up_icon

Události

facebook twitter mail

Kam zajít o víkendu 20.–21. 7.

18.07.2019 / AUTOR: Klára Stuchlá Libertová

Moon 50: Zpátky na Měsíc, Young Market Warm-up Pop-up nebo po stopách Yettiho!

V sobotu 20. července to bude 50 let, kdy se stal Neil Armstrong prvním člověkem, který stanul na Měsíci. Let Apollo 11 by se neuskutečnil bez nejsilnější rakety té doby, kterou byla Saturn V. O tomto víkendu budete mít možnost na Žižkově prožít „podobnou“ situaci jako před 50 lety, neboť Žižkovská televizní věž se promění v lunární raketu, s níž má kupodivu mnoho společného, nejen že jako raketa vypadá, ale díky postranním tubusům má i podobné rozměry. Pomocí videomappingu se tubus věže promění v majestátní raketu Saturn V v měřítku 1:1 a na Žižkově tak budete moci zažít, jaké to tehdy bylo stát přímo pod touto raketou. Krásný víkend beztíže!

Haštalská čtvrť – po stopách Vontů

Kdy: 20. 7. 2019

Kde: Haštalské náměstí - lavičky před kostelem sv. Haštala

Vstup: 140–180 Kč

Vydáte se po stopách Vontů a Rychlých šípů. Dozvíte se odpovědi na otázky: Kde se opravdu nacházela Foglarova Stínadla? Jaké tajemství skrývá tajemná Řásnovka? Byli členové Rychlých šípů skuteční? Kdo je vlastně autorem tajemných vzkazů v uličkách Haštalské čtvrti? Řeknete si více o pražské asanaci a jejích důsledcích. V prostorách zahrad Anežského kláštera budete vzpomínat na starobylé legendy a příběhy o svaté Anežce, ale povíte si něco i o tajemné kletbě ze 14. století. Na území bývalé čtvrti Josefov zavzpomínáte s pomocí dobových fotografií na zmizelou Prahu.

Sraz: na Haštalském náměstí, lavičky před kostelem sv. Haštala

Průvodce: David Platil

Více informací: zde

Moon 50: Zpátky na Měsíc

Kdy: 20.–21. 7. 2019

Kde: Žižkovská televizní věž

Vstup: zdarma

Po padesáti letech od prvního letu na měsíc odstartuje Apollo 11 znovu, tentokrát z Žižkovské televizní věže v Praze. Vesmírná loď ožije v sobotu 20. července ve 22 hodin a 17 minut za pomoci speciálního videomappingu, který bude věrně kopírovat skutečný začátek letu americké posádky v červenci roku 1969.

Přistání prvního člověka na Měsíci připomene happening s názvem Moon 50: Zpátky na Měsíc. „V sobotu 20. července ve 22 hodin a 17 minut necháme odstartovat Žižkovskou věž v Praze,” říká autor myšlenky Filip Liška. „Její tubusy mají podobný tvar i rozměry jako původní nosná raketa Apolla 11, se kterou se astronauti vydali k prvnímu přistání 20. července 1969 na povrchu Měsíce,” vysvětluje Liška. Start žižkovské rakety se bude opakovat ve stejný čas také v neděli 21. července.

Více informací: zde

Young Market Warm-up Pop-up No. 1

Kdy: 20.–21. 7. 2019

Kde: prostor39

Vstup: dobrovolné

Market podporující kvalitní českou výrobu a oděvní průmysl. Návštěvníci se mohou těšit nejen na 15 vystavujících prodejců, ale také na doprovodný program v podobě módní přehlídky nebo šicích workshopů.

Jaké značky si budete moci koupit? Princess.tiramisu, WOLFPACK CLOTHING, Fusakle.sk BITE Clothing brand, Butono, lilu gentlemen, Magifešn - Magifashion, Acolyte Apparel Gazda urban brand Old but new, COCAT, Ručně malované tenisky, Sensu, Without Limits, Rebag a HANK!

Více informací: zde

Kam zmizel Yetti

Kdy: 21. 7. 2019

Kde: Čimice

Vstup: 170 Kč

Existuje tajemný sněžný muž Yetti nebo ne? Pospěšte na dobrodružnou výpravu po jeho stopách. Hra se odehrává v Drahaňském údolí. Trvá asi dvě a půl hodiny a obsahuje variantu pro zkušené horolezce, kteří pátrají po sněžném muži, i pro ty méně zkušené. Tato hra je uzpůsobena všem zájemcům a navíc se odehrává v přírodní rezervaci, kam mnoho lidí nechodí, a která skýtá výhled na Vltavu. Na konci hry zájemci najdou poklad i stánek s občerstvením.

Myslíte si, že na Zemi už není co objevovat? Tak to se mýlíte. Přes veškerý technický pokrok existuje na naší planetě spousta míst, kam dosud nikdy nevkročila lidská noha. Tato místa – ať už jsou to hlubiny oceánů, neprostupné houštiny tropických pralesů nebo velehorské štíty a rokliny – skrývají mnohá tajemství, která teprve čekají na své odhalení. Jen původní domorodí obyvatelé většinou tuší, že zde žijí tajemné bytosti, o nichž si z generace na generaci vyprávějí legendy. Jednou z nejznámějších, ale také nejzáhadnějších legendárních bytostí, která teprve čeká na své odhalení, je nepochybně Yetti – tajemný sněžný muž. Vydejme se teď společně po jeho stopách.

Sraz: Autobusem 145 nebo 152 z metra Kobylisy do zastávky Čimice. Zde podchodem na druhou stranu směrem k Čimickému rybníku po modré značce. Zde se nachází pořadatelské stanoviště. S plánem hry se pak pokračuje dále po modré značce.

Více informací: zde

Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose