up_icon

Události

facebook twitter mail

Kam zajít o víkendu 22.–23. 6.

19.06.2019 / AUTOR: Klára Stuchlá Libertová

Metronome festival, Maker Faire Prague nebo Výroba vermikompostéru!

Tento víkend bude ve znamení kutilství! Myslíte, že je to už přežitek? Festival Maker Faire vás vyvede z omylu, můžete se tu třeba naučit, jak vyčistit vodu, jak si změřit míru stresu, jak rozvíjet dětskou kreativitu nebo si vytvořit magické přesýpací hodiny. A dokonce dojde i na možnost podívat se do budoucnosti. Tak buďte u toho! Krásný kreativní víkend!

Metronome Festival Prague 2019

Kdy: 21.-22. 6. 2019

Kde: Výstaviště Holešovice

Vstup: od 2 190 Kč

Metronome Festival Prague patří mezi tři největší hudební festivaly v České republice. Pokud jste jeho stálými návštěvníky, určitě tušíte, že se opět máte na co těšit. Čtvrtý ročník Metronome Festivalu Prague proběhne 21.– 22. června v Praze na Výstavišti. Hlavními hvězdami letošního ročníku budou Liam Gallagher, zpěvák legendárních Oasis, britská nadžánrová skupina Morcheeba, němečtí klasikové elektroniky Kraftwerk nebo skotští psychedelici Primal Scream. Ty doplní přední světoví protagonisté elektronické hudby, němečtí Digitalism a britský DJ Danny Howard.

Také letos přichází Metronome Festival s unikátním koncertem, připraveným pouze pro tuto příležitost. Tentokrát půjde o komponovaný koncert vybraných nejpozoruhodnějších českých zpěvaček několika žánrů. Dramaturgie tím chce mimo jiné mezi prvními oslavit třicáté výročí nástupu demokracie v České republice, které připadá na letošní rok.

Více informací: zde

Výroba vermikompostéru

Kdy: 22. 6. 2019

Kde:  Kampus Hybernská

Vstup: 550 Kč

Workshop výroby vlastního vermikompostéru se koná 22. 6. v Kampusu Hybernská. Vermikompostér slouží ke kompostování veškerého biologického odpadu, který se běžně vyhazuje. Workshopem provádí Library of Things ve spolupráci s Kokozou.

Snad každému se ve shonu velkého města občas zasteskne po zahradách a přírodě a nejen proto je více než na místě snažit se trochu toho zahradničení přivézt zpátky i do našeho městského stylu života. Kde začít? Co třeba výrobou vermikompostéru? Do vermikompostéru patří veškerý biologický odpad, který běžně, pokud žijete v bytě a nemáte třeba domácí mazlíčky, pouze vyhazujete. Takto z něj můžete vytvořit něco užitečného!

Více informací: zde

 

 

Maker Faire Prague 2019

Kdy: 22.-23. 6. 2019

Kde: Průmyslový palác

Vstup: 150–600 Kč

Maker Faire Prague 2019 je druhým ročníkem akce, která je určena všem tvořivým a zvídavým lidem. Festival novodobých kutilů, bastlířů a vynálezců proběhne na holešovickém Výstavišti a je určen pro všechny věkové kategorie. K vidění a hlavně k vyzkoušení bude až 200 projektů, workshopů a přednášek. Dvoudenní akce se uskuteční v pravé a střední hale Průmyslového paláce a ve venkovních prostorech.

Více informací: zde

Letní Bazárna

Kdy: 23. 6. 2019

Kde: Kavárna Čekárna

Vstup: zdarma

Po úspěšné květnové Bazárně se můžete těšit na její letní verzi!

Pojďte si užít nedělní odpoledne v kouzelné podvyšehradské zahradě Kavárna Čekárna a objevte ty nejlepší kousky, které jistě využijete během horkých nocí nejen na dovolené.

Čekat vás budou opět nabité štendry oblečení a doplňků, Standovo obědové menu a hudební doprovod.

Stejně jako minule můžete donést oblečení pro Přestupní stanici.

Více informací: zde

Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
Přestat odpovídat
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose