up_icon

Události

facebook twitter mail

Hudební festivaly v Praze a okolí. Kdo, kdy, kde rozvibruje letos vzduch v ulicích hlavního města muzikou?

10.05.2019 / AUTOR: Martina Háchová

Už je to tady! Všichni ven a tančit a zpívat a oddávat se hudebním zážitkům!

Neříkejte, že vás to netáhne někam pod širák a tělem nevibruje jarní energie?! Hudební open-air festivaly se naštěstí rozjíždějí a za náloží parádní muziky není třeba jezdit dokonce nijak daleko – i ulicemi Prahy a jejím okolím bude znít rock a folk a pop a rap, zkrátka každý si vybere. Nechť nespoutaně divoká, rozverně veselá či romanticky laděná hudba rozproudí krev ve vašich žilách! A začínáme už v půlce května…

Losers Open Air na Vyšehradě

17.–23. května

Letní scéna Vyšehrad

Primárně festival umění (především toho novocirkusového) nabídne i spoustu hudby. Týdenní Open Air festival pořádaný skupinou Losers Cirque Company se v průběhu šesti večerů společně s „Lůzry“ ponoří do světa nového cirkusu a aby jim to lépe šlapalo, zahraje k tomu řada hudebníků jako například Dan Bárta, Klára Vytisková, vokální skupina Skety nebo EnDru. Slavnostní zahájení v pátek 17. května opanují samotní Losers Cirque Company, kteří si pro tuto příležitost připravili speciální program, jenž nabídne průřez jejich dosavadní tvorbou. V dalších večerech se můžete těšit na pantomimu Radima Vizváryho a propojení akrobacie se zpěvem, beatboxem, tancem, animacemi a světelnými hrátkami.

Mezi Ploty

25.–26. května

Areál Psychiatrické nemocnice Bohnice, Ústavní 91

Jak počtem účinkujících, tak žánrovým rozpětím nemá tenhle festival snad obdoby – 150 hudebních a divadelních souborů za dva dny? To jsou Mezi ploty, originální festival, který se letos bude konat už posedmadvacáté v příjemném prostředí parku Psychiatrické nemocnice Bohnice. Vyroste tu čtrnáct scén, na kterých si každý najde svého oblíbeného interpreta, ať už to bude Divokej Bill, Tomáš Klus, Wohnout, Rybičky 48, Xindl X, Marta Jandová, Krucipüsk, Lake Malawi, Eddie Stoilow, Barbora Poláková, N.O.H.A., Mňága a Žďorp, Vypsaná fiXa, Katarzia, Kašpárek v rohlíku či Sto zvířat nebo někdo jiný z mnoha hudebníků, kteří tady vystoupí. Čekají vás i herecká čísla, namátkou skupina Vosto5, Richard Nedvěd, Underground Comedy, Čermák & Staněk Comedy, Lukáš Pavlásek, Martin Zbrožek a další. Přidejte pestrobarevný program pro děti, tvůrčí dílny, diskuze a hromadu dalších zajímavých aktivit a je jasné, že tady prostě nemůžete chybět!

Hvězdy ve Hvězdě

25.–26. května

Obora Hvězda č. p. 445

Hvězdně obsazený hudební open air festival na Šestce nabídne v magickém prostředí před letohrádkem Hvězda slavná jména české muzikantské scény, jako například Monika Absolonová, Václav Neckář & Bacily, Ondřej Ruml, frontman skupiny Chinaski Michal Malátný s orchestrem divadla Semafor, Lenka Nová, Orchestr Ježkovy stopy, Václav Marek&Blue Star, nebo Big Band ústřední hudby armády ČR a další. V rámci festivalu se bude v letním kině promítat i filmový šlágr o skupině Queen. Vstup zdarma. Na festival do Hvězdy vás odveze Ekoexpres ze zastávky Sídliště Petřiny – rovněž zdarma.

Rockový Slunovrat

31. května–1. června

Řevnice, Lesní divadlo

Jen kousíček za Prahou to letos rozjedou švédská rocková kapela Royal Republic, němečtí Itchy, I wear* Experiment z Estonska nebo česko-americká kapela N.O.H.A. Dále zahrají například Wohnout, Horkýže Slíže, Gaia Mesiah, Kapitán Demo, španělští Auxili, nebo třeba Prago Union.

United Islands of Prague

31. května–1. června

Karlín

Festival United Islands of Prague se letos připojí k oslavám spojených s výročím třiceti let od pádu železné opony. V pražském Karlíně vyroste Ostrov svobody, kde odehrají koncerty kapely z Polska, Maďarska, Slovenska, Německa i Čech. Hlavní hvězdou festivalu bude polská art-rocková naděje Trupa Trupa. Výročí sametové revoluce připomene také symbolická „zeď svobody“ a mnoho dalších tematických aktivit v rámci doprovodného programu. I letošní 16. ročník United Islands nabídne také nové hudební hvězdy ze všech žánrů, přičemž vstup bude jako každý rok pro všechny zdarma.

Country Fontána Praha

6. června

Areál Štvanice

Slyšíte to brnkání strun kytar a táhlý zvuk harmoniky? Pomyslný vlak s názvem Country Fontána se blíží. Stejně jako každý rok představuje špičky žánru v Česku na největší country události v roce. Oblíbené interprety si budete moct poslechnout celkem ve třech městech, svou tour začnou hudebníci pod taktovkou Country Radia v Praze na Štvanici ve středu 6. června. V 15 hodin se otevře vstup a už hodinu poté se na pódiu objeví postupně Naďa Urbánková se skupinou Bokomara, Nezmaři, Fleret, Druhá tráva a Pozdní sběr a další.

Praha Žije Hudbou

7.8. června

různě po Praze

Největší festival v ulicích Prahy roztančí a rozezpívá město druhý červnový víkend. Letos už počtvrté. Jeho cílem je užívat si života venku – na ulici, v parcích a na náměstích Prahy, ukázat nejširší veřejnosti v co nejlepším světle, že umění patří do ulic, a taky zlepšit podmínky pro pouliční vystupování. Proto letošní ročník pouličního festivalu Praha Žije Hudbou nabídne od pátku 7. do soboty 8. června přes 500 koncertů dvou stovek umělců na více než padesáti místech Prahy!

Festia open air

15. června

Kemp Kotva

Přijďte si pro svou dávku elektronické taneční hudby na břeh Vltavy. Několik stageí a pohodová atmosféra, to je jedinečný Festia Open Air festival! Jeho založení se datuje k roku 2010, kdy prvotní myšlenkou bylo realizovat ojedinělý projekt tanečního ražení přímo v srdci hlavního města. Open air je inspirován předními zahraničními festivaly, které probíhají přes den v největších metropolích světa. Festival svým příznivcům nabídl za několik let stovky umělců, každý ročník doprovodila řada warm upů a fenomenální afterparty. Tisíce příznivců a návštěvníků, taková je bilance akce, která hostila jména jako například Jay Lumen (HUN), Belocca (HUN), Eric Sneo (DE), Gabeen (HUN), Roberto Savaggio (DE), Marko Nastic (RS), Marco Zaffarano (DE), Toky & Boss (SK), Sinisa Tamamovic (BA), Mladen Tomic (BA).

Respect Festival

15.16. června

Výstaviště 67

Dvacátý druhý ročník Respect festivalu, pravidelné přehlídky world-music s nejdelší historií u nás, nabídne v půli června tradičně vystoupení souborů z různých koutů světa, které sklízejí ovace na zahraničních festivalech a v České republice vystoupí poprvé. Festivalový areál zároveň poslouží jako plenérová galerie s objekty známých umělců. Chybět nebude opět program pro děti.

Votvírák

14.16. června

Milovice

Kryštof, Wohnout, Mirai, Vypsaná fiXa, Znouzectnost, Rytmus, Smack, DJ Pirez, CANDYMANE, Bitman, Čavalenky, Rybičky 48, Dymytry, Horkýže Slíže, Hana Zagorová, Divokej Bill, Mandrage, Těžkej Pokondr & Rakeťáci Live Band, Jaroslav Uhlíř, Boy Wonder, Paulie Garand, Prezident Lourajder, Mňága a Žďorp, The Atavists , Visací zámek, Xindl X, Noisetrap atakdále atakdále...

Metronome Festival

21.22. června

Výstaviště Holešovice

Metronome Festival Prague přivádí každý rok do Prahy skvělá hudební jména, zajímavé hvězdy i originální hudební projekty, comebacky či netradiční spojení, zkrátka nezná muzikantských mezí. Dramaturgie dbá na pečlivý výběr domácích účinkujících, kteří se zpravidla prezentují s unikátním programem, jaký není jinde k vidění. Pořadatelé však sází nejen na kvalitní program pro široké publikum, ale také na návštěvnický komfort open air pódií i zastřešených scén, dostatek míst k sezení, velký výběr občerstvení, velkokapacitní wi-fi a od loňského ročníku i na bezhotovostní platební systém, který nabízí bezpečné placení na festivalu, kratší fronty i rychlejší odbavení. Cestu na něj si vloni našlo přes 18 000 návštěvníků.

Zahraniční scéna: Jungle, Blackwave, britpopová hvězda Liam Gallagher, britská nadžánrová skupina Morcheeba, němečtí klasikové elektroniky Kraftwerk, skotští psychedelici Primal Scream, polské elektropopové trio KAMP!, slovenská kapela The Ills

Česká scéna: jediný open air koncert Pražského výběru v tomto roce nebo comeback skupiny Khoiba

 

   Fotografie: Facebook, archivy festivalů

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose