up_icon

Lifestyle

facebook twitter mail

Cestujte bez Airbnb nebo Bookingu. Ukážeme vám, jak na to

02.11.2019 / AUTOR: Petra Jaroměřská

Vybrali jsme několik webových portálů, přes které si sami zorganizujete cestu snů

Už máte plány na příští léto? Anebo přemýšlíte, kam si ještě do Vánoc chcete zaletět? Jste přitom zvyklí cestovat na vlastní pěst? My vám ukážeme, že to jde nejen bez cestovní kanceláře, ale i bez gigantů jako Airbnb nebo Booking.com, bez kterých si v současné době někteří lidé svůj výlet ani neumí představit.

Vybrali jsme několik portálů, které jsme vyzkoušeli a přes které si sami můžete zařídit kompletní cestu. Ať už jde o pronájem domu, bytu, auta či nákup letenky nebo zajištění parkování na letišti a transferů. Anebo i pronájem lokálních průvodců.

Chcete-li si pronajmout vysněný dům či jiné ubytování, můžete bez obav zamířit i na méně známé weby. My jsme vyzkoušeli atraveo.cz. Zatímco u Airbnb jsme se u týdenního pobytu v malém domku v Bretani nemohli dostat pod osm tisíc korun, tady to šlo hravě. Není to ale pravidlem. Portál však nabízí prověřené ubytování a nespoléhá pouze na hodnocení hostů.

A znáte Hostelworld? To je globální online rezervační platforma hostelworld.com zaměřená na hostely. Hledáte-li levný a kvalitní hostel, určitě zkuste tyto stránky. V nabídce najdete 36 tisíc zařízení ve 178 zemích. K dispozici máte i zákaznický servis 24 hodin denně a to 7 dní v týdnu. Na stránkách této značky naleznete více než 12 milionů ověřených hodnocení od hostů.

Z Prahy můžete letět do Londýna a zpátky se můžete vrátit třeba s třídenní zastávkou v Paříži, aniž by vás to stálo balík peněz

Zajímají-li vás levné letenky, doporučujeme řešení webu flightics.com, což je český vyhledávač letenek. V současné době tento vyhledavač spolupracuje s více než 300 různými leteckými společnostmi, především s těmi nízkonákladovými. Na začátku této společnosti stáli tři studenti a jejich touha cestovat po Evropě za co nejméně peněz. A tak vymysleli unikátní vyhledavač letenek.

Projekt, který se zrodil jako diplomová práce studentů Univerzity Pardubice, dnes mění způsob cestování po Evropě. Díky němu lze procestovat více destinací za velmi nízkou cenu. Pokročilé funkce vyhledávače umožní zadat flexibilní termíny odletu a požadovanou dobu v dané destinaci. Můžete si během cesty naplánovat více měst. Z Prahy můžete letět do Londýna a zpátky se můžete vrátit třeba s třídenní zastávkou v Paříži, aniž by vás to stálo balík. Pokud už jste dávno opustili značku Letuška anebo si vás znepřátelil portál Kiwi, nyní máte alternativu.

Transfer z letiště pak můžete najít na gettransfer.com Dokáže totiž vygenerovat nejlepší cenu, protože na rozdíl od ostatních, kteří mají nasmlouvané vybrané dopravce, gettransfer je agregátor nabídek lokálních přepravců.

Chcete-li váš výlet proměnit z obyčejných výletů na mimořádné, můžete vyzkoušet i průvodce, které si zarezervujete z pohodlí domova. Na stránkách getyourguide.com si vyberete přesně to, co potřebujte. Průvodci vám ukáží věci a místa, kam se běžně nedostanete a které byste mohli minout. A zapomeňte pouze na nabídku běžného průvodcování městem. Najdete zde různé vychytávky jako třeba noční prohlídku gotickou čtvrtí ve španělské Barceloně, kde se dozvíte temné duchařské legendy, které se o tomto městě tradují.

I v tomto případě založili platformu spolužáci. Johannes, Tao, Martin a Tobias to rozjeli už v roce 2009. V současné době jde o projekt, který shromažďuje nejlepší aktivity po celém světě. Službu využívají miliony zákazníků. Rezervujete si svého průvodce stejně jako například ubytování či auto. Vždy dle konkrétních požadavků.

Potřebujete-li rychlý a snadný způsob, jak porovnávat či rezervovat trajekty do prakticky jakéhokoli trajektového přístavu v Evropě, zkuste directferries.com. Služby této společnosti jsou dostupné také v Africe, Asii, Austrálii, Severní Americe a na jihu Ameriky.

Čeká vás delší pauza při mezipřistání a vy potřebujete v klidu pracovat nebo jen relaxovat? A potřebujete rychle zajistit vstup do letištního salonku? Zajistěte si vše přes loungebuddy.com. Není nutné žádné členství, speciální status či letenka první třídy.

Vstup do letištních salónků v terminálu, ale i levné parkování v blízkosti letiště nebo ubytování v hotelu na letištích najdete i na stránkách holidayextras.de. Na webu této společnosti lze porovnávat produkty od široké škály poskytovatelů a snadno si je zarezervovat.

 

Fotografie: Unsplash.com

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose