up_icon

Události

facebook twitter mail

Kam zajít v tomto týdnu 10.–14. 6.

09.06.2019 / AUTOR: citydog.cz

Prague Surf Film Festival: Priboi nebo Slavnosti cideru!

Pokud vás zajímá surfování a máte pocit, že už vás v tomto sportovním odvětví nic nepřekvapí, pak si tento týden nenechte ujít film, kde můžete zažít, jak se surfuje v Rusku. Podívaná to bude nevšední, protože surfovat se tu jezdí na sněžných skútrech, na ledoborci nebo nákladní helikoptérou a rozhodně to není zážitek pro každého, protože voda se čtyřmi stupni Celsia a se zasněženými aktivními vulkány v pozadí je už pro otrlejší povahy. Na závěr týdne si pak zajděte k Vltavě na sklenku cideru. Ochutnat můžete z desítky ciderů, cidrů a moštů od malých lokálních výrobců z ČR i zahraničí. Pohodový týden!

PQ+: Wow! (Slepá mapa světla)

Kdy: 10. 6. 2019

Kde: Studio ALTA

Vstup: 120–220 Kč

Dějiny vždy naberou nečekaný směr. Před sedmdesáti tisíci lety byl Homo Sapiens obyčejný bezvýznamný tvor, který se někde v odlehlém koutě Afriky staral sám o sebe. V průběhu následujících tisíciletí se stal vládcem celé planety a hrůzovládcem jejího ekosystému. Vyroubal lesy, odvodnil mokřady, přehradil řeky, zaplavil louky, položil milióny kilometrů kolejnic a silnic, vystavěl města, které se tyčí do výšky. Příroda trpí a živočišné druhy rychle vymírají. Pokročili jsme od kánoí ke korábům, parníkům a vesmírným lodím, ale nikdo neví, kam směřujeme. Máme moc, ale nevíme, jak s ní zacházet. A ještě k tomu se chováme nezodpovědně.

Z naší planety se stává nákupní středisko z betonu a plastu. Homo Sapiens dobyl svět. Katastrofické proroctví o vyčerpání surovin a trvalého poškození planetárního ekosystému jsou oprávněné. Zraněná příroda ohrožuje přežití Homo Sapiens. Zabíjíme a ničíme ostatní tvory a přírodu. Míříme k ekologické katastrofě, anebo do technologického ráje? Možné je všechno.

Více informací: zde 

Vernisáž v Deelive design store

Kdy: 11. 6. 2019

Kde:  Deelive

Vstup: Zdarma

Zuzana Veselá & Deelive představí vernisáž s módní prezentací kolekce Saint-Tropez.

Akce proběhne dne 11. 6. 2019 od 18:00 v exkluzivním prostoru Deelive design store. Tak se stavte pro nějaký slušivý kousek do svého šatníku!

Více informací: zde 

Cestovatelské kino: Vietnam

Kdy: 12. 6. 2019

Kde: Kino Lucerna

Vstup: 139 Kč

Nasedněte na loďku, vydáme se do země, ve které nás na každém kroku bude provázet kouzlo exotiky! Při návštěvě země, jejíž obyvatelé jsou potomky nebeského draka a víly moře, nás čeká snová atmosféra, výbuch barev a chutí. Vydejte se s námi do spleti uliček starých měst, které křižují tisíce motorek, anebo poznávejte říční trasy, které oblizují úchvatné zátoky a ostrůvky. Večerem nás budou provázet ti nejzasvěcenější: Long Tran a Thuy Nguyen nám svoji zemi představí ve stylu Cesta do Vietnamu na 40 dní od jihu na sever. Povědí nám, kam jít a co vynechat, přiblíží místní kulturu i gastro speciality.

Více informací: zde 

Prague Surf Film Festival: Priboi 

Kdy: 13. 6. 2019

Kde: Kasárna Karlín

Vstup: 80 Kč

Pionýři surfování v Rusku se v rámci svého projektu Surf Siberia vydávají na dvouletý road trip z Kaliningradu na Sibiř, Kamčatku a Sachalin až do Machačkaly na pobřeží Kaspického moře. Jejich cesta po širé Rusi je opravdu epická, krajina drsná a tudíž podívaná je to velkolepá (stejně tak jako surf spoty, které navštěvují).

Crew surferů z Ruska si zvláště oblíbila Severní ledový oceán, který je se čtyřmi stupni Celsia hotové „kafíčko“ oproti -20° venku. Odměnou jsou však liduprázdné spoty a čisté vlny se zasněženými aktivními vulkány v pozadí.

Více informací: zde 

Slavnost cideru 2019

Kdy: 14. 6. 2019

Kde: Smíchovská náplavka

Vstup: 100–150 Kč

Čtvrtý ročník největšího českého festivalu cideru na Smíchovské náplavce, Slavnost cideru 2019, se uskuteční 14.–16. června 2019. Ochutnejte desítky ciderů, cidrů a moštů od malých lokálních výrobců z ČR i zahraničí. Nebudou chybět ani známé značky.

Přijďte si užít víkend u Vltavy se sklenkou v ruce, s přáteli, nebo celou rodinou. Na náplavce vyrostou stánky a stany plné jídla, muziky, workshopů, atrakcí a zábavy pro děti.

Navíc se letos celá akce obejde bez plastu, takže si na památku odnesete stylovou skleničku se slavnostním potiskem a odejdete s vědomím, že po vás zůstane minimální ekologická stopa.

Více informací: zde 

Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose