up_icon

Téma

facebook twitter mail

Rovnátka zdarma, Apple Watch za půlku i peníze maminkám. Zdravotní pojišťovny lákají na drahé dárky

23.09.2019 / AUTOR: Petra Jaroměřská

Zdravotní pojišťovny ve snaze získat novou klientelu neváhají utrácet za své pojištěnce desítky tisíc korun.

Nejste spokojeni se svou zdravotní pojišťovnou? Jděte ke konkurenci, nebude litovat. Zdravotní pojišťovny ve snaze získat novou klientelu neváhají utrácet za své pojištěnce desítky tisíc korun v rámci různých benefitů a bonusů.

Například Oborová zdravotní pojišťovna (OZP) loni přispěla jednomu klientovi na rovnátka přes deset tisíc korun. OZP přitom aktuálně láká nové duše také tím, že jim přispěje dva tisíce korun na dentální hygienu. Nebo nabízí tisíc korun na očkování.

A nově zavedla příspěvek na hodinky Apple Watch, které zaznamenávají EKG. Pojišťovna pak tento záznam zadarmo vyhodnotí atestovaným kardiologem. Od spuštění tohoto systému letos v červnu prý pojišťovna už pěti klientům doporučila urychleně vyhledat kardiologa.

Výše příspěvku na Apple Watch se může individuálně lišit, někteří mohou dosáhnout řádově na několik tisíc korun. Model hodinek, který umí měřit EKG, přitom stojí 12,5 tisíce korun a díky příspěvkům od pojišťovny se lze dostat na polovinu této ceny. K tomu navíc pojišťovna garantuje slevu pět až sedm procent hned při jejich nákupu.

OZP v rámci svého bonusového programu hodnotí klienty pomocí bodů. Například když darujete krev, získáte tisíc bodů. Ty vám pak pojišťovna promění na peněžitý příspěvek 1500 korun.

Letos je ve fondu prevence, ze kterého se benefity vyplácejí, připraveno 735 milionů.

Podobně se ale snaží všechny pojišťovny bez výjimky, na několikatisícové příspěvky lze dosáhnout téměř všude. Záleží jenom na tom, zda patříte do skupiny klientů, kterou daná pojišťovna nejvíc podporuje. Některá se víc zaměřuje na onkologické pacienty, jiná třeba na kuřáky, co se snaží přestat kouřit.

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP), největší v Česku, klientům loni vyplatila na příspěvcích 438 milionů korun. „Letos je ve fondu prevence, ze kterého se benefity vyplácejí, připraveno 735 milionů,” uvedl pro server Penize.cz mluvčí VZP Vlastimil Sršeň.

Na vybraném onkologickém pracovišti si můžete nechat udělat preventivní vyšetření a VZP vám proplatí 3000 korun. Od června proplácí očkování proti spalničkám, od září nově přispěje 2000 korun onkologicky nemocným pacientům na paruku. VZP také začala přispívat 10 000 korun na nízkobílkovinnou dietu.

Například Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra slibuje pravidelným dárcům krve příspěvek 5000 korun na lázeňskou rehabilitační péči. Garantuje lékaře na telefonu, s nímž můžete bezplatně konzultovat své potíže.

Štědré jsou pojišťovny i k těhotným či ženám po porodu. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna přispěje nastávajícím maminkám až 2,5 tisíce korun. Zaměstnanecká pojišťovna Škoda dokonce v rámci programu pro maminky nabízí až 6600 korun. Tato pojišťovna také podporuje pojištěnce trpící celiakií nebo fenylketonurií, pro které má k dispozici příspěvek do výše 4000 korun na úhradu nákladů spojených s dietním stravováním.

Další hýčkanou skupinou jsou děti. U Vojenské zdravotní pojišťovny může celková výše čerpaných příspěvků pro děti dosáhnout až 4000 korun. A třeba zdravotní pojišťovna RBP proplácí přímořské ozdravné pobyty pro děti astmatiky, alergiky a děti s dermatózami až do výše deseti tisíc korun. Přes deseti tisíc korun na pobyt u moře proplácí dětským klientům také zmíněná OZP.

 

Fotografie: Unsplash.com

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose