up_icon

Téma

facebook twitter mail

Film volá, jedeme do Varů! Kudy na festival, kde bydlet, koupit lístky a za kolik

11.06.2019 / AUTOR: Martina Háchová

Začátek července patří filmu!

Vyrážíte na filmový festival do Karlových Varů a přemýšlíte, kde složit hlavu? Je nejvyšší čas udělat si rezervaci! A popřemýšlet, zda jet autem či autobusem, jestli si koupit permanentku apod. Poradíme vám!

Zatímco při výběru filmů z programu karlovarského festivalu nemůžete udělat chybu, s ubytováním a dalšími službami už to tak jednoduché není. Sehnat slušné přespání či dobrou večeři může být začátkem července o nervy. Ubytování v penzionech a hotelech je v době festivalu od 1300 korun nahoru, spíš dáte ale víc, průměrná cena během festivalu činí v Karlových Varech skoro 4500 Kč za noc a pokoj, což je padesátiprocentní nárůst oproti třeba červnu. Můžete ale bydlet i za stovku na noc – pokud si s sebou přibalíte vlastní stan.

Roztáhnout celtu lze v Karlových Varech oficiálně na dvou místech, a to v kempu Březová a ve stanovém městečku na fotbalovém stadionu, které je zbudováno vysloveně kvůli festivalu. Výhodou tohohle místa je festivalová pokladna, kde můžete pořídit lístky na vytoužené filmové pecky, a spojení s centrem města speciální autobusovou linkou. Další taková vede i do zmiňovaného kempu v Březové, který nabízí i ubytování v chatkách.

Další úspornou alternativou pobytu na karlovarském festivalu jsou improvizované hostely. Nutností je vlastní karimatka, spacák a přikrývka. Jeden bývá na nábřeží Jana Palacha pár kroků od Thermalu, druhý v Základní škole Dukelských hrdinů. Výhodou je nízká cena a lokalita blízko centra, negativem spartánské podmínky. Za noc ale utratíte míň než 200 korun, za přespání v tělocvičně či v učebnách dokonce ještě míň.

Pohodlnější a oblíbenou variantou je ubytování v soukromí, které v době festivalu tradičně nabízí spousta karlovaráků. Za tři čtyři stovky na osobu a noc získáte možnost ulehnout na pohodlnou čistě povlečenou postel a dát si sprchu ve vlastní koupelně. Zkuste mrknout na facebookovou stránku Ubytování na MFF Karlovy Vary.

Rozumným kompromisem mezi drahým hotelem a ratejnou pro studenty je penzion. Dvoulůžkový pokoj bývá k mání zhruba za tisícovku na noc. Nemáte-li však hluboko do kapsy, centrum města s prvotřídními hotely je vaše! Ceny začínají zhruba na třech tisících korunách za dvoulůžkový pokoj na noc.

Jak se dostat na festival a jak se přemisťovat po městě

Vlakem nebo autobusem

Spojů do Karlových je Varů je spousta, autobusové i vlakové nádraží jsou jen pár kroků od centra, necelých 15 minut pěšky od hotelu Thermal.

Autem

130 kilometrů zhruba za dvě hodiny. Pozor na možnost parkování, mnoho penzionů a hotelů včetně Thermalu leží v pěší zóně!

Festivalová doprava po městě a okolí

Karlovy Vary nejsou velkoměsto, přesto se můžou hodit speciální autobusové linky, které vás dovezou i do vzdálenějších míst. Jsou v provozu od 28. 6 do 6. 7, linka F1 až do 7. 6. Přeprava je ZDARMA. F1 jede do stanového městečka přes Tržnici, Hotel Thermal, Kino Drahomíra a Hotel Festival, F2 přes Libušinu, Richmond a Gejzírpark do kempu Březová a F3 ke Grandhotelu Pupp a na Divadelní náměstí.

Městem na dvou kolech

V Karlových varech si taky můžete vypůjčit bicykly Specialized, která jsou oficiálním jízdním kolem festivalu, a to až na 4 hodiny; první je ZDARMA, každá další započatá za 100 Kč. Ke každému kolu je cyklistická helma a zámek na kolo. Budou k mání denně od 8 do 23 hodin:

  • u hotelu Thermal
  • u hotelu Pupp
  • na Divadelním náměstí
  • u stanového městečka Rolava

Kde koupit lístky do kina

Vstupenky

Lístky do kina se kupují vždy jen na daný den či ten následující, 27. 6 (den před zahájením festivalu) na filmy 28. a 29. 6. V hotelu Thermal je 19 pokladen, další dvě jsou u Grandhotelu Pupp a jedna ve stanovém městečku.

Vstupné: 80 Kč, se slevou 60 Kč

K dispozici je také Festival Pass, který zahrnuje:

  • denně zdarma až 3 vstupenky na 3 různá představení
  • možnost SMS rezervace
  • vstup na tiskové konference, KVIFF Talks, či vstup do kina bez vstupenky (o obsazení volných míst rozhoduje pořadatel, 5 minut před začátkem umožní vstup určitému počtu návštěvníku)
  • slevy v rámci programu Karlovarský kraj – Živý kraj na zajímavá místa v okolí, platný do konce července 2019.

Cena Festival Passu: 250 Kč/den, 200 Kč studenti a důchodci nad 65 let

Lístky je možné rezervovat dopředu:

1. esemeskou

Pomocí SMS je možné rezervovat až 40 % vstupenek, musíte být však držitel Festival Passu či akreditovaný návštěvník a je možná pouze s aktivovanou službou Premium SMS. Cena zprávy je 5 Kč.

2. Online

Online rezervace vstupenek na tickets.kviff.com začíná v 10 hod 24. června do vyčerpání kapacity určené k rezervaci, nejpozději však do půlnoci 24. června. Takto bude k dispozici 10 % vstupenek z každého představení. Rezervované vstupenky lze posléze zaplatit na Hlavní pokladně v hotelu Thermal, pouze za plnou cenu.

Kde se ubytovat

Stanové městečko

Stačí mít stan a spacák a festival je váš. V areálu je recepce, sprchy, občerstvení, možnost nabíjení mobilů a notebooků, úschovna zavazadel, úložné skřínky, parkoviště, půjčovna kol, autobus do centra… Vzhledem ke kapacitě není potřebná rezervace ani předběžná registrace. Můžete si vybrat označení páskou na ruce nebo hologramovou známku, která umístíte na občanský průkaz či jiný doklad s fotografií. Označit páskou musíte i stan, dostanete ji při registraci. Do areálu je zákaz vstupu se psy či jinými zvířaty. K dispozici je přímo v areálu předprodej vstupenek na filmové projekce a další program MFF.

Cena: 100 Kč na osobu, děti do 15ti let 50 (neplnoletí pouze v doprovodu osoby starší 18 let)

[email protected]

 

Hostel v ZŠ Dukelských hrdinů

Moskevská 1117/25, Karlovy Vary

Vlastní spacák a karimatku s sebou – spí se buď na podlaze či pod celtou na zahradě. Recepce má nepřetržitý provoz.

Cena: 130 Kč/noc v tělocvičně či třídě, 50 Kč ve stanu (včetně poplatku města)

[email protected]

 

Hostel na nábřeží Jana Palacha

Nábřeží Jana Palacha 20, Karlovy Vary, budov školy

S sebou vlastní karimatky, spacáky, přikrývky, psa či jiná zvířata nechte doma, doporučuje se zajistit si předběžnou rezervaci, kapacita je zhruba 500 lidí

[email protected]

Cena: dospělí 185 Kč/noc, senioři, ZTP 100 Kč, lázeňský poplatek 15 Kč/noc, úschovna zavazadla 20 Kč/noc

Velký přehled ubytování v Karlových Varech najdete na stránkách města. V hotelu Thermal je také po celou dobu festivalu v provozu Last Minute ubytovací přepážka, kde nabízejí volné kapacity v hotelech s padesátiprocentní slevou.

 

Fotografie: Anežka Svobodová procity-dog.cz

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose