up_icon

Události

facebook twitter mail

Kam zajít o víkendu 9.–10. 3.

07.03.2019 / AUTOR: Veronika Foltová

Ekonomicky přijatelné stavění nebo nákupy z druhé ruky.

Máte doma malého milovníka ještěrek, hmyzáků a podobných tvorů, vám to nic neříká a nevíte, jak pořádně uspokojit jeho nadšení? Vemte ho v neděli do Stanice přírodovědců, kde se dozví všechno možné o těchto zvířatkách, kterým nedělá sebemenší problém udržet se na skle nebo kluzkých listech. Zajít ale můžete také na přednášku o udržitelném bydlení nebo na komentovanou procházku po Vinohradech. Krásný víkend! 

Jak si vytvořit dosažitelný domov v přírodě

Kdy: 9. 3. 2019

Kde: Etnosvět

Vstup: 1 200 Kč

Seminář o udržitelném i dosažitelném bydlení v přírodních zahradách pro každého člověka. Rodinný dům dnes bez parcely přijde na 4–7 milionů. Jak dosáhnout na uchopitelnější řešení při zachování dobrých stavebních i užitných standardů.

Program: ​

  •  „Vztahy v prostoru a prostor ve vztazích“ O prostoru, o architektonické kompozici, o posvátné geometrii, o tom, jak spolu souvisí hmotná a nehmotná podstata existence, o psychologii a sociologii a o historickém vývoji vnímání těchto fenoménů. ​
  • „Rodová zahrada“ Přednáška o přírodních zahradách jako obytném prostoru pro život rodiny. Permakultura, udržitelnost, ekologie. Vnímání pozemku a projektování zahrady z hlediska čtyř živlů. Prvky a struktura permakulturní zahrady jako stavebnice přírodního domova. ​
  • „Osobní dům a desatero přírodní architektury“ Prostorové, konstrukční a tvůrčí principy přírodní architektury, jednoduché flexibilní a rostoucí osobní domy, umístění domu a propojení se zahradou, nový koncept rodinného bydlení v zahradě, základní možnosti přírodního stavitelství a udržitelných, šetrných a hospodárných technologií. Vize pro budoucnost, vesnička SoMA. ​

Přineste s sebou: podložku na psaní, pastelky, tužku. Pokud máte místo, kde byste chtěli stavět nebo budovat zahradu nebo opravujete byt nebo dům, přineste plán, situaci, katastrálku, fotografie.

Registrace: vstupné 1200 Kč, platba předem na účet č.ú. Fio 2600555180 /2010 /IBAN CZ9020100000002600555180, variabilní symbol je datum akce 0903. KDO JIŽ PLATIL, neposíláme další e-mail. Seznam registrovaných bude týden před akcí na pelisky.org v aktuálně.

Více informací: zde 

SecondRound pop-up

Kdy: 9. 3. 2019

Kde: Point

Vstup: zdarma

Blíží se jaro a tím pádem i čas pročistit a obnovit svůj šatník. Přijďte si nakoupit oblečení a dát mu druhou šanci!

Své oblečení bude prodávat: Abigail LiskovaKarolina KrezlEvženie HabronHelena DoubravskáTereza BourováSecondRound STYLEIT.CZ Patricie Skálová Anna-Marie Bártová Miroslava Flam Karolína Wernerová a další.

Platba oblečení pouze v hotovosti. Plátěnky prosím vemte svoje! Od 19 hod. budou hrát Pamela KašprišinováLaky Luke a Tere Si.

Jídlo bude, Dj bude, ale můžete se těšit i na tematické drinky, limonáda nebo kávu.

Více informací: zde 

Na skle a ve skle

Kdy: 10. 3. 2019

Kde: Stanice přírodovědců

Vstup: zdarma

Na letošní výstavě se seznámíte s několika druhy zvířat, kterým nečiní potíže pohyb po hladkých listech fíkovníků, stoncích bambusu nebo skleněných stěnách terárií. Nejedná se pouze o rosničky z říše žab, ale i o menší druhy ještěrů či zástupce hmyzu.

Expozice bude doplněna ukázkami pěstování pokojových rostlin ve skleněných miskách, lahvích a jiných netradičních nádržích.

Více informací: zde 

Vinohrady Královské

Kdy: 10. 3. 2019

Kde: náměstí Míru

Vstup: 100 

Komentovaná vycházka po pražských Vinohradech. Přiblížíte si historii vzniku této noblesní čtvrti a průvodce vám představí její významné osobnosti. Soustředit se budete na okolí hlavního vinohradského náměstí – dnešního Náměstí Míru a putování zakončíte na náměstí Tylově. Dozvíte se, podle jakých pravidel se zde v 19.století stavělo a s jakými problémy se muselo, tehdy ještě samostatné město, potýkat.

Začátek: ve 14:30 hodin na náměstí Míru před vchodem do kostela svaté Ludmily.

Na vycházku je třeba se přihlásit a to buď mailem na: [email protected] nebo zasláním SMS na 604 332 810, případně pomocí formuláře z webových stránek: prazsketoulky.cz

Více informací: zde 

Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose