up_icon

Události

facebook twitter mail

Kam zajít o víkendu 9. - 10. 6.

08.06.2018 / AUTOR: Veronika Foltová

Navštivte jindy nepřístupné zahrady.

Dlouho jsme vám nedali tipy, kam zajít s dětmi. Tak jsme se to rozhodli pro tento víkend naprvit. V podstatě všechny akce jsou baby friendly. Malí závodníci rozhodně ocení, když je vezmete na Výstaviště, kde proběhne největší motoristická slavnost. Pokud budete mít aut plné zuby, zkuste otevřené zahrady nebo bojovku v Anežském kláštěře. Krásný víkend! :)

Legendy 2018

LEGENDY jsou největší českou motoristickou slavností, která spojuje Autosalon, Motosalon, exhibiční jízdy závodních vozů, prezentace klubů a prodejní stánky. Událost, na které by neměl chybět žádný milovník legendárních vozidel. 

Pořadatelé nezapomínají ani na bezpečnost. Budete moci vidět expozici záchranných složek a pro děti bude připravená dětská zóna. 

Více informací: zde

KDY: celý víkend

KDE: Výstaviště Holešovice

VSTUP: 499 Kč

Víkend otevřených zahrad

Svátek otevírání běžně nepřístupných zahrad veřejnosti vznikl ve Velké Británii a probíhá vždy během druhého červnového víkendu. Tento projekt si oblíbili lidé v celé Evropě a není tomu jinak ani u nás. 

V České republice se do projektu zapojují i běžně navštěvovaná místa, ovšem s doplňkovým programem, který je připravený právě při příležitosti této akce. Obvykle se můžete těšit na nejrůznější komentované prohlídky s vyprávěním o historii, současném stavu i budoucích záměrech v zahradě či parku.

Do akce se ale mohou zapojit i jiné zajímavé a významné plochy zeleně - ovocné sady, náměstí, historické hřbitovy, kláštery, arboreta či botanické zahrady. Víkend otevřených zahrad je určen jak pro veřejné, tak i soukromé zahrady a parky. 

Jak je to se vstupným? Vstupné je vždy na jednotlivých majitelích zahrad.

Více o celé akci a o tom, která místa můžete v rámci Víkendu otevřených zahrad navštívit, se dozvíte zde

Více informací: zde 

KDY: 9. - 10. 6. 2018 

KDE: Praha

VSTUP: Různý podle místa

Anežka LIVE! dětem

Zahrady Anežského kláštera ožívají také pro rodiče s dětmi. V rámci programu Anežka LIVE, kterou pořádá Národní galerie v Praze, můžete přijít do Anežského kláštera a užít si krásnou neděli. Nebude chybět ani bojovka!

13:00–16:00 Víkend: Symbol, ornament
workshop s lektorkami Národní galerie Alenou Kingham a Kamilou Mizerovou

16:00–18:30 Za tajemstvím Františku 
Pátrací hra pro družstva o třech až sedmi hráčích ve věku 10–16 let. Vontové Františku vás zvou na první ze čtyř her. Informace a registrace na www.zatajemstvimfrantisku.stinadla.cz.

Více informací: zde 

KDY: 10. 6. 2018

KDE: Anežský klášter

VSTUP: zdarma

Alfabeta workshop

Tentokrát tu máme víkendovou akci pro vaše předškolní ratolesti. Na workshopu s knihou ALFABETA se děti hravou formou seznamí s písmeny abecedy. Workshopem děti provede Patrik Antczak - autor knihy a profesionální ilustrátor. 

Alfabeta book je sice v českém jazyce, přesto bez textu. Obrazovou formou dětem přibližuje význam a obsah jednotlivých slov a rozvíjí jejich představivost. Jednoduchý návod je povede až k vytvoření daného písmene. Bude se stříhat, lepit, vybarvovat a poznávat písmena. Děti se tak seznamují s abecedou a zároveň si trénují své motorické schopnosti. Vy si mezi tím budete moct dát něco dobrého k pití a posedět v příjemném prostředí Containallu ve Stromovce.

Kniha získala již šest ocenění, mezi nimi i Zlatá stuha nebo druhé místo v soutěži Nejkrásnější česká kniha roku 2016, kterou každoročně uděluje Památník národního písemnictví.

Workshop je vhodný pro děti od 5 let. Cena workshopu pro jedno dítě je 150 Kč. Kapacita je omezena (15 dětí). Tak neváhejte a přihlaste vaše ratolesti na e-mailu [email protected]Více informací: zde 

KDY: 10. 6. 2018

KDE:  Containall

VSTUP: 150 Kč

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
Přestat odpovídat
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose