up_icon

Lidé

facebook twitter mail

Tělo jako hudební nástroj. Zkuste body drumming, radí performerka a lektorka Petra Macháčková

27.11.2020 / AUTOR: Tereza Peřinová

Vytváření zvuku vlastním tělem pomocí rukou, nohou, prstů a úst je v Česku stále oblíbenější.

ZDROJ: Archív Petry Macháčkové

Bubny léčí tělo i mysl, říká se. A už jste slyšeli o bubnování na tělo? Takzvanný body drumming je velmi oblíbený. Jako skvělá relaxace nebo činnost, při které lze i tvarovat tělo do svůdných křivek.

Body drumming neboli body percussion je vytváření zvuku vlastním tělem pomocí rukou, nohou, prstů a úst. „Body drumming se používá i v různých tancích. Ve stepu, ve flamencu, při tanci Schuhplattler, to je tanec rozšířený zejména v alpských oblastech, nebo kdysi na plantážích při tanci zvaném Juba,” vysvětluje performerka, lektorka stepu, body drummingu a práce s rekvizitou Petra Macháčková.

Tanečník si rytmus vytváří sám a stává se tak jakýmsi bubeníkem na vlastní tělo. „Používají se podupy nohou, tleskání, luskání, údery rukou o stehna, či hrudník a různé pokřiky,” vysvětluje Petra.

K body drummingu jsem se dostala právě díky stepu,” říká. Step vyučuje dvaadvacet let. Pořádá semináře, vede pravidelné kurzy a individuální hodiny, je pedagožkou DAMU. „Semináře body drummingu baví jak děti tak dospělé. Naučte se hrát na vaše tělo a začít ho používat i jako hudební nástroj,” láká zájemce.

Petra spolupracuje jako choreografka s různými umělci a divadly. Je vedoucí stepařské skupiny D´efekt. Spolupracuje s kapelami a muzikanty.

Mezi její profesní úspěchy lze počítat první místo na Mistrovství ČR ve stepu v kategorii hlavní třída sólo pro rok 2002, 1. místo na Mistrovství ČR v rock´n´rollu v kategorii dívčí formace pro rok 1999, 2. místo na Mistrovství Polska ve stepu v kategorii duet pro rok 2000 a další 2. a 3. místa na Mistrovství ČR ve stepu.

Kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru musela své hodiny přerušit. „Už se nemůžu dočkat, až budu moc zase otevřít své lekce,” láká zájemce.

Chcete vyzkoušet body drumming?

Zjistěte více na www.petramachackova.com

 

   Fotografie: Archív Petry Macháčková

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose