up_icon

Události

facebook twitter mail

Kam zajít o víkendu 16. - 17. 6.

14.06.2018 / AUTOR: Veronika Foltová

Hudební nebo raději zmrzlinový festival?

Sozóna hudebních festivalů už se pomalu probouzí. Dnes začíná kousek za Prahou již pátý ročník festivalu Deziluze, kde nejenže vystoupí spousta zajímavých kapel, ale užijete si i divadlo, výstavy nebo různá autorská čtení. Pokud ale nechcete vytáhnout paty z centra, můžete zkusit jiný festival - zmrzlinový. Ten bude na Výstavišti a organizátoři tvrdí, že je to v současné době největší festival svého druhu ve střední Evropě. Přejeme vám pohodový víkend!

Festival Deziluze 2018

Již pátý ročník festivalu Deziluze se uskuteční v pátek 15. a v sobotu 16. června, a to v pohádkovém areálu bývalé cihelny v Novém Brázdimu. Chátrající areál, který se nachází jen 20 minut autobusem z Letňan, oživí hudba, divadlo, výstavy, autorská čtení, různé workshopy i sportovní aktivity a mnoho dalšího.

Více informací: zde

KDY: 15. - 16. 6.

KDE: Nový Brázdim

VSTUP: 255 Kč (na oba dny)

Knihex 08

Cílem knižního jarmarku Knihex je podpora menších nakladatelů a jejich produkce. 

Knihex umožňuje těmto kvalitním menším nakladatelům sejít se a představit se společně veřejnosti. Je záměrně pořádán v pražském veřejném prostoru, aby se knihy dostaly na čerstvý vzduch a mezi lidi. 

Knihex se snaží být nejenom knižním trhem, ale také místem, kde se dá příjemně strávit den – návštěvníci můžou pobýt v odpočinkové zóně, děti v dětském koutku, pro všechny je připraven doprovodný program.

Pro děti zahrají Buchty a loutky představení Zlatá husa (10:30), Pruhované panenky s dílnou (14:00) a celý den bude probíhat dřevěná dílna, kde si děti mohou vyrobit vlastní nádherné hračky.

Novinkou je knihexová malířská soutěž o krásné knihy pro děti.

Více informací: zde 

KDY: 16. 6. 2018 

KDE: Vila Štvanice

VSTUP: zdarma

Prague Ice Cream Festival 2018

Prague Ice Cream Festival je unikátní svátek všech milovníků zmrzliny, který vznikl v roce 2015
a v současné době je největším festivalem svého typu ve střední Evropě.

Přijďte se pobavit s rodinou nebo s přáteli na Prague Ice Cream Festival. Není lepší způsob jak zahájit léto! Znovu vás osvěží vaši oblíbení místní i světoví výrobci zmrzliny. Samozřejmě tu nenaleznete pouze zmrzliny (ať už typu gelato, točené, jogurtové, ice roll, sorbety, speciální – veganské, bio apod.) nebo nanuky… Festival nabízí zábavu pro děti i dospělé. Na své si přijdou i milovníci čerstvého ovoce, alko i nealko nápojů, kávy či dobrého občerstvení.

Více informací: zde 

KDY: 17. 6. 2018

KDE: Výstaviště Holešovice

VSTUP: 110 Kč

Vernisáž My, děti války

Tentokrát tu máme víkendovou akci pro vaše předškolní ratolesti. Na workshopu s knihou ALFABETA se děti hravou formou seznamí s písmeny abecedy. Workshopem děti provede Patrik Antczak - autor knihy a profesionální ilustrátor. 

Alfabeta book je sice v českém jazyce, přesto bez textu. Obrazovou formou dětem přibližuje význam a obsah jednotlivých slov a rozvíjí jejich představivost. Jednoduchý návod je povede až k vytvoření daného písmene. Bude se stříhat, lepit, vybarvovat a poznávat písmena. Děti se tak seznamují s abecedou a zároveň si trénují své motorické schopnosti. Vy si mezi tím budete moct dát něco dobrého k pití a posedět v příjemném prostředí Containallu ve Stromovce.

Kniha získala již šest ocenění, mezi nimi i Zlatá stuha nebo druhé místo v soutěži Nejkrásnější česká kniha roku 2016, kterou každoročně uděluje Památník národního písemnictví.

Workshop je vhodný pro děti od 5 let. Cena workshopu pro jedno dítě je 150 Kč. Kapacita je omezena (15 dětí). Tak neváhejte a přihlaste vaše ratolesti na e-mailu [email protected]

Více informací: zde 

KDY: 17. 6. 2018

KDE: VNITROBLOCK

VSTUP: dobrovolný

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose