up_icon

Události

facebook twitter mail

Začíná Prague Design Week.
Na co se můžete těšit?

01.09.2020 / AUTOR: Redakce

Hlavním motivem letošního ročníku je ekologie a udržitelnost

ZDROJ: Prague Design Week

Už zítra začíná každoroční designérská přehlídka Prague Design Week, které se letos účastní přes 70 umělců z oblasti produktového designu, módy, šperků, nábytku a udržitelných řešení včetně starých řemesel. Hlavním motivem letošního ročníku, který proběhne od 2. do 9. září, je ekologie a udržitelnost.

Kdo se letos představí? Stará řemesla bude reprezentovat Tkalcovna Kubák se zaměřením na bytový textil ze stoprocentních přírodních materiálů či truhlářský a restaurátorský ateliér Woodcock. Módní nadšence potěší portfolio návrhářky Darii Torf, jo.bag, či Patrick Poppet.

Mezi projekty, které hrají na zelenou linku, se představí například projekt Reformát využívající k výrobě papírových a knižních produktů zbytkový a odpadový materiál, letos navíc rozmístí po celé budově své ekologické odpadkové koše, ale také již zmíněná ekologicko-recyklační instalace Petra Kukly „Budky na špačky“ sloužící odložení nedopalků od cigaret, nebo mobilní kurník pro slepice propojující nápaditý design s myšlenkou udržitelnosti.

V pořadí již sedmý ročník bude hostit 77 designérů a celá výstava je doprovázená workshopy přednáškami a promítání ve speciálním design kině. Do prostor v centru Prahy 1 na Náměstí Republiky 7 se představí také práce vznikající na Slovenské Akademii věd v Bratislavě na Ústavu Polymerů jako spolupráce mezi vědkyní Alenou Šiškovou Opálkovou a textilním designérem Jaroslavou Frajovou, říkají si skupina NANO art.

Už jste si vybrali? Mrkněte do galerie, to jsou naši favorité.

 

   Fotografie: Unsplash.com

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose