up_icon

Místa

facebook twitter mail

Tematické letní kino i projížďky architektonickou tramvají. CAMP připravil na srpen bohatý program

05.08.2019 / AUTOR: Vlaďka Hyláková

Zažijte Prahu na stříbrném plátně nebo při komentované projížďce.

Možná jste zaregistrovali, že Centrum architektury a městského plánování alias CAMP mělo během července zavřeno. V srpnu se ale vrací, a to v plné síle. Připravilo pro vás speciální letní kino, ve kterém uvidíte na stříbrném plátně Prahu v hlavní roli. Kromě toho se budete moct vydat na komentovanou projížďku speciální tramvají – architram.

Srpnový program Centra architektury a městského plánování (CAMP) bude ve znamení letního kina. Každou středu a neděli od 21:00 se budou na venkovním plátně promítat české filmy, které se natáčely v Praze. Právě architektura metropole a známá pražská místa v nich hrají hlavní roli. Na stříbrném plátně se tak objeví Střelecký ostrov, Státní opera, Národní třída, Masarykovo nábřeží, legendární knihkupectví v Kaprově ulici nebo restaurace U Dvou koček na Uhelném trhu.

Letní kino v CAMPu zahájí ve středu 7. srpna film Šeptej režiséra Davida Ondříčka a promítat se bude v atriu legendárních pragerových kostek, jak se sídlu CAMPu přezdívá. Během měsíce pak budou následovat kultovní české snímky jako Kulový blesk, Vrchní, prchni!, Příběhy obyčejného šílenství, Akumulátor 1, Samotáři a Na střeše.

Projekci bude vždy předcházet povídání učitele Ladislava Čumby, který okomentuje pražskou architekturu a místa metropole z filmu. „Prázdninový režim přináší do CAMPu odlehčený program. Kino, v rámci kterého promítáme během roku filmy a dokumenty spojené se světovou architekturou, se změnilo na venkovní letní kino s filmy z prostředí Prahy. Chceme do venkovního areálu Emauzského kláštera pozvat veřejnost. I proto jsme v dubnu odstranili mříž po jeho obvodu,“ vysvětluje Marek Vácha za IPR Praha.

Do historie pražské kolejové MHD zasvětí architekt a popularizátor Petr Kučera návštěvníky komentované projížďky architektonickou tramvají, která již několik měsíců brázdí ulicemi Prahy. Jak se rozvíjela pražská tramvajová síť, kdo za tím zprvu stál, jak vznikl dnešní Dopravní podnik hl. m. Prahy a jak byla městská doprava monopolizována a komunalizována? Odpovědi na tyto otázky se dozvíte během projížděk 20. srpna od 17:45 a 18:45.

Letní kino i komentované projížďky architram jsou pro všechny zdarma. Pro vyjížďku je nutné se registrovat zde.

 

Fotografie: Centrum architektury a městského plánování

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose