up_icon

Události

facebook twitter mail

Kam zajít o víkendu 6.–7. 7.

04.07.2019 / AUTOR: Klára Stuchlá Libertová

Prague Paddle Fest , Lobster market a nebo si vyrobte vlastní hudební nástroj!

Pojďte si tento víkend užít Prahu z jiného pohledu, a to z paddleboardu na Vltavě! Paddleboard je fenomén letošního léta, nejen že skvěle formuje postavu, ale taky je variabilní co se týče sportovních aktivit – můžete na něm cvičit jógu, stejně tak jako pádlovat na kánoi a zároveň posilujete vlastní rovnováhu. Přidaná hodnota je, že tento sport můžete vykonávat venku a ne v posilovně a dokonce na něj můžete vzít i psa. Jen pro srovnání, víte kolik kalorií spálíte na paddleboardu za hodinu? Až 1125 kalorií. To je dokonce víc než při běhu nebo jízdě na kole. A při tom se můžete kochat pohledem na pražské panorama. Mějte krásný slunečný víkend!

Prague Paddle Fest – Euro Tour

Kdy: 5.–7. 7. 2019

Kde: Střelecký ostrov

Vstup: 250–2000 Kč

Prague Paddle Fest je paddleboardový festival v historickém centru Prahy. Čekají vás tři dny plné zábavy na paddleboardech na klidné vodě řeky Vltavy okolo Střeleckého ostrova. Festival je určen pro všechny příznivce paddleboardů – těch začínajících i těch pokročilých. Každý den si budete moci půjčit a otestovat paddleboardy jak od týmu AQUAMARINA DEMO TOUR, tak i dalších paddleboardových značek.

Přijďte si užít Prahu z jiného pohledu s výhledem na Karlův most, Pražský hrad, Národní divadlo, Tančící dům, Muzeum Kampa, Petřínskou rozhlednu s lanovkou nebo Karlovy lázně.

Na celém ostrově se dá platit pouze kreditní kartou. Registrace do závodů v hotovosti.

Více informací: zde

Rehab Hazgui: Azki Punk Console Workshop

Kdy: 6. 7. 2019

Kde:  Synth Library Prague

Vstup: 1 145 Kč

Přijďte si vyrobit vlastní nástroj! Tuniská hudebnice a designérka vás provede experimentálním procesem, jehož výsledkem bude váš vlastní napěťově řízený oscilátor. Během procesu si budete pohrávat s proudem elektřiny a interpretovat ho jako zvukové harmonie nebo disonance.

Hlavním materiálem celého konceptu bude tedy elektřina, společně budete zkoumat její zvukový potenciál, abyste si vytvořili tvárný nástroj, který bude odpovídat tvůrčímu procesu a preferencím každého z vás. Během workshopu se seznámíte s konceptem historického zvukového generátoru, který sestrojil popularizátor elektronického bastlení Forrest M. Mims v roce 1980, a ze kterého nástroj vychází. Azki Punk produkuje charakteristické obdélníkové vlny, retro zvuky, které dobře zná každý příznivce prvních herních konzolí.

Více informací: zde

 

 

Lobster Market vol.1

Kdy: 6.–7. 7. 2019

Kde: Lobster

Vstup: zdarma

Lobster ožívá a studio se transformuje v otevřenou platformu pro aktuální uměleckou produkci. Sérii připravovaných eventů odstartuje Market. Printy, ziny i textil od progresivních ilustrátorů, dřevěné hračky, sekáč a djs celé sobotní a nedělené odpoledne.

Přijďte si do Lobstru prohlédnout a podpořit tvorbu lokálních umělců i tento kreativní space.

Více informací: zde

Kamasi Washington

Kdy: 7. 7. 2019

Kde: Palác Akropolis

Vstup: 650–900 Kč

Vizionář, který propojil Johna Coltrana s jazzem budoucnosti. Největší jazzový objev desetiletí oslovil znalce stejně jako vyhraněné hipsterské publikum.

Jako saxofonista i aranžér se představil na albu Kendricka Lamara a svým tříhodinovým kompletem Epic získal sérii mezinárodních ocenění. Spolupracoval s Wayne Shorterem, Herbie Hancockem, Lauryn Hill i Snoop Doggem, se zappovským klávesistou Georgem Dukem i zpěvačkou Chakou Khan a vystoupil na velkých festivalech včetně Coachella, Glastonbury, Fuji Rock, Bonnaroo a Primavera.

V Praze představí repertoár ze svého nového alba.

Více informací: zde

Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
Přestat odpovídat
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose