up_icon

Události

facebook twitter mail

Chceme zaměstnávat víc cizinců, hlásí firmy v Praze. Hledají uklízečky, dělníky nebo řidiče.

24.10.2019 / AUTOR: Petra Jaroměřská

Zaměstnavatelé v hlavním městě nabízejí 75 tisíc pracovních míst

Hledáte práci v Praze? A nemůžete nic najít? Zkuste pozici, na kterou nepotřebujete žádnou kvalifikaci. Máte velkou šanci, že vás vezmou. A navíc si můžete vydělat slušné peníze.

Například řetězec obchodů Kaufland hledá pracovníka úklidu do svého skladu. Z tuto práce je vhodnému uchazeči ochoten nabídnout osmadvacet tisíc. Jeden pražský hotel nabízí pracovníkům úklidu na plný úvazek dokonce pětatřicet tisíc hrubého. A nemůže na tuto pozici nikoho najít. Až dosud totiž tuto pozici obsazovaly v drtivé většině cizinky.

Počet uchazečů o práci čítá v hlavním městě jen něco přes osmnáct tisíc lidí. Naproti tomu firmám v Praze chybí pětasedmdesát tisíc lidí, jak ukazují čerstvá data Úřadu práce. „Meziměsíčně i meziročně vzrostl počet volných pracovních míst. Zaměstnavatelé jich nabízeli v tomto regionu prostřednictvím úřadu práce celkem 75 727, z toho jich mělo téměř 83 procent takzvaný příznak pro cizince. To znamená, že zaměstnavatelé na ně chtěli přijmout i pracovníky ze zahraničí,” upřesňuje za Prahu mluvčí Úřadu práce Kateřina Beránková.

Největší zájem měli zaměstnavatelé v Praze o dělnické profese například o pomocné pracovníky v oblasti těžby, ve stavebnictví, ve výrobě a v dopravě. A poptávka je i třeba po uklízečích. Ze strany zdejších zaměstnavatelů je stále ještě zájem o sezónní pracovníky, především v zemědělství, lesnictví a rybářství,” doplňuje Beránková. Třeba Dopravní podnik hlavního města Prahy přiznal, že mu chybí 240 řidičů.

Nezaměstnanost je stále velmi nízko, i když se nám na pracovní trh vrátili z prázdnin absolventi škol bez práce. To, jak rychle dnes absolventi dokáží sehnat práci, jen potvrzuje, jak nízké jsou nároky jednotlivých zaměstnavatelů. V podstatě jim na nižší pozici stačí člověk, který je chytrý, ale nemusí mít převeliké předchozí zkušenosti,” myslí si šéfka fintechové firmy Bondster Jana Mücková a pokračuje: „O lidi je dnes mezi zaměstnavateli velký boj a už nestačí jen nabídnout pět týdnů dovolené. Dlouhodobě jsme sice na minimální hodnotě, ale do budoucna se počet lidí bez práce bude spíš zvyšovat.”

 

 

Fotografie: Unsplash.com

commentkomentáře
J.Bajer
12.03.2020 14:56
J.Bajer
20.02 09:20
šmejdi. Proč zaměstnat tuzemce 50+ ,když můžu dotáhnout třicetiletého čmouda ?

přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose