up_icon

Události

facebook twitter mail

Kam zajít o víkendu 27.–28. 4.

26.04.2019 / AUTOR: citydog.cz

Bylinný workshop nebo přehlídka veteránů.

Tenhle víkend si můžete užít doslova v bylinném duchu. Hned v sobotu bude v Zemědělském muzeu probíhat akce s názvem Bylinkový den, v rámci které si budete moct nakoupit známé i méně známé bylinky, stejně tak ale i kosmetiku. A pokud by vám to bylo málo, můžete v neděli pokračovat ve stejném duchu. V rámci bylinného workshopu si můžete vyrobit přírodní kosmetiku. Tak pohodový víkend!

Bylinkový den 2019

Kdy: 20. 4. 2019

Kde: Národní zemědělské muzeum Praha

Vstup: 50–150 Kč

Bylinkový den v muzeu s bohatým doprovodným programem – prodej sazenic a semen tradičních i méně známých bylin, prodej sušených bylinek, čajů a bylinné kosmetiky, přednášky, bylinková gastronomie, workshopy pro děti, prezentace pěstitelů, bylinková literatura.

Více informací: zde 

Grand Veteran

Kdy: 27. 4. 2019

Kde:  Areál Psychiatrické nemocnice Bohnice

Vstup:  0–700 Kč

Sraz všech klubů historických vozidel v České republice, který na jednom místě představí veteránský život veřejnosti. Návštěvníci se mohou těšit na historické vozy, motocykly, historické závodní automobily, vojenskou historickou techniku a další historická vozidla jako součást technického a kulturního dědictví společnosti. Akce Grand Veteran zároveň oficiálně zahajuje veteránskou sezónu. Všem vozům je při výjezdu požehnáno na novou sezónu a je jim předán ochranný symbol od kněze Oldřicha Chocholáče, kaplana Českého olympijského týmu.

Na akci je pro děti připravena spousta aktivit, od tvůrčích dílen, kde si mohou pod dozorem pedagogů sami vyzkoušet základní manuální dovednosti a speciální řemesla, až po jízdu v buggy či motokárách. Novou součástí programu je vzdělávání ekonomické gramotnosti dětí a nedílnou součástí je také dopravní výchova nejmenší generace na dopravním hřišti BESIP.

Více informací: zde 

 

Prosecco & Food Festival 2019

Kdy: 27 - 28. 4. 2019

Kde: Žluté lázně

Vstup:  170 Kč

Prosecco & Food Festival, který se koná o víkendu 27. a 28. dubna 2019, je tentokrát umístěn do nádherného prostředí Žlutých lázní Praha 4 Podolí. Můžete se těšit na desítky druhů prosecca, šumivých vín a gastronomické speciality z celého světa, jako jsou například grilované krevety, chobotnice i italské šunky a sýry. Samozřejmě vás čekají také moderní dezerty, káva a různé druhy zmrzliny.

Více informací: zde 

Byliny a přírodní kosmetika – zubní pasty a ústní hygiena

Kdy: 28. 4. 2019

Kde: Harmonie v nás, Štěpánská 540/7

Vstup: 650 Kč

Srdečně vás zveme na hravý a kreativní workshop plný voňavých bylin a skvělých nápadů jak si jednoduše, příjemně a přírodně připravit zdraví prospěšnou kosmetiku, která vám bude ušita na míru. Představíme si pár tematických bylinek, naučíme se, jak je správně sbírat, zpracovávat a uskladňovat, aby si zachovaly maximální množství účinných látek. Povíme si o jejich účincích a vhodných kombinacích, ochutnáme čerstvě připravené výluhy a necháme se jimi inspirovat. Také si ukážeme pár základních výrobků domácí kosmetiky (tentokrát se zaměříme na produkty pečující o naše zoubky, dásně i celou ústní dutinu), které si sami na místě vyzkoušíte připravit, budete je moci otestovat a domů si samozřejmě odnesete i vzorečky.

Příspěvek: 650Kč

V ceně je zahrnuto: výukový materiál, byliny i kosmetické suroviny, které budeme v rámci praktické části workshopu používat. Uzávěrka přihlášek je ve středu 24. dubna 2019. Přihláška je platná po uhrazení zálohy 200 Kč.

Více informací: zde 

Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose