tomto týdnu 11.–15. 3.

10.03.2019 / AUTOR: Veronika Foltová

20. výročí preméry filmu Matrix nebo reopening Manifesto Marketu.

Legendární sci-fi film Matrix slaví 20 let od své premiéry. A k této příležitosti se koná speciální promítání doprovázené živou hudbou v podání více jak 90 hudebníků a 50 zpěváků. Tato nevšední podívaná vás čeká hned v pondělí, další dny si můžete poslechnout zajímavou teorii o léčení psychických poruch pomocí virtuální reality nebo oslavit 4. narozeniny vinárny Na břehu Rhôny. Krásný týden!

Matrix Live – Film in Concert

Kdy: 11. 3. 2019

Kde: Kongresové Centrum

Vstup: 799–1499 Kč

K 20. výročí od premiéry se chystá projekce ikonického science fiction filmu Matrix s doprovodem velkého symfonického orchestru a sboru. Diriguje samotný autor hudby, skladatel Don Davis.

Nenechte si ujít českou premiéru! Matrix Live není pouhou projekcí filmu, je to neskutečný hudební zážitek. Na jednom pódiu vystoupí 90 profesionálních hudebníků v orchestru a 50 zpěváků ve sboru pod taktovkou opravdového mistra ve svém oboru.

Diriguje: Don Davis

Účinkují: Praga Sinfonietta & Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy (sbormistr Jakub Zicha) sólista chlapeckého sboru Boni pueri.

Více informací: zde 

Výprava do světa bipolární poruchy

Kdy: 12. 3. 2019

Kde: Institut Cervantes

Vstup: zdarma

Kanadská režisérka Kalina Bertin vyšla při tvorbě dokumentárního filmu a virtuální reality Manic ze zkušeností svých sourozenců trpících bipolární poruchou. Výsledná díla přináší komplexní vhled do nitra člověka trpícího duševní nemocí. Jak se ale vypořádat s přechodem z klasického, lineárního vyprávění do toho interaktivního? Jak se interaktivita a vnoření se do postav projeví na uživateli a jeho vnímání příběhu? A jaká etická pravidla je nutné dodržet při zachycení duševní poruchy?

Kalina Bertin se ve své přednášce zaměří na tvůrčí proces při tvorbě ManicVR, i otázky spojené s virtuální realitou jako novým nástrojem pro možnou léčbu duševních poruch.

Více informací: zde 

4. narozeniny vinárny Na břehu Rhôny

Kdy: 13. 3. 2019

Kde: Na břehu Rhôny Karlín

Vstup: zdarma

Karlínská pobočka vinárny Na břehu Rhôny byla otevřena jako druhá v pořadí před čtyřmi lety. Přesně 13. března oslaví 4. narozeniny a u příležitosti tohoto jubilea připraví pro své hosty náležitou oslavu.

Po celý den nebo do vyčerpání zásob se bude podávat francouzská cibulačka a čepovat bretaňský cidre. Dále budou k mání speciální narozeninové drinky či tombola s lákavými cenami. V „oyster pointu“ budou hosté moci čerstvé ústřice nejen ochutnat, ale také je sami otevřít. Ve večerních hodinách pak dostane prostor živá hudba v podání stálice šansonových večerů – zpěvačky Petry s kapelou.

Více informací: zde 

Komodity a kryptoměny

Kdy: 14. 3. 2019

Kde: Impact Hub Praha

Vstup: 100 Kč

Dnešní doba je plná nejistot. Británie řeší velmi divoce svůj odchod z EU, Itálie bojuje s nevyrovnaným státním rozpočtem, Francie s občanskými nepokoji, Číně se zpomaluje ekonomický růst a roste zadlužení, USA neustále prohlubují svůj dluh veřejných financí, který je dnes ve výši, která se zdá již reálně nesplatitelná. Peníze, které nejsou podložené žádným reálným aktivem se tisknou jako na běžícím páse a kapitálové trhy napumpované vytisknutými penězi se nacházejí na nejvyšších hodnotách v historii.

Organizátoři věří, že budoucnost bude velmi úzce spjata s alternativními měnami i investicemi a že je potřeba na toto téma začít už dnes iniciovat veřejné debaty a diskuse. Uvědomují si, že tradiční finančně poradenské společnosti se těmto tématům často vyhýbají. Nelze se ale dlouhodobě stavět zády k pokroku, evoluci a vývoji finančního, ekonomického a technologického světa. V budoucnu vyhrají jen ti, kteří se dokáží včas přizpůsobit novým trendům.

Více informací: zde 

Manifesto Market Reopening Party

Kdy: 15. 3. 2019

Kde: Manifesto

Vstup: zdarma

Zahajovací večer nové sezóny Manifesto Marketu představí novou podobu populárního foodie marketu, na kterém najdou návštěvníci pop-up projekty z minulé sezóny i několik nových tváří současné gastro scény.

Manifesto market je dočasný market složený z 27 přepravních kontejnerů na dosud nevyužitých pozemcích u Masarykova nádraží. Návštěvníci zde najdou bistra nabízející street food, designové butiky i kulturní akce a lekce pořádané zdarma. Manifesto Market je zároveň cashless místo – v Manifestu se přijímají karty nebo lze platit mobilní platební aplikací. Návštěvníky čeká 20 restaurací, pro chladné dny vyhřívaná iglú, zářiče i ohniště. Manifesto je „gastronomická oáza“ jen pár kroků od Florence i náměstí Republiky. Za původním konceptem stojí nezisková organizace reSITE. Manifesto vstupuje do druhé sezony pod záštitou starosty Prahy 1 Pavla Čižinského.

Více informací: zde 

Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
Adam
11.03.2019 13:19
Adam
20.02 09:20
U Manifesto Market Reopening Party máte špatnou lokaci, odkaz a vstupné.

City-Dog.cz | pražský žurnál
12.03.2019 13:00
City-Dog.cz | pražský žurnál
20.02 09:20
Opraveno! Děkujeme!

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose