up_icon

Události

facebook twitter mail

Čarodějnice 2019! Kde je v Praze nejlépe oslavit?

25.04.2019 / AUTOR: Vlaďka Hyláková

Užijte si rej čarodějnic i hudebních koncertů po celé Praze!

Pálení čarodějnic je oblíbenou tradicí, která se dodržuje nejen na českých vesnicích, ale i ve větších městech a v Praze tomu rozhodně není jinak. Po celé Praze budou 30. dubna probíhat různorodé oslavy, pálení dřevěných hranic, průvody čarodějnic v maskách, opékání buřtů, koncerty i další doprovodný program. Připravili jsme pro vás výběr těch nejlepších akcí, které byste si příští úterý neměli nechat ujít. 

Čarodějnice ve Žlutých lázních 

Udělejte si krásnou procházku z Podolí podél Vltavy až do Žlutých lázní a užijte si tam odpoledne plné zábavy. Čeká na vás bohatý program, který ocení děti i dospělí. Děti se můžou těšit na divadlo, kreativní dílny, čarodějnický jarmark, soutěže nebo různé pouťové atrakce. V 18:00 se zapálí hranice a potom bude následovat koncert Františka Nedvěda. Nebude chybět ani několik táboráků, kde si budete moct opéct buřty. Ve 20:15 pak začne koncert kapely So Fine a od 21:45 začne afterparty. Vstupné je 50 Kč a děti do 100 cm mají vstup zdarma. 

Kdy: 30. dubna od 14:00

Čarodějnice na Pankráci – Café Na půl cesty

V Café Na půl cesty pro vás už tradičně připravili originální program. Čarodějnice u Café Na půl cesty totiž propojují zábavu a osvětu v oblasti duševního zdraví. Letošním tématem jsou předsudky, stereotypy a touha žít #beznalepek. V rámci odpoledne vám nabídnou nejen zajímavé workshopy, divadelní a hudební vystoupení, interaktivní fotokoutek, bublinovou show, ale také tu představí infostánky různých neziskových organizací jako Fokus Praha, Jako doma nebo Společnost pro zdravé rodičovství a mnoho dalších. Těšit se můžete na koncerty kapely Zrní, Fast Food Orchestra, Pio Squad nebo DunDun. Pro děti tu budou různé atrakce i tvořivé dílny, takže budete odcházet spokojení úplně všichni. 

Kdy: 30. dubna od 15:00

Pálení čarodějnic na Šeberáku

Restaurace a sportovní areál Šeberák pro vás také připravila pálení čarodějnic, kde si přijdou na své děti i dospělí. Přijďte si u ohně zazpívat známé písničky s Petrem Lehnerem. Špekáčky si můžete zakoupit na místě, ale klidně si doneste svoje vlastní. Základní vstupné bude 70 Kč a 50 Kč za dítě. 

Kdy: 30. dubna od 17:00

Žižkovské Čarodějnice & České srdce

Čarodějnický rej nesmí chybět ani na Žižkově. Tato akce pro děti i dospělé proběhne v areálu Prague Central Camp (Nad Ohradou 17, Praha 3). Děti se můžou těšit na odpoledne plné her, výtvarných, sportovních a tvořivých aktivit v rámci čarodějnických dílen. V 18:00 proběhne samotné upálení čarodějnice. Dejte si záležet na přípravě masek, protože ty nejděsivější čarodějnice budou v podvečer oceněny. Opečte si špekáček a v 19:30 si nenechte ujít koncert České srdce. Vstup na akci je zdarma.

Kdy: 30. dubna od 15:00

Jarní břevnovské trhy s pálením čarodějnic

Na Břevnově můžete přijít nejen na pálení čarodějnic, ale taky na jarní farmářské trhy. Budou tu na vás čekat stánky s farmáři a řemeslníky. Labužníci se můžou těšit na výborné občerstvení a na své si přijdou i pivaři! Čepovat se tu bude hned 6 druhů piva z pivovarů Herold a Plzeňský prazdroj. Opečte si k tomu poctivé špekáčky z masa od zdejšího řezníka a užijte si krásné úterý. Zapálení hlavní hranice proběhne už v 17:00. 

Kdy: 30. dubna od 14:00

Čarodějnice na Ladronce

Bez pálení čarodějnic na Ladronce by to nešlo! Přijďte se sejít s kamarády, poseďte, popijte, opečte si špekáček a třeba si i zazpívejte nebo zatančete (kolem ohně). Program bude opravdu bohatý. Vystoupí kapela TH!S, Vitus De Nis, Infinity nebo WXP. Vaše děti určitě potěší interaktivní divadlo, tvořivé dílny, čarodějnické soutěže nebo návštěva kouzelníka. Vstup na akci je zdarma.

Kdy: 30. dubna od 14:00

Čarodějnice x Point

Přemýšlíte, kam v Praze vyrazit na pálení čarodějnic bez dětí? Přijďte do Point baru u Betlémské kaple. Přes den si tu budete moct opéct špekáčky a večer poslechnout hudební vystoupení zpěvačky s karibskými kořeny. Hellwana v roce 2017 vydala své první EP Sunbeam, ve kterém hovoří o sebepřijetí a o vlivu sociálních sítí na mladou generaci. Věnuje se žánrům jako grime, neosoul, RnB a trap, tak si nenechte ujít její vystoupení ani speciální čarodějnické koktejly na baru.

Kdy: 30. dubna od 17:00

Čáry na Kamině

Kamina boat music bar kotví na Smíchovské náplavce (vedle botelu Admirál) a od úterý do neděle se na této palubě můžete těšit na nejrůznější koncerty kapel i jednotlivců. Čarodějnice tu oslaví jak jinak než hudebně s kapelami ...a vůbec! a Knott

Kdy: 30. dubna od 20:00

Čarodějnice na Chodovské tvrzi

Chodovská tvrz je nejvýznamnější historickou památkou na Jižním Městě. Užijte si úterní čarodějnické odpoledne právě v těchto krásných prostorách. Těšte se na pohádky, tvůrčí dílny, na čarodějnou bojovku nebo vystoupení kapely Chytej ušima nebo country kapelu Bizoni. Opékání špekáčků je samozřejmostí a nebude chybět ani další občerstvení. Vstup na akci je zdarma. 

Kdy: 30. dubna od 15:00

Čarodějnice na Chvalské tvrzi

Čarodějnice na Chvalské tvrzi si nesmíte nechat ujít. Čeká vás tam divadlo pro děti, hudební, taneční i sportovní vystoupení, salon s malováním na obličej nebo kouzlení. Jídla i pití bude dost, takže se do sytosti můžete občerstvit. Večerní program zahájí kapela AC/DC CZECH REVIVAL a hlavními hvězdami večera pak budou Bára Basiková, Vilém Čok a Michal Pavlíček, kteří vám zahrají to nejlepší z tvorby kapel Pražský výběr a Stromboli. Kromě zapálení hranice si užijte také závěrečný ohňostroj. Vstupné je 60 Kč a děti do 120 cm mají vstup zdarma. Pozor, do areálu je zakázan vstup se psy. 

Kdy: 30. dubna od 14:00

Malostranské čarodějnice

Čarodějnice v centru Prahy? Na Malé Straně? Ano, i to je možné! Zúčastněte se čarodějnického sletu a přidejte se do průvodu, který půjde trasou Mostecká – Karlův most – park Kampa. Ať už se za čarodějnice převléknete nebo se na průvod půjdete jen podívat, určitě to bude stát za to. Sraz je před budovou Spolku občanů a přátel Malé Strany a Hradčan. 

Kdy: 30. dubna od 19:00

Čarodějnice 2019 na Vodpočívárně

V letošním roce se také můžete těšit na pálení čarodějnic na Vodpočívárně v zátoce u Lodnické ulice. Areál otevře své brány ve 12:00 a zapálení hlavní vatry proběhne okolo 17:00. Připraveno bude i několik menších ohnišť, kde budete mít možnost opékat špekáčky po celé odpoledne. Nemusíte se bát ani nepřízně počasí, protože v areálu bude zajištěn i velký vytápěný stan. Každý návštěvník dostane jako dárek zmrzlinu od Algidy a v provozu už budou také půjčovny motorových člunů nebo skákacích bot. Spoustu zábavy si rozhodně užijte také na trampolínách pro nejmenší i dospělé. Vstup je zdarma. 

Kdy: 30. dubna od 12:00

Kde letos oslavíte Čarodějnice vy?

 

   Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose