up_icon

Místa

facebook twitter mail

Pražská cizojazyčná knihkupectví se skvělou nabídkou knih i báječnou atmosférou

29.06.2019 / AUTOR: Vlaďka Hyláková

Jak si zlepšit cizí jazyk? Čtěte!

Čtení nás baví. Co si ale letos čtením vylepšit angličtinu, němčinu, francouzštinu nebo kterýkoliv cizí jazyk, kterému se právě věnujete? V Praze najdete hned několik knihkupectví nebo specializovaných obchodů, kde nabízí nové i použité cizojazyčné knížky. Kde vám rádi objednají hledaný titul a kam můžete zajít i na šálek kávy nebo dokonce hamburger? Podívejte se na pražská cizojazyčná knihkupectví, která si zamilujete díky široké nabídce knih, cenové dostupnosti nebo příjemné atmosféře.

1Budget Books

Adresa: Spálená 82/4, Praha 1
Otevírací doba: Po–Pá 8:00–19:00, So 9:00–18:00, Ne 11:00–18:00
Kdo by neznal Levné knihy. Každý z nás si tam určitě minimálně jednou zašel pro nějakou knižní klasiku za pár korun. Prodejna Budget Books na rohu Spálené a Lazarské ulice spadá právě do sítě knihkupectví Levné knihy. V této moderní prodejně ale najdete výhradně knihy v anglickém jazyce.
 
V nabídce jsou klasické tituly, knihy pro děti, ale také severské krimi thrillery a spousta dalších. Určitě vás potěší, že všechny tituly si drží klasickou cenovou hladinu jako knížky z Levných knih. Doporučujeme podrobně prozkoumat sekci kuchařek, knih o módě a životním stylu. Mají tu velký výběr titulů, které jinak běžně seženete jen na zahraničních e-shopech.

2Shakespeare and Sons

Adresa: U Lužického semináře 91/10, Praha 1
Otevírací doba: Po–Ne 11:00–19:00
Shakespeare a Sons je jedním z nejlepších anglických knihkupectví v Praze, které najdete na Malé Straně. Mají skvělý výběr anglických knih všech žánrů a to nejen tištěných, ale také elektronických, které si můžete zakoupit na jejich webových stránkách. Kromě knih v angličtině nabízí také knížky německé a najdete tu i knihy psané španělsky nebo francouzsky. 
 
Knihy pravidelně dováží z Velké Británie a USA. Pokud zde zrovna nenajdete titul, který hledáte, rádi ho pro vás speciálně objednají. Kromě samotné prodejny má knihkupectví také vlastní sklepní čítárnu s výhledem na Karlův most, kde se můžete začíst do své nové knihy a zároveň si vychutnat šálek kávy. V suterénu se čas od času pořádají nejrůznější kulturní akce jako například koncerty, výstavy umění, křty knih nebo předčítání. 

3Oxford Bookshop

Adresa: Korunní 1300/65, Praha 2
Otevírací doba: Po–Čt 9:00–13:00 a 14:00–18:00, Pá 9:00-13:00 a 14:00–16:00
Oxford Bookshop na Vinohradech je jednou z kamenných prodejen, které spadají do sítě knihkupectví společnosti MEGABOOKS CZ, která se zaměřuje na dovoz a distribuci zahraniční cizojazyčné literatury. Nabízí zde knihy v anglickém, německém, italském, ruském, portugalském, francouzském a španělském jazyce.
 
V nabídce mají jak dětské knížky, beletrii, učebnice a slovníky, tak zjednodušenou četbu pro začátečníky. Jednoduše vše pro to, aby vás podpořili ve studiu vašeho oblíbeného jazyka. Zajímavostí je, že zde prodávají také publikace zaměřené na studium medicíny. Kompletní nabídku pak mají na svých webových stránkách, kde provozují internetový obchod. 

4 Globe

Adresa: Pštrossova 1925/6, Praha 1
Otevírací doba: Po–Pá 10:00–23:00, So 9:30–24:00, Ne 9:30–22:00
Globe je známé jako úplně první anglické knihkupectví v Praze. Najdete tu více než 10 000 nových titulů, ale i knížky z druhé ruky nebo zahraniční noviny a časopisy. Nespočet žánrů z oblasti fikce i literatury faktu nebo dětské četby. Pokud zrovna nemají titul, který sháníte, rádi ho objednají. 
 
Kromě toho, že je perfektním místem pro všechny milovníky cizojazyčných knih, funguje zároveň jako příjemná kavárna, ve které si můžete objednat výbornou kávu, domácí dezerty, mléčné koktejly, hamburgery, saláty, těstoviny a o víkendu také brunch. Knihkupectví a kavárna Globe je místem, kde se schází nejen pražští expati, ale také umělci, spisovatelé, studenti a cestovatelé. V kavárně se pravidelně koná promítání filmů, koncerty živé hudby, předčítání a další akce. 

5Palác knih Luxor

Adresa: Václavské nám. 820/41, Praha 1
Otevírací doba: Po–Pá 8:00–20:00, So 9:00–19:00, Ne 10:00–19:00
Palác knih Luxor v Praze je největším knihkupectvím nejen v České republice, ale dokonce také ve střední Evropě. Najdete tu přes 85 000 titulů, které jsou přehledně rozděleny do několika tematicky zaměřených oddělení na 4 podlažích. V -1. patře se nachází sekce cizojazyčných knih s širokým výběrem knih především v anglickém, francouzském a německém jazyce. Kromě toho tu najdete knížky také ve španělštině, italštině, ruštině i dalších méně častých jazycích.
 
Pokud hledáte konkrétní titul, na jeho dostupnost se můžete zeptat některého ze zaměstnanců, který ji ověří v elektronické databázi a případně ho pro vás objedná. Objednávky bývají vyřízeny do 2–3 týdnů a tato služba je zcela zdarma. Součástí knihkupectví je také příjemná kavárna v 1. patře, kde si můžete po výběru knih odpočinout u šálku kávy nebo skleničky vína. V Paláci knih Luxor se pravidelně konají autogramiády a besedy s autory knih a dalšími známými osobnostmi.

6Librairie francophone

Adresa: Štěpánská 644/35, Praha 1
Otevírací doba: Po–Čt 9:00–13:00 a 14:00–18:00, Pá 9:00-13:00 a 14:00–16:00
Další cizojazyčnou prodejnou knih, která spadá pod MEGABOOKS CZ, je také Librairie francophone v budově Francouzského institutu. V této prodejně nabízí nejširší výběr frankofonní literatury v České republice. Kromě učebnic francouzštiny zde zakoupíte odbornou literaturu, beletrii francouzských autorů, ale také těch světových ve francouzském překladu, komiksy a dětské knihy, francouzský denní tisk, časopisy nebo hudební CD.
 
Ve Francouzském institutu potom můžete navštívit i jejich mediatéku. Tady najdete k zapůjčení nebo ke studiu přímo na místě francouzská periodiky, více než 50 000 knih, největší francouzskou videotéku nebo přístup do elektronické knihovny Culturethèque

7Kanzelsberger

Adresa: Václavské náměstí 42, Praha 1
Otevírací doba: Po–So 8:00–20:00, Ne 9:00–20:00
Rozsáhlé oddělení s cizojazyčnými knihami najdete také v pobočce knihkupectví Kanzelsberger na Václavském náměstí. V nabídce celého knihkupectví najdete více než 60 000 titulů. Stačí sejít do přízemí prodejny a čeká na vás pestrý výběr knih v angličtině se zaměřením především na literaturu faktu, knihy o umění a knihy týkající se české kultury a historie.

 

Fotografie: Anežka Svobodová pro city-dog.cz

commentkomentáře
favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose