up_icon

Události

facebook twitter mail

Kam zajít o víkendu 17.–18. 8.

15.08.2019 / AUTOR: citydog.cz

Etnopiknik, Praha trolejbusová nebo Yoga & Vegan Brunch!

Přijďte tento víkend na nádvoří Náprstkova muzea objevovat mimoevropské kultury! Po celý den pro vás budou připraveny ochutnávky gastronomických specialit, které potěší chuťové pohárky milovníků exotických jídel. Zazní ukázky tradiční hudby, zkušení tanečníci okouzlí svým uměním a představeny budou také bojové sporty. Zaujala vás provazochodkyně nad Vltavou? A slyšeli jste už někdy sovo funambulismus? Funambulismus je chození po laně s balanční tyčí, a jedná se o znovu objevenou cirkusovou disciplínu vhodnou pro začínající i pokročilé cirkusáky, jež zlepšuje soustředění, rovnováhu i držení těla. Toto balancování na laně si můžete zkusit v neděli odpoledne na workshopech, které pořádá festival LETNÍ LETNÁ. Krásný víkend!

Etnopiknik

Kdy: 17. 8. 2019

Kde: Náprstkovo muzeum

Vstup: zdarma

V rámci oslav 200 let od založení Národního muzea se návštěvníci mohou těšit na speciální doprovodné akce, první z nich je „Etnopiknik“.

Akce představí mimoevropské kultury v jeden den na jednom místě a s možností poznávat je všemi smysly. Po celý den budou připraveny ochutnávky gastronomických specialit, které potěší chuťové pohárky milovníků exotických jídel. Zazní ukázky tradiční hudby, zkušení tanečníci okouzlí svým uměním a představeny budou také bojové sporty. Na své si přijdou i děti, pro které budou připraveny tvořivé výtvarné dílny.

Akce se koná od 12:00 do 19:00 hodin.

Více informací: zde

Praha trolejbusová

Kdy: 17. 8. 2019

Kde: Palác Fénix

Vstup: 140–180 Kč

„Řidič“ trolejbusu zájemce o vycházku zaveze ze zastávky trolejbusových linek 52, 53 a 54 na Václavském náměstí na konečnou na Orionce. Protože je ale už od roku 1972 výluka, zdolají trasu pěšky a naskytne se jim možnost zastavit se i mimo zastávky a prozkoumat pozůstatky starých tratí. Hosté se dozví, proč se trolejbusy neprosadily na rozdíl od tramvají už v 19. století, i když už je tehdy konstruktéři uměli vyrobit. Uvidí také památku na trolejbusy na kostele sv. Ludmily a zastaví se na zastávkách, kde „stanicoval“ poslední trolejbus. V neposleční řadě pak odhalí, proč topení trolejbusů dělalo problémy na výhybkách (a to hlavně na podzim) a dozví se i číslo posledního trolejbusu, který byl na dlouhé roky posledním v pražských ulicích.

Důležité informace: Sraz: před palácem Fénix na Václavském náměstí Děti do 12 let – zdarma.

Délka vycházky: 1,5–2 hodiny

Konec vycházky: náměstí u Orionky

Terén vhodný pro kočárek: ano

Terén vhodný pro vozíčkáře: ano

Průvodce: Martin Karlík

Vstupenky lze zakoupit na místě u průvodce s příplatkem 100 Kč, a to pouze v případě nenaplnění kapacity vycházky. Pokud je vycházka již obsazena, vyhrazuje si průvodce právo zákazníky bez vstupenek odmítnout.

Více informací: zde

Yoga & Vegan Brunch

Kdy: 18. 8. 2019

Kde: prostor39

Vstup: 350 Kč

Kaula yoga s následným veganským brunchem. Na brunchi se mohou návštěvníci těšit na meruňkový chia puding s kokosem, kuskus salát se zeleninou, müsli s čerstvým ovocem, hummus, pomazánku ze sušených rajčat, tofu pomazánku s brusinkami a s pečivem a domácí limonádu.

Registrace: [email protected]

Více informací: zde

Workshop funambulismu s Cirqueonem

Kdy: 18. 8. 2019

Kde:  Letenské sady

Vstup: zdarma

Workshop funambulismu pro začínající i pokročilé provazochodce pod vedením lektorů z Cirqueonu – Centra pro nový cirkus.

Funambulismus, neboli chození po laně s balanční tyčí, je znovu objevená cirkusová disciplína vhodná pro začínající i pokročilé cirkusáky, jež zlepšuje soustředění, rovnováhu i držení těla.

Více informací: zde

Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose