up_icon

Události

facebook twitter mail

Kam zajít o víkendu 9.–10. 2.

08.02.2019 / AUTOR: Veronika Foltová

Salon dřevostaveb nebo žongléři.

Dřevostavby se v posledních letech stávají čím dál tím populárnější. Jestli teda přemýšlíte o stavbě vlastního domu, mohla by pro vás být víkendová akce ve Vnitroblocku zajímavou inspirací. Pro rodiče neposedných dětí zase máme jiný tip. V neděli bude v Akropoli netradiční žongléřské vystoupení, které vaše dítka dozajista zabaví a pobaví. Krásný víkend!

Salon dřevostaveb 2019

Kdy: 9.–10. 2. 2019

Kde: VNITROBLOCK

Vstup: 50–100 Kč

Salon vznikl s ambicí zviditelnit kvalitní českou architekturu ze dřeva a v průběhu uplynulých let se vyvinul v ucelenou přehlídku moderní dřevěné architektury u nás a na Slovensku. Hlavním bodem Salonu je výstava jednotlivých projektů, která bude mít svou premiéru právě na akci ve Vnitroblocku. Jednotlivé stavby jsou na Salonu prezentovány na velkoplošných bannerech, z nichž každý je věnovaný jedné konkrétní realizaci.

Kreativní architekti, osvícení investoři a progresivní dodavatelé na již 14. ročníku Salonu dřevostaveb – největší nesoutěžní přehlídce dřevěné architektury v Česku a na Slovensku. Návštěvníci uvidí a uslyší to nejlepší z tohoto atraktivního oboru na jednom místě, v novém konceptu a v dosud největším měřítku (výstava, přednášky, diskuze, neformální networking). Vše zasazené do industriálního srdce pražských Holešovic a do kontextu Střední Evropy s hosty ze Slovenska, Rakouska a Polska. Tato tradiční událost jim napoví, s kým nejlépe navrhnout a postavit váš další projekt. O hudební osvěžení se navíc v sobotu postará Justin Lavash.

Vstupné je na celý víkend (platí na oba dva dny, je tedy možnost opakovaného vstupu).

Více informací: zde 

The Residents

Kdy: 9. 2. 2019

Kde: Palác Akropolis

Vstup:  1200–1900 Kč

The Residents jsou zpět! 9. února 2019 vystoupí v pražské Akropoli. Skupina, která se proslavila experimentálním a inovátorským přístupem na svých jedinečných deskách, ale i experimenty s novými medii. The Residents jsou označováni za autory prvního videoklipu v dějinách hudby. Po oslavě 40. výročí založení vytvořili The Residents velkolepý nový program s názvem „In Between Dreams“, kde se opět v daleko větší míře vracejí k hudbě, ačkoliv divadelní přístup zůstává částečně přítomen. Kostýmy a hráči se mohou změnit, ale The Residents zůstávají stejní, vytvářejí mýtus, ve kterém si utahují z moderní Ameriky prostřednictvím své tvorby, hudby a filmů. Znepokojujícím podtextem jejich posledního alba The Ghost of Hope (2017), je pocit ohrožení společnosti technologiemi. (The Wire 2017)

The Residents jsou považováni za ikony ve světě experimentální hudby. Nadále zůstávají v utajení a maskují svoji identitu. Členové kapely se nikdy neidentifikovali podle jména, vždy se objevovali na veřejnosti v maskách. Šlo obvykle o smokingy a obří oční bulvy s cylindry. A odmítají poskytovat rozhovory. Přesto v poslední době skupina několik rozhovorů poskytla prostřednictvím svého mluvčího, například pro titulní příběh předního britského hudebního časopisu Wire (duben 2017).

Více informací: zde 

Kurz základů renovace nábytku

Kdy: 10. 2. 2019

Kde:  Z pokoje do pokoje

Vstup: 1600 Kč

Máte doma menší kus dřevěného nábytku, který leží v koutě a volá po oživení? A že nevíte jak na to? Přihlaste se na náš kurz základů renovace nábytku. Můžete tak strávit celý den v dílně a naučit se, jak se dá starému nábytku znovu vdechnout život. Workshop bude rozdělen na část teoretickou (cca 1 hod.) a pak především praktickou. Dozvíte se fígle práce se dřevem, přístupy k renovaci a postupy renovace samotné. A pak se do toho pustíte… 

Bude se opalovat, brousit, lepit, natírat a lakovat. Pod vedením truhláře budou jednoduše vznikat skvosty.

Cena workshopu: 1600 Kč (v ceně základní materiál a nářadí, rady a podpora truhláře, malé občerstvení)

Co s sebou: Oblíbený kus nábytku a pracovní oděv 

Na kurz se prosím registrujte přes: [email protected] Při registraci pošlete, prosím, foto vašeho kousku, který chcete opravit.

 

Více informací: zde 

Loop

Kdy: 10. 2. 2019

Kde: Palác Akropolis

Vstup: 200–300 Kč

Dva žongléři a jeden bubeník. Míčky, zkroucené plastové kroužky, vše se hýbe a lítá do všech stran. Loop je žonglérské představení, ve kterém se objekty i těla mění v čase, s hudbou i proti ní. Představení s koncertní energií zkoumá hranice formy a hmoty těsně před bodem zlomu.

  • Žonglování a manipulace s předměty: Neta Oren, Gonzalo Fernandez
  • Bicí: Gaëtan Allard
  • Scéna: Éric Longequel
  • Juggling look: Wes Peden

Pro děti od 6 let.

Více informací: zde 

Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
Přestat odpovídat
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose