up_icon

Události

facebook twitter mail

Zažijte největší rieslingový festival pod širým nebem. Riesling Rocks!

29.05.2019 / AUTOR: Vlaďka Hyláková

Senovážné náměstí ožije ryzlinkem!

Milujete víno? Potom byste si rozhodně neměli nechat ujít jedinečnou open air party v centru Prahy. Před Vinografem na Senovážném náměstí to 6. června ožije stánky s ryzlinkem, speciálním „riesling friendly” občerstvením, hudbou a hlavně skvělou zábavou. Co přesně na vás čeká? 

Třetí ročník oblíbeného festivalu Riesling Rocks, který pořádá Vinograf před stejnojmennou restaurací a vinným barem na Senovážném náměstí 23, proběhne 6. června od 17:00 do 22:00. Jedná se o největší rieslingový festival pod širým nebem. Těšit se můžete na více než 50 druhů ryzlinků včetně některých raritních, které jinde jen tak neochutnáte. 

Degustace vína, grilování, muzika a skvělá zábava. V rámci Riesling Rocks se můžete setkat také s vinaři z vinařství Jakob Schneider (Nahe, DE) a Tegernseerhof (Wachau, A). Šéfkuchař Vinografu, Milan Hořejš, navíc připraví speciální „riesling friendly” občerstvení, které perfektně podpoří degustovaná vína. 

Hlavním cílem akce je seznámit veřejnost zábavnou formou s vínem Riesling (Ryzlink rýnský). Kromě ochutnávky desítek vzorků vín této odrůdy z různých oblastí v tuzemsku i v zahraničí, se budete moci o víně dozvědět spoustu zajímavostí. Na festivalu budou po celou dobu přítomni také sommeliéři Vinografu, kteří vás zasvětí do tajů vína, prozradí vám například, s jakými pokrmy víno párovat, v jakých sklenkách ho podávat a zodpoví vaše zvídavé dotazy. 

Užijte si, že Senovážně náměstí pořádně ožije. Přijďte se setkat s přáteli nad sklenkou vína a poslechněte si u toho koncert skvělé rokenrolové kapely Dum Doobie Doobie Band, která zaručeně vytvoří báječnou atmosféru a některé z vás třeba také roztančí. 

Program festivalu:

17:00 - Zahájení festivalu

17:05 - Dj Strýček Míša

20:00 - Rock ´n´ roll Dum Doobie Doobie Band

22:00 - Konec festivalu

Vinograf připravil také zajímavý doprovodný program. Od 15:00 do 16:30 budou probíhat „Master class“ degustace s vinaři z Německa. Po zahájení akce se budete moct vyfotit ve speciálně upraveném fotokoutku à la „tramvajová zastávka Ryzlinková“. Ať už bydlíte v okolí Senovážného náměstí, nebo jste milovníci kvalitního vína a dobré hudby z nejrůznějších koutů Prahy, nenechte si tuto akci ujít. 

 

   Fotografie: Vinograf, unsplash.com

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose