up_icon

Téma

facebook twitter mail

Zmrzlina pro psy, psí lehátka, psí slunečník. I čtyřnozí mazlíčci jezdí k moři

26.07.2019 / AUTOR: Petra Jaroměřská

Žádné loučení ani shánění hlídání. Dovolená u moře se psem už není problém.

Je to už více než deset let, co jsme složitě hledali na toskánském pobřeží střední Itálie u Tyrhénského moře pláž, kam se můžeme jít koupat se psem. Návštěva příbuzných v přímořském městečku Cecina se tehdy smrskla na jedinou oblast, pokud šlo koupání ve společnosti čtyřnohého mazlíčka. Víte, jaká je situace nyní? Psích pláží neskutečně přibylo. A nejen v Itálii.

Asi nejvíce narostl v posledních letech počet pláží, kde je povolen vstup se psy, právě v Toskánsku. Ve zmíněném městečku Cecina jsou aktuálně dvě psí pláže. Obě jsou hned vedle přírodní rezervace Tomboli di Cecina, čisté a udržované prostory, křišťálově čisté moře i hřiště vybavené pro zvířecí přátele. V jižní části rezervace najdete stometrovou Bau Beach a v severní části je pak další 60 metrů dlouhá část pláže. A neplatíte zde vstupné.

Pro milovníky Toskánska, kteří sem nechtějí vyrazit bez čtyřnohého kamaráda, ještě doporučujeme městečko San Vincenzo, které patří mezi nejlépe vybavené přímořské oblasti v Toskánsku. Leží jižně od Livorna na Etruské riviéře a určitě stojí za návštěvu. Vykoupat se můžete se svým čtyřnohým spolucestujícím na psí pláži, která se nachází při cestě ze San Vincenza směrem na Piombino.

Jenom na pobřeží Toskánska jsme napočítali aktuálně osmadvacet oficiálních psích pláží. Deset let zpátky jich přitom nebyla ani polovina. Ale pryč z Toskánska.

Itálie je považovaná za průkopníka budování psích pláží, vůbec nejvíc jich je v oblasti severního Jadranu. V některých místech přitom dotáhli provozovatelé pojem psí pláž do absolutních detailů. Jste připravení na pořádnou psí zábavu?

Volba psí miss

Ve východní části známé dovolenkové destinace Bibione se nachází oblast Lido dei Pini, která je jednou ze čtyř částí Bibione. Tam najdete 1,5 kilometru dlouhou psí pláž Pluto. Je rozdělena na dvě části, z nichž jedna nabízí plážový servis. A jde o skutečný komfort.

Pokud se rozhodnete na svém mazlíčkovi nešetřit, bude si užívat vlastního lehátka, misky s čerstvou vodou, vlastního slunečníku nebo speciálního iglú, které jej ochrání před sluníčkem. V hlavní sezoně vychází cena slunečníku a dvou lehátek, kam může i pes, na 24 EUR.

Osvěžit pejska můžete pod sprchou, nebo mu můžete za dvě eura koupit kopeček psí zmrzliny. Zmrzlina je vyrobená z přírodního mraženého jogurtu, který obsahuje bakterie napomáhající trávení, a přísady snižující nepříjemné pachy z trávení, k dostání je v několika příchutích.

Na bezpečí čtyřnohých miláčků zde dokonce dohlíží veterinář. Na pláži je víc jak 200 míst a všechna disponují slunečníkem a lehátky. Některá dokonce s oplocením či plážovým stanem.

Pro pejsky jsou připravené i pelíšky nebo vodítka k připnutí na obojek. Pejsci se samozřejmě můžou bez omezení koupat v moři se svými majiteli a na pláži smějí využít psí sprchy. Plutova pláž má i speciální hřiště vyhrazené pro agility, kde jeden den v týdnu probíhá zdarma výcvik s kvalifikovanými trenéry. Dokonce se tady pořádají i psí soutěže krásy.

To vše za předpokladu, že je pes vybaven mikročipem a má platný očkovací průkaz s potvrzením o dobrém zdravotním stavu a očkování proti vzteklině. Nezapomeňte pro jistotu přibalit vodítko a náhubek, ale povinné to není. Na pláž nesmí agresivní psi a hárající feny.

Podobnou pláž můžete využít i v další italské oblasti Lignano Sabbiadoro, kde se nachází Doggy beach. Provozovatelé mají své stránky propojené i na nabídku ubytování, kde lze se svým mazlíčkem přenocovat. I zde jsou pro pejsky připraveny slunečníky, lehátka, sprchy nebo třeba i bazén pro menší plemena, která si zde mohou otestovat své schopnosti plavání.

Pejsci mohou mít i vlastní lehátko, je to taková zmenšenina toho klasického plážového. Chybí jen sklápěcí systém pod hlavou.

Najdete tu obchod se psími potřebami, veterinární službu a agility. Můžete si i pronajmout speciální ohrádku pro svého psa, což je oplocený prostor na pláži se slunečníkem. Na samotnou pláž je vstup zdarma, ale za některé služby si připlatíte.

Bez psa nejedu

Se psem ale nemusíte jen do Itálie. Za nabídku psího plážového komfortu se nemusí stydět ani Čechy tolik oblíbené Chorvatsko. Asociace cestovních kanceláří České republiky dokonce před dvěma lety připravila ve spolupráci s Chorvatským turistickým sdružením seznam tamních pláží, na které mohou bez problémů vzít i svého čtyřnohého parťáka. Jejich výčet naleznete na stránkách asociace. Istrie nabízí aktuálně osm psích pláží, Dalmácie jich má sedm a patnáct jich oficiálně nabízí region Kvarner. Kromě oficiálních pláží máte ale po celém Chorvatsku povolený vstup na všechny neupravené a opuštěné pláže.

Češi jsou národ pejskařů a počet těch, kteří chtějí k moři vzít i psího parťáka, roste. Výhody jsou jasné. Žádné loučení ani shánění hlídání. Na klienty, kteří odmítají na dovolenou vyrazit bez svého psího miláčka, se orientují i cestovní kanceláře. „Zájem o cestování se psem je obrovský,” potvrzuje mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková. Počet hotelů, kde se můžete v přímořských destinacích ubytovat i se svým zvířecím kamarádem se podle odhadů zdvojnásobil za posledních pět let.

 

Fotografie: Unsplash.com

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose