up_icon

Místa

facebook twitter mail

Byty i soukromá letadla. Four Seasons posouvá hranice luxusu

11.03.2019 / AUTOR: Petra Jaroměřská

Řetězec exkluzivních pětihvezdičkových hotelů slaví úspěchy nejen v segmentu ubytovacích služeb.

Když se v roce 2014 vrhnul řetězec luxusních hotelů Four Seasons do ne zcela tradičního podnikání v letecké dopravě, nikdo netušil, jak obrovský bude mít úspěch. Firma tehdy představila upravený Boeing 757. Zatímco běžně tento typ letadla přepraví přes 200 cestujících, paluba Four Seasons Private Jet nabídla 52 sedadel vyrobených na míru z bílé kůže, polohovatelných do úplného lehu. Letos na podzim stroj přiletí do Prahy. Ještě nedávno bylo možné koupit letenku, nyní už Four Seasons hlásí, že má vyprodáno.

Tři týdny zážitků

Více než třítýdenní cesta, jejíž součástí je i zastávka v Praze, startuje 17. září v Kona na Havaji a končí 10. října v Londýně. Celou cestu bylo možné pořídit za 140 tisíc dolarů (v přepočtu 3,164 milionu korun). Součástí luxusního výletu je včetně Prahy deset destinací, v každém městě klienti stráví jednu až tři noci, vždy v hotelu Four Seasons. Na pražské letiště Václava Havla dorazí letoun 6. října. Hosty zde čeká opravdu exkluzivní program. Při soukromém koncertu v Národním divadle si vychutnají šampaňské u poslechu Mozarta v podání smyčcového kvarteta, v Lobkowiczkém paláci v areálu Pražského hradu je přivítá na večeři princ William Lobkowicz, prohlédnou si hlavní město a Pražský hrad. Navštíví také Muchovo muzeum, coby jediné muzeum na světě, věnované životu a dílu světově známého představitele secese Alfonse Muchy. Na palubě se podává šampaňské Dom Pérignon, čerstvý humr i kaviár. Pasažéři mají k dispozici kašmírové přikrývky. 

„Zájem i pozitivní reakce klientů samozřejmě přinesly obchodní úspěch, navíc považuji tuto službu za jeden z nejúspěšnějších počinů hotelu z komunikačního hlediska,“ shrnuje šéfka komunikace pražského hotelu Four Seasons Martina Vávrová. 

Sháněli jsme květinovou výzdobu z deseti tisíc a jedné růže a podél Čertovky zapalovali tisíc a jednu svíčku.

Podobně výjimečný program budou mít hosté v dalších destinacích, kromě již zmíněných míst navštíví také Bora Bora, australské Sydney, Bali, Thajsko, Indii a Dubaj. Celkem absolvuje letoun v letošním roce (stejně jako loni) tři zážitkové cesty – vždy s odlišnou trasou, ovšem vždy se špičkovým servisem značky Four Seasons.

 Byt značky Four Seasons

Srovnatelný úspěch jako „létající hotel“ měl i další byznysový počin řetězce Four Seasons, tentokrát v oblasti rezidenčního bydlení. Součástí všech nových hotelů, které řetězec Four Seasons poslední tři roky staví, je výstavba bytové rezidence. „Klienti si mohou koupit byt, anebo si kupují čas, který v tom bytě chtějí strávit, vždy s hotelovým servisem Four Seasons,“ říká Martina Vávrová. „Byty jsou velmi žádané, v drtivé většině prodané, ještě než se dostaví,“ dodává. Jenom letos se má otevřít dvanáct takto koncipovaných hotelů. V Evropě se značka rozroste o Athény a Madrid, ve světě bude následovat bude například Montreal, Boston, nebo Bangkok. V současné době má řetězec 112 hotelů a 39 rezidencí.

Nic není nemožné

Hotely Four Seasons jsou jedničkou v pětihvězdičkovém segmentu hotelového trhu, kde patří k těm nejluxusnějším, a tomu přirozeně odpovídá i cena. Za jednu noc zde hosté mohou zaplatit přes sto tisíc korun. Značka Four Seasons je populární převážně u zahraničních podnikatelů, diplomatů, hlav států či hvězd showbyznysu. Řetězec je pověstný tím, že dokáže splnit téměř jakékoli přání svých hostů. Jako nemožné se zpočátku mohla jevit přání v podobě přepravy jedenadvacetihlavého stáda jelenů přes půlku zeměkoule, mimořádné zastavení vlaku Orient Express pro klientku Four Seasons, co zaspala, zajištění vyhlídkového letu v sovětské stíhačce, nebo projížďka na kole po Praze s arabským princem ve dvě hodiny ráno. Vše přitom proběhlo bez nejmenších potíží. Tabu je jen to, co zakazuje zákon. 

„Zařizování zásnub či oslav nejrůznějších výročí máme prakticky na denním pořádku,“ popisuje Vávrová. „Pro mladého muže z Asie jsme zařizovali privátní zásnubní oslavu na lodi. Náš Concierge se tomu věnoval asi dva měsíce,“ vypráví. Klient si vyžádal ohňostroj, který vykreslí na noční oblohu nápis „Will you marry me?“. Chtěl, aby Pražský hrad byl osvícený déle než do půlnoci a aby pohyblivá světelná animace vytvořila jméno jeho vyvolené. „Sháněli jsme ale i květinovou výzdobu z deseti tisíc a jedné růže a podél Čertovky zapalovali tisíc a jednu svíčku,“ vypočítává Vávrová.

Náš host, náš pán

V České republice otevřel hotel své dveře prvnímu klientovi v roce 2001. Většinu tvoří americká klientela. „Jde až o polovinu všech rezervací,“ říká Vávrová. Velmi důležitým trhem se v posledních letech stalo pro pražský hotel Rusko a díky přímým letům také Střední východ a Asie. Svižně roste i zájem ze strany Japonských turistů. Ti po zemětřesení a tsunami, které v březnu 2011 způsobily katastrofu v jaderné elektrárně Fukušima, na několik let úplně přestali cestovat. Nejsilnější sezóna je od jara do podzimu a samozřejmě v období Vánoc. „Poslední Vánoce byly vůbec nejsilnější z hlediska obsazenosti hotelu od jeho otevření v roce 2001,“ zmiňuje Vávrová. Hotel hodně investuje do přímého prodeje. Má nový web i rezervační systém s vlastní aplikací, přes kterou si hosté mohou leccos objednat. „Nejde jen o snížení nákladů na prodej, ale díky vlastnímu systému máme šanci získat informace o hostovi, například jaký je účel cesty, jaké má zájmy, případně zda nebude mít během pobytu narozeniny, slavit výročí svatby či líbánky,“ vysvětluje Vávrová.

Nejdražším pokojem je prezidentské apartmá umístěné v barokní části hotelu. Noc strávená v něm stojí okolo 5000 eur za noc (v přepočtu okolo 128 tisíc korun). Pokud si host přeje, je možné ho spojit s dalšími čtyřmi přilehlými ložnicemi na patře tak, že celé patro zůstane uzavřené. Hotel má postele vyrobené přímo na míru v kanadském Torontu. Pokud host projeví zájem, je možné ji přes hotel objednat. Samozřejmostí je špičkové spa s výhledem na Pražský hrad. „Je nezbytné se neustále posouvat vpřed, inovovat a nabízet relevantní služby dnešním klientům. Kvalitní produkt je již samozřejmým standardem, nicméně, co nás odlišuje od konkurence, jsou naši lidé a zážitky, které hostům můžeme nabídnout,“ uzavírá Vávrová.

 

   Fotografie: Archiv Four Seasons

commentkomentáře
favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose