up_icon

Události

facebook twitter mail

Kam zajít o víkendu 10.–11. 8.

08.08.2019 / AUTOR: citydog.cz

Festival Dobrot, Czech-Thai Day nebo Double Feature!

O tomto víkendu můžete zažít exotiku v samotném centru Prahy. Ve Žlutých lázních se v sobotu přenesete do „země úsměvů“, jak se občas Thajsku říká, a budete tak mít možnost ochutnat jednu z nejlepších světových kuchyní, zajít na opravdové thajské masáže nebo vidět ukázky bojového umění Muay thai a promítání dokumentárního filmu o Thajsku. A jelikož léto je v plném proudu, tak si taky nenechte ujít Festival Dobrot v Holešovicích, kde najdete široký výběr rollované, točené a kopečkové zmrzliny, ale i nepřeberné množství domácích limonád a Ice tea. Krásný víkend!

Czech-Thai Day

Kdy: 10. 8. 2019

Kde: Žluté lázně

Vstup: 50 Kč

Thajsko je nejen mezi Čechy jednou z nejpopulárnějších zemí a samozřejmě se nebavíme jen o plážích a sluníčku. Thajci jsou slavní hlavně svou vynikající kuchyní.

Letos poprvé (a zajisté ne naposledy) proběhne ve Žlutých lázních Czech-Thai Day pod záštitou thajské ambasády a Česko-thajské hospodářské komory. A na co se můžete těšit?

Na kulinářské speciality jako Pad thai, kuřecí soté a další. A samozřejmostí bude pivo Singha, která po thajském jídle vždy chutná nejlépe. Chybět nebudou ani thajské masáže, kokosová voda, ukázky bojového umění Muay thai a promítání dokumentárního filmu o Thajsku. Prostě vše, abyste se cítili přímo jako v thajské exotice. Tak neváhejte a 10. 8. 2019 si zapište do kalendáře. Vstupné je pouze standardní areálové za 50 Kč.

Více informací: zde

Festival Dobrot

Kdy: 10.–11. 8. 2019

Kde: Výstaviště Holešovice

Vstup: 50–100 Kč

Léto je v plném proudu! Slunce svítí a pálí, jsou prázdniny, a tak je potřeba se osvěžit a pořádně si to užít. V termínu 10. a 11. 8. 2019 vás čeká originální „FESTIVAL DOBROT“, na kterém jednoduše najdete vše, co vás v horkém létě osvěží a bude vám chutnat. Především tu najdete široký výběr rollované, točené a kopečkové zmrzliny, ale i nepřeberné množství domácích limonád a Ice tea.

Děti budou nadšené a Vy to určitě oceníte. Na Holešovickém výstavišti (před Průmyslovým palácem, hned vedle Stromovky) si můžete užít prázdninový víkend, kde budete mít o zábavu postaráno. Ovšem určitě si na své přijdou i rodiče, protože akce je součástí Wine & Street Food Festivalu. Máte tedy možnost ochutnat průřez z těch nejoblíbenějších vinic z Čech a Moravy, Evropy, Ameriky a Austrálie. K degustaci desítek vzorků vín bude příležitost ochutnat rozmanitost nabídky originální street food na mnoho způsobů a nejen to.

Více informací: zde

Festival Jeden tanec

Kdy: 10.-11. 8. 2019

Kde: VNITROBLOCK

Vstup: 400-1 400 Kč

2. ročník festivalu Jeden tanec. Zažijete tanec pod vedením lektorů a průvodců 5 Rytmů, Movement Medicine, Open Floor a nově INdeepenDance. Bude pro vás otevřen prostor pro výjimečný a intenzivní zážitek, kdy máte možnost zažít různé přístupy k tanci, a vnímat tak na vlastní kůži, v čem se odlišují, ale hlavně co mají společného a co nás všechny spojuje.

Více informací: zde

Double Feature

Kdy: 11. 8. 2019

Kde:  Edison Filmhub

Vstup: 200 Kč

Promítání dvou po sobě následujících snímků amerického režiséra Davida Roberta Mitchella „The Myth of the American Sleepover“ a „Záhada Silver Lake“.

Filmový debut a posléze nejnovější dílo jednoho z nejzajímavějších tvůrců současného amerického nezávislého filmu. The Myth of the American Sleepover je překvapivě milý a upřímný snímek o dospívání amerických teenagerů. Under the Silver Lake představuje neo-noir s hororovými prvky, skrz na skrz propletený intertextuálními odkazy. Dílo sleduje na pomezí mysteriózních her asociací a snů realitu. Děj zasazený kam jinam než do hříšného LA, je poctou jak městu, tak klasickému Hollywoodu.

Více informací: zde

Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose