up_icon

Události

facebook twitter mail

Kam zajít o víkendu 8.–9. 6.

06.06.2019 / AUTOR: citydog.cz

Run for Help, Muzejní noc nebo Sportovní den!

Tento víkend by měl uspokojit i ty náročnější z vás. Hned v sobotu můžete s celou rodinou udělat něco pro své tělo i duši a stát se součástí charitativního běhu Run for Help, který bude probíhat v přírodním parku Ladronka. Běžecká akce motivuje k charitě i děti, které se budou moci zúčastnit dětských závodů, a podpoří tak stejně jako dospělí organizaci NO FOOT NO STRESS. S příchodem sobotního večera si nenechte ujít další ročník Muzejní noci. Ta totiž letos otevře dveře do 45 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí v 70 objektech společně s Pražským Quadriennalem. A v neděli si zkuste třeba zalevitovat na boardu nebo veslovat na trenažéru. Máte totiž neobyčejnou příležitost vyzkoušet si ve Žlutých lázních během jediného dne zdarma všechny klasické i netradiční hry a sportovní aktivity. Užijte si kulturně-sportovní víkend!

Run for Help Praha 2019

Kdy: 8. 6. 2019

Kde: Ladronka

Vstup: 400 Kč

Na druhou červnovou sobotu se chystá největší charitativní akce v ČR na Ladronce. Nese název RUN for HELP a nebude to pouze akce o běhu, ale chystá se i velký koncert na podporu neziskové organizace NO FOOT NO STRESS.

Běžecká akce se bude skládat z dětských závodů a hned po dětech se na tratě vydají jednotlivci na 8 a 4 km. Těchto běhů se mohou zúčastnit jak profesionálové, tak i amatérští běžci, kteří celým svým startovným podpoří neziskovou organizaci. Startovné putuje na transparentní účet, odkud bude distribuováno na potřebná místa. Závodníci si mohou na webu prohlédnout, kde jejich částka pomohla, či pomáhá. Trasa závodu vede po přírodním parku Ladronka. Překrásný 4 km okruh vede závodníky skrz zázemí dokonce dvakrát. 

Více informací: zde

Pražská muzejní noc 2019

Kdy: 8. 6. 2019

Kde:  Praha - různá místa

Vstup: zdarma 

16. ročník oblíbeného festivalu Muzejní noc otevře na jednu noc galerie a muzea po celé Praze. 

S příchodem sobotního večera otevře letos své dveře návštěvníkům 45 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí v 70 objektech společně s Pražským Quadriennalem. Nebude chybět bohatý doprovodný program a jedinečná atmosféra.

Dopravu mezi jednotlivými objekty opět zajišťuje Dopravní podnik hlavního města Prahy prostřednictvím speciálních muzejních autobusových linek.

Vstup do všech objektů je zdarma, s výjimkou NKP Vyšehrad, kde se platí symbolické vstupné 1 Kč.

Více informací: zde

 

 

Sportovní den pro všechny

Kdy: 9. 6. 2019

Kde: Žluté lázně

Vstup: 50 Kč

Už jste levitovali na boardu, házeli talíře do košů nebo veslovali na trenažéru? Pokud vám nic neříkají výrazy jako KanJam, CornHall nebo Efoil, máte neobyčejnou příležitost vyzkoušet si během jediného dne zdarma všechny klasické i netradiční hry, sportovní aktivity a nejnovější vybavení připravené na letní sezónu ve Žlutých lázních.

9. června 2019 pro vás budou otevřeny všechny sportoviště a půjčovny, které jsou v areálu Žlutých lázní k dispozici. Po registraci u pokladny dostanete mapku se zakreslenými stanovišti a pak už je jen na vás, které lákadlo vyzkoušíte jako první. Nemusíte nikam spěchat, máte na to celý den. U každého sportoviště nebo aktivity bude navíc k dispozici proškolený personál, který vám dá základní instruktáž, vysvětlí pravidla i poradí drobné vychytávky a triky. Za dobrý výkon dostanou děti drobné odměny a diplom a ti větší se můžou sami odměnit v některé z našich restauračních zařízení podle vlastního uvážení.

Více informací: zde 

Robert Henke: Lumière III

Kdy: 9. 6. 2019

Kde: Divadlo Archa

Vstup: 500 Kč 

Platforma pro audiovizuální experiment, festival Vektroskop, uvede v Arše absolutní špičku audiovizuální korelace v podání berlínského umělce programátora Roberta Henkeho. Jeho koncept Lumiere III využívá spojení sofistikovaných matematických algoritmů, perkusivní hudby a „high precision“ laserů. Henkeho umění bylo k vidění a slyšení mimo jiné v londýnské Tate Modern, pařížském Centre Pompidou nebo na berlínském festivalu CMT.

Více informací: zde

Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose