up_icon

Lifestyle

facebook twitter mail

Z Prahy do Florencie přímým letem? Ceny začínají na devíti stovkách

18.09.2019 / AUTOR: Petra Jaroměřská

Výlet do jednoho z nejromantičtějších měst Evropy se nyní zjednodušuje.

Výlet do jednoho z nejromantičtějších měst Evropy se výrazně zjednoduší. Praha má od tohoto týdne přímé letecké spojení s Florencií. Linku provozuje španělská letecká společnost Vueling.

Jednosměrnou letenku lze pořídit už za devět set korun. Zpáteční letenku tak koupíte ani ne za dva tisíce. Nové letecké spojení budou moci cestující využít čtyřikrát týdně. Vždy v pondělí, ve středu, v pátek a v neděli. V tomto režimu bude nová linka k dispozici až do konce října. Během zimního letového řádu pak bude Vueling létat z Prahy do Florencie třikrát týdně a to v pondělí, v pátek a v neděli. Na linku nasadili Španělé letoun Airbus A319 s kapacitou 144 cestujících.

„Dlouhodobě vidíme velký potenciál u letů do Itálie a oznámení další nové linky do oblasti Toskánska tento trend potvrzuje. Linka podpoří také příjezdový turismus do České republiky, která je velmi oblíbenou destinací pro italský trh,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Letiště Praha mělo pravidelné přímé letecké spojení do Florencie naposledy v roce 2013, které pro ČSA provozovala společnost Darwin Airlines pro ČSA. Od té doby do této destinace mířily pouze speciální vánoční lety, které provozoval právě Vueling.

Florencie je největším městem Toskánska, v roce 1982 byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Podle odhadů letiště by staronovou linku mohlo využít za rok více než 40 tisíc cestujících v obou směrech. Itálie obecně patří k destinacím, po kterých v poslední době výrazně roste poptávka na letech z Prahy.

Prodej letenek do Florencie byl zahájen na stránkách Vuelingu, lze je ale už koupit i přes některé cestovní kanceláře. Jde o čtvrtou linku, kterou společnost Vueling z Prahy provozuje.

Španělský dopravce, který je členem skupiny International Airlines Group, již poskytuje spojení mezi Prahou a Barcelonou, a to dvěma lety každý den. Z Letiště Václava Havla Praha rovněž létá jednou denně do Říma na letiště Fiumicino a pětkrát týdně do Paříže na letiště Charlese de Gaulla.

 

Fotografie: Unsplash.com

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose