up_icon

Události

facebook twitter mail

Kam zajít v tomto týdnu 1.–5. 4.

31.03.2019 / AUTOR: Veronika Foltová

Knihařský kurz nebo povídání o zero waste.

Pamatujete se na herbáře? Možná, že vaše babičky takový sešit/knihu měly doma a vy jste si s nimi v něm jako malí listovali. Dnes sice všechny potřebné informace najdeme na internetu, ale ne druhou stranu, takový herbář může být opravdu pěkná věc. A pokud máte děti, jeho vytváření pro ně bude nejen ponaučením, ale i zábavou. Takže, jestli jsme vás nalákali na vytváření herbáře, rozhodně si nenechte ujít pondělní workshop, kde si herbář svážete a pak už je jen na vás, které rostliny si do něj vlepíte. Tak hezký týden a nezapomeňte, že už zítra je apríla, tak ať se nenecháte zbytečně napálit.

Herbář – knihařský kurz

Kdy: 1. 4. 2019

Kde: Reformát

Vstup: 770–1097 Kč

Kurz, během kterého si zájemci vyrobí herbář šitý koptskou vazbou (vazba s otevřeným hřbetem). Tento typ, který je určen jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé, vyniká čistotou a elegancí. Zároveň se knižní blok dobře otevírá, je odolný a trvanlivý. Během tříhodinového kurzu si účastníci osvojí základní informace o této vazbě (historie, technologie, typy) a uvidí ji na několika příkladech. V praxi si pak každý účastník nakombinuje vnitřní archy, vybere motiv na obálku a to vše zkompletuje do knihy. Součástí herbáře také bude několik kapes na semínka a sušené kytky. Na kurzu se účastníci také dozví, jak správně rostliny lisovat a sušit. Pro každého účastníka pak bude připraven ručně vyrobený lis na rostliny z odpadového dřeva, který si spolu s herbářem odnese domů.

MgA. Veronika Hanzlíková, designérka zabývající se knižní tvorbou a prací s papírem. Práce s hmotou a materiálem ji oslovila již při studiu obalové techniky a dále se jí věnovala i na vysoké škole. Ráda ve své tvorbě využívá netradiční přírodní materiály, které kombinuje s precizními a detailními metodami práce. Rozsah její práce je různorodý. Nalezneme v ní jak netradičně vytvořené ruční papíry tak i minimalistické objekty z papíru.

Na produkty, které se na kurzech vyrábí, se využívá výhradně odpadový materiál (odřezy, staré papíry, nepotřebné archy ap.) Organizátoři se tak snaží eliminovat tvorbu odpadu a předat účastníkům myšlenku, že i na první pohled již nevyužitelné materiály lze zpracovávat do nových produktů.

Více informací: zde 

Veronika Nováčková: Cesta k zero waste

Kdy: 2. 4. 2019

Kde: Divadlo Dobeška

Vstup: 80–120 Kč

Skleněný hrnek na kávu, chleba ve vlastním pytlíku a nákup v zavařovačkách. Zní to možná zvláštně, ale zero waste je myšlenka, která hýbe světem. Protože ten nejlepší odpad je ten, který vůbec nikdy nevznikl. Pojďte se společně s organizací Bezobalu podívat na to, jak lze předejít prognózám o tom, že v roce 2050 bude ve světových oceánech více plastových sáčků než ryb. Společně se zakladatelkou průkopnického obchodu Bezobalu Veronikou Nováčkovou se podíváte na to, jak vypadá odpad průměrného obyvatele, jak ho lze zredukovat, jak se provozuje obchod bez obalů a jak se může zapojit každý z nás.

Více informací: zde 

Generation Zet

Kdy: 3. 4. 2019

Kde: Hauch Gallery

Vstup: zdarma

@generationzet je projekt inspirovaný námi všemi, naší zaslepeností a ovlivňováním sociálními médii. Sociální sítě v dnešní době obklopují a ovlivňují téměř všechno. Bez výjimky i nás.

Necháváme se lehce strhávat krátkodobými trendy, které jednoduše sdílejí „influenceři“ nebo se dobrovolně necháme zaškatulkovat. Vytváříme si někdy až nepravdivé a virtuální světy, o kterých si myslíme, že prezentují naší osobnost. Alespoň v to doufáme.

O tom je projekt GenerationZet. Módní výpověď studentů 2. ročníku Vyšší odborné školy oděvního návrhářství.

Svoji účast na přehlídce potvrďte na níže uvedném emailu a připojte i počet osob, se kterými přijdete. Email: [email protected]

Více informací: zde 

Acid Arab

Kdy: 4. 4. 2019

Kde: Roxy Prague

Vstup: 341–379 Kč

Intenzivní, ostré techno a house přirozeně spojené s orientálními melodiemi – to jsou Francouzi Guido Minisky a Herve Carvalho, kteří svým jedinečným způsobem vytvořili novou formu world music. Jejich zvuk je moderní, opojný a smysly provokující. Stačí se podívat na některé z jejich klipů, nebo si pustit jejich album Musique de France. ROXY tak v dubnu zažije něco skutečně nevídaného.

Všechno to začalo, když Minisky a Carvalho – zkušení kluboví DJi a rezidenti v pařížském Chez Moune – cestovali do Tuniska spolu s dalším klíčovým jménem francouzské elektroniky, dj Gilb’Rem. Fascinovaní tím, co slyšeli, začali více experimentovat a sdílet své objevy s dalšími podobně zaměřenými producenty a hudebníky. Ty začali zvát, aby se do projektu zapojili. Od té doby vyšlo nespočet singlů, pár EP, zmíněné album nebo třeba kompilace „Acid Arab Collections“. S podporou labelu Versatile pokračuje toto pařížské duo v průzkumu kurdské, pákistánské a indické hudby a jejího spojení s acid techno zvukem.

Za pouhých šest let působení si Acid Arab vydobyli zástupy obdivovatelů jak z řad posluchačů, tak i mezi umělci. Například Gilles Peterson je minulý rok pozval, aby naživo zahráli na Worldwide Awards. Plnohodnotnou hudební entitou se pak stali po spojení s Pierrotem Casanovou, Nicolasem Bornem a pro své živé aktivity zapojili i senzačního alžírského klávesáka Kenzi Bourrase, kterého si pro své live vystoupení přivezou i 4. dubna do ROXY. Bude to taneční a živelné jako Orient sám.

Více informací: zde 

Queer Eye 2019

Kdy: 5. 4. 2019

Kde: DUP39

Vstup: 150 Kč

5. dubna 2019 se bude konat již 9. ročník queer femme festivalu, který podporuje minority a ženy v hudbě a umění. V prostoru DUP39 se lidé setkají a budou mít možnost diskutovat o české umělecké a queer scéně dnes a před 100 lety (surrealisté, dadaisté…), tvořit v rámci hudebních a výtvarných workshopů a navázat nová přátelství. Od 17:00 bude na programu workshop s retro nástroji, videa, diskuze a v 19:00 přijde na řadu hudba.

Více informací: zde 

Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
Přestat odpovídat
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose