up_icon

Inspirace

facebook twitter mail

Jak oslavit MDŽ jinak, než karafiátem? 5 tipů, kam zajít 8. března

06.03.2018 / AUTOR: Marie Václavová

Hlavně hodně šampaňského!

Tento čtvrtek se slaví MDŽ  Mezinárodní Den Žen. Kdysi se k tomuto svátku přistupovalo tak, že ženy obdržely od svých milých rudý karafiát. V současnosti ale tento den můžete oslavit po svém. Nechte se hýčkat, zachraňte kaktus, uvažte si kytici, zajděte na Magnesia Litera nebo si dejte šampaňské.

Oslava MDŽ ve studiu Dr. Hauschka

Udělejte si chvilku sama pro sebe a zastavte se v Revoluční 10, kde si pro vás Dr. Hauschka Store a Studio připravili den plný špičkové péče, hýčkání i zkrášlování. 

Na co se můžete těšit? Od 10:00 do 19:00 se zcela bezplatně můžete zastavit na konzultaci a sestavení individuálního programu péče o pleť. V rámci tohoto dne snů si nenechte ujít také 30 minut se zdejší vizážistkou, která vám vykouzlí denní líčení na míru. Dostanete hodnotný dárek, budete si moci nakoupit přípravky Dr. Hauschka s 20% slevou a budete mít jedinečnou příležitost seznámit se s nejnovější kolekcí Natálie Steklové.  

Zarezervujte si váš den snů na telefonním čísle 233 320 249 nebo přímo na prodejně a užijte si Mezinárodní den žen tak, jak si zasloužíte.

Kde: Revoluční 10

Od kolika: od 10:00 do 19:00

Pokoj + Second Handed Flowers

Second Handed Flowers je útulek pro kytky. Zahradní centrum, které pochází z Berlína, dává dočasnou střechu nad hlavou těm rostlinám, které jejich majitelé už nechtějí nebo nemohou mít. Spousta kaktusů stále čeká na svůj nový domov plný lásky. Zachraňte osamělé kaktusy a přijďte si pro svůj další pichlavý přírůstek do domácnosti.

Oslava žen se blíží a při této příležitosti se pražský podnik Pokoj spojil se Second Handed Flowers. Ať už hledáte malý a originální dárek pro svoji drahou polovičku, nebo chcete přijít na drink, nenechte si tuto akci ujít.

Značka: Kaktus hledá nového majitele.

Kde: Schnirchova 1257/4

Od kolika: 13:00

Vázání velikonočních květin s Papaverou

Přijďte se naladit na jaro, které se pomalu, ale jistě blíží! Ve Vnitroblocku ví, jak na to. Proto pro vás spolu s Dianou Shatatovou z květinářství Papavera přichystali kreativní odpoledne, na kterém můžete oslavit také Mezinárodní den žen.

Květinářství Papavera vám ukáže, jak uvázat čerstvé kvítí a přinést tak jarní náladu do svého bytu.
Cena workshopu včetně květin je 500 Kč a registrační formulář najdete zde.

P.S.: Přečtěte si také náš článek o Dianě a její Papaveře. 

Kde: Vnitroblock, Tusarova 791/31

Od kolika: 17:00

MDŽ v Champagnerii: Mike Hurryup a jeho Hisboys

Mezinárodní den žen nemusíte nutně slavit, ale nic vám nebrání v tom, užít si ho se skleničkou šampaňského a při poslechu dobré hudby. Příjemné prostředí baru Champagneria se rozezní hudbou – 
od 22:00 Mike Hurryup a jeho Hisboys doprovodí charismatického kytaristu a zpěváka z Holandska. Dick Overdevest zazpívá písně napříč žánry (od country přes Beatles a Simona s Garfunkelem až po Josefa Kainara). Jako speciální host vystoupí s písněmi Petra Kalandry, Zuzany Mnichnové a dalších.

Kde: Champagneria, Průchodní 4

Od kolika: 20:30

Magnesia Litera I

Je pro vás největším relaxem dobrá knížka? Pak oslavte 8. března po svém – čili „knihomolsky“.

Spolek Litera uvádí v Knihovně Václava Havla autorská čtení spisovatelů, kteří byli nominováni v některé z kategorií výročních knižních cen. 

Večer bude moderovat Pavel Mandys z pořádajícího spolku Litera.

Letošní sedmnáctý ročník výročních knižních cen Magnesia Litera se koná sto let od založení Československé republiky. Tento historický moment byl zároveň spojen s výraznou státní i společenskou podporou české literatury a slovesnosti, jejímž projevem byl mimo jiné v roce 1919 zákon o veřejných obecních knihovnách, díky němuž má Česko dodnes jednu z nejhustších sítí veřejných knihoven, nebo Státní cena za literaturu udělovaná českým spisovatelům od roku 1920.

V rámci cen Magnesia Litera upozorní také na toto významné výročí. Ve spolupráci s literárními historiky se pokusili najít pomyslnou knihu roku za každý kalendářní rok od roku 1918 do roku 2001 (od roku 2002 již byly ceny Magnesia Litera vyhlašovány). Nyní je připraven tento soubor 99 nejlepších knih za každý rok. Zapojte se do ankety a vyberte mezi nimi tři své favority pro Knihu století. Trojice knih, která získá nejvíce čtenářských hlasů, bude oznámena v průběhu vyhlašování cen Magnesia Litera 4. dubna. Hlasovat můžete zde.

Kde: Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13

Od kolika: 19:00

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: unsplash

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose