up_icon

Jídlo

facebook twitter mail

Dva kohouti se usmířili a společně vaří a čepují to nejlepší pivo v Karlíně

07.01.2019 / AUTOR: Stanislav Hampl

Pivovar jako bar. Pivovar, který se za pár dnů stal legendou.

Pod křídly Ambiente stoupá k nebesům nová hvězda. Je jí pivovar Dva kohouti v pražském Karlíně. Moderní pivovar s unikátním výčepem vás okouzlí už na první pohled svým mladistvým vzhledem. Bodejť by ne, když za celým projektem stojí Lukáš Svoboda a Adam Matuška.

Sokolovská 81/55, Praha 8-Karlín

PO–PÁ 16:00–02:00, SO 12:00–02:00, NE 12:00–22:00

Pokud se pohybujete často v Karlíně, tak už jste dozajista natrefili na Lokál Hamburk, nebo bistro plné grilovaných kuřat Grils. Ve stejném objektu je i nový pivovar a výčep Dva kohouti, který už od prvních dnů svého otevření praská ve švech. Samozřejmě jsme zde nesměli chybět ani my, abychom si tento nový koncept prohlédli a setkali se nad půllitrem Místního ležáku.

Hned na začátku nás zajímalo, jak vznikl samotný název Dva kohouti. „Chtěli jsme český název. Název, co bude mít vnitřní emoce. Jedná se hlavně o spojení dvou řemesel, které se nikdy v historii vlastně moc nemusely - výčepních a sládků, neboť každý vždycky svaloval vinu za nekvalitní pivo na tu druhou profesi. My jsme se se společně s Adamem Matuškou rozhodli, že chceme pivovar, který jsme si vysnili na zahraničních cestách. Pivovar pro mladé. Něco mezi barem a pivovarem. A pak přišel Adam s tím, že má starý pivovar, který už jim velikostí nevyhovuje, a tak se zrodili Dva kohouti. Název nám pak vymyslelo studio Najbrt, které stojí i za grafickým vizuálem. Důležité jsou pak dvě barvy v logu, červená a modrá – teplá (varná) a studená (výčep) cesta piva,“ řekl nám Lukáš Svoboda.

Dva kohouti jsou pivovar snů, protože Lukáš Svoboda má na starosti kvalitu čepování piva a stará se o sanitaci, kohouty i tanky. Adam Matuška dodává piva z jejich rodinného pivovaru, která jsou pro ten týden k mání, ta samá najdete i na čepu v místním výčepu. Unikátní je zde ale i koncept objednávání, kdy se jedná o selfservice u výčepu a každé pivo si host platí zvlášť. Vevnitř je totiž 100 míst a venku na dvorku, který se začne probouzet na jaře, až přes 150 dalších. Jelikož nechce být pivovar klasickou pivovarskou hospodou, které zaplavily celou republiku, tak zde bude i hodně místa pro hudbu a různé akce, v pátek a v sobotu tu narazíte na různé DJe.

Pivo, které si u baru vyberete, zaplatíte a dostanete vše v jednotné ceně 69 Kč za hostující piva a je jedno, jestli se jedná o desítku, nebo o alkoholově nabitější piva. Místní ležák se tu čepuje za příjemných 55 Kč. Všechna piva se zde čepují do 0,4 l sklenic. „Přímo tady se vaří pouze místní pivo pod názvem Místní ležák od sládka Lukáše Tomsy. Místní ležák a jeho recept se měnit nebude, je v něm jen český chmel, český a moravský slad a normální voda z řádu. Je to prostě poctivá dvanáctka, alkohol okolo pěti procent,“ dodává Lukáš, zatímco spokojeně otírá pivní pěnu hřbetem ruky ze svého kníra.

Zajímá vás, jak bude fungovat rotující nabídka piv v místním pivovaru? Nás také. „Klíč je takový, že místní pivo je místní, a to je vždycky. Pak tu máme políčka pro hosty. Svoje místo tu má Adam Matuška, protože je spolumajitel, což znamená, že 4–6 piv na čepu bude vždy od Matušky. No a nakonec je tu prostor pro dva hosty, které budeme každý za sebe s Adamem vybírat a čepovat naší cestou. Rádi bychom, aby hostující piva představoval přímo jejich sládek, aby pivo narazil a povídal o něm. Během našich cest po zahraničních pivovarech jsme našli mnoho favoritů, které bychom tu chtěli čepovat, a tak doufáme, že se nám do budoucna podaří dovézt (nejlépe i se sládkem) piva kupříkladu až z Japonska,“ řekl Lukáš Svoboda, zatímco si k nám přisedl i další majitel Adam Matuška se svým potomkem.

K jídlu tu příliš na výběr nemáte, ale k pivní výčepní kultuře prostě patří jen malé chuťovky. „Máme tu pokaždé 4 chuťovky ze studené kuchyně. Až se na jaře začne dělat hezky, tak chceme ze zahrádky vytvořit komunitní centrum. Budeme grilovat, v lednu bude zabijačka. Chceme sem také různé foodtrucky, nebo prostě jen rozdělat oheň a opékat špekáčky,“ sdělil Lukáš Svoboda. My jsme ozkoušeli místní nakládané tvarůžky za 98 Kč a moc jsme si ve spojení s chlebem z nedaleké Esky pochutnali. Dále tu často můžete natrefit na Nakládanou zeleninu od kuchařů na farmě (95 Kč), nebo na kyselou rybu od pana Kalendy (118 Kč).

Dominantou pivovaru je výčep, v kterém jsou vidět obnažené jednotlivé hadice, v kterých proudí pivo. Hadice mají tři odstíny modré. Ty nejsvětlejší jsou nejchladnější a jsou určené pro ležáky. Prostřední hlavně pro piva typu Ale a poslední nejteplejší hadice jsou pro soury a lambicy. Dále vás jistě upoutá stroj na uzavírání plechovek, do kterých si můžete nechat načepovat litr jakéhokoliv piva z místní pípy a ten si pak následně odnesete domů v krásné plechovce s logem podniku. Poslední zdejší „vychytávkou“ je čepování Místního ležáku přímo z tanku, který je ale vespod chlazený a stejně tak i jehla, která ústí v klasickou pípu baroko.

Pivovar Dva kohouti je velice příjemným místem pro pivo s přáteli i pro menší firemní akce. Díky příjemnému interiéru, který vytvářela Tereza Froňková, se tu můžou potkat mladí i staří, ženy i muži různých profesí, pejskaři, nebo rodiny s dětmi. Držíme palce, ať sem chodí minimálně stejně hostů jako během naší návštěvy, a ať tento 50. zapsaný pivovar, který uvařil svoji první várku jen vzkvétá!

 

Kam na pivo najraději chodíte vy? Vyrazíte ke Dvěma kohoutům?

 

   Fotografie: Anežka Svobodová pro city-dog.cz

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose