up_icon

Lifestyle

facebook twitter mail

Zataženo, občas deštivo aneb 7 tipů, jak si užít deštivé dny a nesedět celý den doma

12.07.2019 / AUTOR: Vlaďka Hyláková

Vyrazte do komorního kina, za uměním nebo na lívance!

Zdá se, že období veder už je definitivně pryč, ale stále máme možnost užít si příjemného počasí za teplot nižších, než je 30 stupňů. Nenechte si proto narušit plány deštivou předpovědí počasí. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak si užít konec léta a časný podzim v Praze, i když přijdou přeháňky nebo bouřky. Trocha deště přece neznamená, že strávíte celý den doma.

S knížkou do kavárny

Představa víkendu stráveného s knížkou v ruce zní lákavě. Proč ale zůstávat doma na gauči nebo v posteli, když můžete s rozečtenou knížkou vyrazit do některé z pražských kaváren, které jsou jako stvořené pro všechny knihomoly. Kromě dokonalých čtecích koutků vás v nich totiž čeká i jejich malá knihovna, která vás zachrání v případě, že si omylem necháte vlastní čtivo doma. Pokud hledáte nějaké zaručené knižní tipy na léto, inspirujte se v našem článku zde.

Vyrazte za uměním

Milujete výtvarné umění? Potom není lepší způsob, jak strávit propršený den, než v některé z pražských galerií. Doporučujeme navštívit Palác Kinských, kde od 29. června probíhá unikátní výstava Francouzský impresionismus: Mistrovská díla ze sbírky Ordrupgaard. Můžete tu vidět díla známých umělců jako je Claude Monet, Edgard Degas, Pierre Auguste Renoir, Alfred Sisley, Camille Pissarro, Eugène Delacroix, Gustave Courbet, ale i postimpresionističtí autoři Paul Cézanne a Paul Gauguin. Obrazy plné světla a barev vám zaručí jedinečný zážitek. Základní vstupné stojí 280 Kč.

Noc ve znamení karaoke

Měli jste v plánu zajít na pivo na náplavku, ale dneska to nevypadá na posezení venku? Vyzkoušejte trošku jiný druh zábavy. Pokud jste na karaoke ještě nikdy nebyli, odhoďte stud, chopte se mikrofonů a věřte, že na takovou party rozhodně nezapomenete. V Praze je hned několik karaoke barů, kde si můžete zazpívat své oblíbené hity například La Loca, BER.LIN bar, Loft N8 Prague, The Brutal Panda Bar a další. Uvidíte, že je karaoke skvělý způsob, jak se po práci odreagovat.

Zajděte na biják

Chcete jít večer do kina, ale nechce se vám do velkých multiplexů? Vyzkoušejte Edison Filmhub – nové komorní kino v centru Prahy. Kromě toho, že zde promítají kvalitní festivalové filmy, se tu konají nejrůznější diskuse a setkání se zajímavými osobnostmi nejen z oblasti filmu. Edison současně funguje jako kavárna a bar, kde si můžete před i po promítání vychutnat kávu nebo drink. Okouzlí vás i překrásný funkcionalistický prostor budovy – kino se totiž nachází v bývalé Edisonově transformační stanici.

Užijte si procházku mezi motýly

Jestli venku zrovna prší, ale vy byste nejradši vyrazili na procházku, nevěšte hlavu. Překrásnou podívanou na nejkrásnější motýly světa si můžete vychutnat v Papilonii alias v domě motýlů. Najdete ho v suterénu největšího hračkářství v Praze. Simulují tu podnebí přirozeného výskytu přítomných motýlích druhů, což jsou deštné pralesy např. Mexika, Jižní Ameriky, jihovýchodní Asie či Subsaharské Afriky. Na malou chvíli se tak přenesete do džungle.

Navštivte knihovnu ve Vodárenské věži

Vodárenská věž na Letné po několika letech znovu ožila. Po rekonstrukci, která skončila v loňském roce, je opět otevřená pro veřejnost a nabízí originální sousedskou knihovnu, výstavní prostor nebo periskop. Kdy jindy navštívit nově zrekonstruovaný prostor Vodárenské věže, než ve dnech, které zrovna nelákají k vodě. Kvůli enormnímu zájmu je zdejší otevírací doba rozšířená a můžete sem přijít vždy v úterý, čtvrtek, v sobotu a neděli od 14:00 do 18:00.

Oslaďte si život

Venku může pršet nebo řádit vichřice, ale malá dávka cukru vám zlepší den za jakýchkoliv okolností. Jestli zrovna nemáte náladu na to být přehnaně společenští, není nic snazšího než začít den sladkou snídaní. Vyrazte na lívance, palačinky nebo vafle s pořádnou dávkou čerstvého ovoce, javorového sirupu či malinového přelivu. Kdykoliv během dne si pak můžete udělat radost návštěvou některé z báječných pražských cukráren.

 

Fotografie: city-dog.cz, unsplash.com, facebook.com/cafeletka, ngprague.cz

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose