up_icon

Události

facebook twitter mail

Kam zajít o víkendu 13.–14. 7.

11.07.2019 / AUTOR: Klára Stuchlá Libertová

Pražský piknik, kapitánský kurz nebo festival netradičních sportů!

Slovo piknik pochází z Francie a znamená v doslovném překladu napíchnout něco nevýznamného, tedy volně přeloženo – dát si něco malého na zub. Po francouzské revoluci se pikniky těšily zájmu široké veřejnosti a začaly být oblíbené i v dalších zemích. V Londýně tak počátkem 19. století existovala dokonce Pikniková společnost a v Americe se piknikem slaví 4. červenec, kdy Američané oslavují vznik svobodných Spojených států pořádáním celodenních pikniků. A tento víkend máte možnost zakusit piknik pražský na Střeleckém ostrově a chybět nebudou ani workshopy, soutěže či hudební doprovod. Tak mějte pohodový víkend!

Commedia finita

Kdy: 13. 7. 2019

Kde: Letní scéna zámek Mělník

Vstup: 340–590 Kč

Hra Commedia finita reflektuje život slavné české operní umělkyně Emy Destinnové a současně poukazuje na malost, závist a nepochopení, které ji po celý život obklopovaly. Ústřední postava – Ema Destinn – se na jevišti nikdy neobjeví. Vypovídají o ní čtyři postavy – průvodkyně jejího života: učitelka zpěvu, uklízečka, placená společnice a komorná. Jejich žárlivost, nepochopení, chamtivost a závist charakterizují úděl velkých osobností napříč dějinami.

Nadčasové téma je poprvé od vzniku hry (1985) obohaceno o operní vystoupení. Živé pěvecké vstupy násobí osudový podtón komorního dramatu, tj. věčný spor mezi velikostí talentu a přízemností okolí. Tragikomická hra diváka zavádí na cestu od smíchu k pláči a od pozorování k poznání.

Osoby a obsazení:
Učitelka zpěvu/Uklízečka/Společnice/Komorná: Jana Trojanová
Zpěv: Andrea Kalivodová/Ema Katrovas
Hudba: Monika Bucharová (violoncello), Štěpán Buchar (kytara)

Více informací: zde

Kapitánský kurz VMP

Kdy: 13.–14. 7. 2019

Kde:  Tvrz Kunratice

Vstup: 4 900 Kč

Kapitánský kurz VMP – kategorie M – motorová loď do 20m, kategorie C – příbřežní plavba do 1 Nm, kategorie S – plachetnice. Kompletní příprava na zkoušky, skripta včetně kompletních otázek v ceně. Praktická zkouška na lodi – ověření praktických dovedností.

Připraví vás tu na všechny typy lodních zkoušek a certifikací. Provedou vás praktickou i teoretickou částí tak, abyste úspěšně prošli kapitánskými zkouškami.

Díky těmto kurzům se stanete sebejistým kapitánem plachetnice nebo motorového člunu a vyplujete na přehradu, jezero nebo širé moře bez obav.

Získáte také všechny aktuální a praktické informace týkající se legislativy, lodních map, dotčených státních organizací a další užitečné odkazy z oblasti lodní dopravy.

Více informací: zde

Pražský piknik 2019

Kdy: 13.–14. 7. 2019

Kde: Střelecký ostrov

Vstup: 0–100 Kč

Třetí ročník dvoudenního festivalu pouliční gastronomie na Střeleckém ostrově nabídne i letos hostům výběr food stánků, půjčovnu košíků a piknikového vybavení, workshopy, soutěže a hudební doprovod.

Více informací: zde

Festival netradičních sportů

Kdy: 14. 7. 2019

Kde: Žluté lázně

Vstup: 50 Kč

Už jste někdy vyzkoušeli sportovní disciplíny jako Spike ball, Crossnet, Kubb či Rollors? Měli jste možnost proniknout to tajů Kanjamu, Cornhole, Molkky nebo Fotbal kriketu? Pokud ne, tak máte jedinečnou příležitost vyzkoušet všechny tyto sporty pod vedením zkušených instruktorů a to zdarma.

Všechny disciplíny jsou vhodné i pro vaše děti a kombinace letního počasí a netradičních sportovních zážitků přímo vybízí k návštěvě Žlutých lázní.

Platí se pouze areálové vstupné 50 Kč.

Více informací: zde

Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
Přestat odpovídat
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose